Statystyki • Aktualizacja: 20 września 2026

Cracovia
statystyki sezonu

Bramki, BTTS i over 2,5 — liczone przez nas po każdej kolejce.

Cracovia — statystyki sezonu
Cracovia — sezon 2026/27 po 9 meczach

Bramki w meczach zespołu: 2,56 na spotkanie  •  BTTS: 55,6%  •  Over 2,5: 55,6%
Bilans: 2-2-5  •  bramki 9:14  •  punkty: 8  •  czyste konta: 2

Poniższe wskaźniki powstają z surowych wyników tego sezonu, przeliczanych przez nas po każdej kolejce. Znajdziesz tu dane, a nie propozycje zakładów.

Jak Cracovia wypada na tle ligi?

Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Ekstraklasie pada średnio 2,88 gola na mecz, BTTS występuje w 64,5% spotkań, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.

WskaźnikCracoviaŚrednia Ekstraklasie
Bramki na mecz2,562,88
BTTS55,6%64,5%
Over 2,555,6%59,2%
Bramki strzelone na mecz1,0—
Bramki stracone na mecz1,56—
Mecze bez straty gola2—

Odsetek meczów z BTTS jest niższy od ligowej normy o 8,9 — 55,6 wobec 64,5. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest niższy od ligowej normy o 3,6 — 55,6 wobec 59,2. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.

Czy mecze zespołu Cracovia są bramkowe?

W spotkaniach tej drużyny pada średnio 2,56 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 1,0 gola na mecz i traci 1,56. Zachował przy tym czyste konto w 2 meczach.

Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych, więc te wartości opisują początek sezonu, a nie trwałą tendencję. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.

Czy Cracovia gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?

To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 4 mecze u siebie i 5 meczów na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.

WskaźnikU siebieNa wyjeździe
Rozegrane mecze45
Bramki na mecz2,752,4
BTTS50,0%60,0%
Over 2,550,0%60,0%
Bramki strzelone54
Bramki stracone68

Pod względem meczów powyżej 2,5 bramki obie sytuacje wyglądają podobnie (50,0% i 60,0%), więc miejsce spotkania niewiele tu zmienia. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.

Jak wyglądają inne linie bramkowe?

Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.

LiniaOdsetek meczów
Powyżej 1,5 bramki66,7%
Powyżej 2,5 bramki55,6%
Powyżej 3,5 bramki33,3%

Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.

W jakiej formie jest Cracovia?

Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję WPPPP. Aktualnie trwa seria 4 porażek z rzędu. Zdobyte 8 punktów w 9 meczach daje średnią 0,89 punktu na spotkanie.

Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 9:14 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.

Wszystkie mecze w tym sezonie

Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Cracovia: zwycięstwo, remis albo porażka.

DataGospodarzWynikGość
25 lipca 2026Lech Poznań0:0CracoviaR
3 sierpnia 2026Cracovia0:2Pogoń SzczecinP
9 sierpnia 2026Śląsk Wrocław0:0CracoviaR
16 sierpnia 2026Cracovia2:1Raków CzęstochowaW
21 sierpnia 2026Cracovia3:2Wieczysta KrakówW
29 sierpnia 2026Radomiak Radom2:1CracoviaP
6 września 2026Cracovia0:1Górnik ZabrzeP
13 września 2026Wisła Płock3:1CracoviaP
19 września 2026GKS Katowice3:2CracoviaP

Kogo Cracovia mierzy w najbliższych meczach?

Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.

DataGospodarzGośćRywal: BTTS Rywal: over 2,5Rywal: gole/mecz
10 października 2026CracoviaZagłębie Lubin55,6%44,4%2,33
17 października 2026CracoviaLegia Warszawa75,0%37,5%2,88
24 października 2026Piast GliwiceCracovia44,4%55,6%3,44
31 października 2026CracoviaMotor Lublin66,7%55,6%2,67
7 listopada 2026Wisła KrakówCracovia77,8%66,7%3,22

Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.

Jak czytać te dane. Statystyki opisują to, co już się wydarzyło, i nie przewidują wyników. Nie uwzględniają składu na konkretny mecz, kontuzji ani wagi spotkania. Traktuj je jako punkt wyjścia do własnej analizy, nigdy jako gotowy typ. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Najczęstsze pytania

Ile bramek pada w meczach zespołu Cracovia?

Średnio 2,56 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Ekstraklasie wynosi 2,88 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.

Jak często w meczach zespołu Cracovia pada BTTS?

Obie drużyny trafiały do siatki w 55,6% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 64,5%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.

Czy Cracovia gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?

W meczach u siebie pada średnio 2,75 bramki, a na wyjeździe 2,4. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 50,0% i 60,0%, a BTTS 50,0% oraz 60,0%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.

Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?

To odsetek meczów Cracovia, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.

Skąd pochodzą te statystyki?

Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP