Typy na dziś • 15 października 2026

Typy bukmacherskie na dziś
kursy i statystyki

Mecze dnia z kursami bukmacherów i wskazaniem rynku, który wynika z danych.

To lista dzisiejszych spotkań z naszymi wyliczeniami: obok godziny i rozgrywek znajdziesz kursy bukmacherów oraz rynek, który najmocniej wynika z danych obu drużyn. Pod każdym meczem czeka pełna analiza z tabelami.

Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 15 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas oraz kursy z porannego odczytu 18+ · graj odpowiedzialnie

Jakie mecze gramy dzisiaj?

Na liście jest 20 spotkań z 2 rozgrywek, ułożonych według godziny rozpoczęcia. Przy każdym podajemy kurs na zwycięstwo gospodarzy, remis i wygraną gości oraz rynek, który najmocniej wynika z policzonych danych obu drużyn. Nazwy meczów z pełną analizą prowadzą do osobnych stron ze statystykami obu drużyn.

18:45 Lech Poznań – Bayer LeverkusenLiga Europy 1 4,70 · X 4,40 · 2 1,58 powyżej 2,5 bramki 18:45 Lyon – Crystal PalaceLiga Europy 1 2,30 · X 3,55 · 2 2,87 brak wyraźnego wskazania 18:45 RB Salzburg – AC MilanLiga Europy 1 3,35 · X 3,65 · 2 2,02 brak wyraźnego wskazania 18:45 Royale Union SG – Real SociedadLiga Europy 1 2,50 · X 3,45 · 2 2,65 powyżej 2,5 bramki 18:45 Sparta Praga – LilleströmLiga Europy 1 1,33 · X 5,30 · 2 7,50 powyżej 2,5 bramki 18:45 Gent – AarhusLiga Konferencji 1 1,65 · X 3,90 · 2 4,75 wygrana zespołu Gent 18:45 Hajduk Split – AjaxLiga Konferencji 1 4,50 · X 4,20 · 2 1,64 powyżej 2,5 bramki 18:45 Lugano – Crvena zvezdaLiga Konferencji 1 2,50 · X 3,45 · 2 2,65 powyżej 2,5 bramki 21:00 Benfica – CelticLiga Europy 1 1,24 · X 6,20 · 2 9,50 powyżej 2,5 bramki 21:00 Bournemouth – Sturm GrazLiga Europy 1 1,19 · X 7,10 · 2 11,00 obie drużyny strzelą 21:00 Celta Vigo – JuventusLiga Europy 1 3,35 · X 3,15 · 2 2,22 poniżej 2,5 bramki 21:00 Dinamo Zagrzeb – AnderlechtLiga Europy 1 2,02 · X 3,60 · 2 3,55 brak wyraźnego wskazania 21:00 Marsylia – OlympiakosLiga Europy 1 2,37 · X 3,35 · 2 2,85 poniżej 2,5 bramki 21:00 Rennes – OFI CreteLiga Europy 1 1,21 · X 6,50 · 2 10,00 powyżej 2,5 bramki 21:00 TSG Hoffenheim – BesiktasLiga Europy 1 1,97 · X 3,85 · 2 3,30 powyżej 2,5 bramki 21:00 Atalanta – PafosLiga Konferencji 1 1,33 · X 5,30 · 2 7,50 brak wyraźnego wskazania 21:00 FC Kopenhaga – BragaLiga Konferencji 1 2,45 · X 3,15 · 2 2,90 brak wyraźnego wskazania 21:00 Hearts – NordsjaellandLiga Konferencji 1 2,85 · X 3,60 · 2 2,27 brak wyraźnego wskazania 21:00 SC Freiburg – JablonecLiga Konferencji 1 1,23 · X 6,30 · 2 9,80 brak wyraźnego wskazania 21:00 Twente – ThunLiga Konferencji 1 1,21 · X 6,80 · 2 9,60 powyżej 2,5 bramki

Wskazanie z danych to rynek, który w liczbach obu drużyn wypada najwyraźniej. Liczy je reguła oparta na formie, bramkach i BTTS, więc traktuj je jako punkt wyjścia i zestaw z aktualnym kursem u bukmachera, bo ten zmienia się w ciągu dnia.

Które dzisiejsze mecze mają najmocniejsze liczby?

Poniżej trzy spotkania, w których dane obu drużyn układają się najwyraźniej. Przy każdym podajemy rynek z najlepszym pokryciem w liczbach oraz powód, dla którego właśnie ten wypada najmocniej na tle pozostałych.

Lech Poznań – Bayer Leverkusen (Liga Europy, godz. 18:45). Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 78,9%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,81 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Lyon – Crystal Palace (Liga Europy, godz. 18:45). Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 58,4%, wskaźnik BTTS 58,4%, a różnica w dorobku punktowym to 0,66 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

RB Salzburg – AC Milan (Liga Europy, godz. 18:45). Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 58,4%, a różnica w dorobku punktowym to 0,25 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kiedy są najbliższe mecze?

Najbliższa kolejka w rozgrywkach, które liczymy, zaczyna się 16 października 2026 i ma 8 spotkań. Zapowiedzi publikujemy dwa dni przed meczem, więc przy większości pozycji czeka już pełna analiza, a poniżej masz godziny rozpoczęcia i wskazanie rynku z dotychczasowych danych obu drużyn.

Pełne zestawienia z kursami na kolejne dni: typy na jutro oraz typy na weekend.

Jak wyglądają liczby w poszczególnych ligach?

Tak wypadają rozgrywki, które liczymy codziennie: średnia bramek w meczu, odsetek spotkań, w których trafiły obie drużyny, oraz odsetek meczów powyżej 2,5 gola. To punkt odniesienia dla każdej pojedynczej drużyny — ta sama wartość znaczy co innego w lidze bramkowej, a co innego tam, gdzie mecze kończą się jednym golem.

RozgrywkiMeczeGole/meczBTTSOver 2,5
Ekstraklasa883,0165,9%62,5%
Premier League602,9555,0%56,7%
LaLiga793,0558,2%57,0%
Serie A602,8760,0%56,7%
Bundesliga453,8260,0%77,8%
Ligue 1542,9161,1%61,1%
Eredivisie723,7469,4%72,2%
Liga Portugal712,7550,7%54,9%

Nazwa ligi prowadzi do jej pełnej tabeli ze wszystkimi zespołami, formą i bilansem. Statystyki przeliczamy codziennie rano, także w dni bez meczów.

Które drużyny mają najlepsze liczby w tym sezonie?

Zestawienie obejmuje wszystkie rozgrywki, które liczymy, i bierze pod uwagę zespoły z co najmniej czterema rozegranymi meczami. Najwięcej punktów na mecz zbierają Manchester City (3,0 pkt, Premier League), Barcelona (3,0 pkt, LaLiga), FC Porto (3,0 pkt, Liga Portugal).

Najskuteczniejsze ataki sezonu to Barcelona (4,25 gola, LaLiga), Feyenoord (3,38 gola, Eredivisie), PSV (3,25 gola, Eredivisie), licząc średnią bramek strzelonych w meczu. Najmniej tracą AS Roma (0,5 gola, Serie A), Cagliari (0,5 gola, Serie A), FC Porto (0,5 gola, Liga Portugal), a najczęściej obie drużyny trafiają w spotkaniach, które rozgrywają Monza (100,0%%, Serie A), Sassuolo (100,0%%, Serie A), TSG Hoffenheim (100,0%%, Bundesliga).

Te wartości przeliczamy codziennie rano, także w dni bez meczów, więc rosną i spadają razem z formą zespołów. Nazwa drużyny prowadzi do jej strony z pełnym rozbiciem na grę u siebie i na wyjeździe.

Z jakich rozgrywek są dzisiejsze spotkania?

Dzisiejsze mecze pochodzą z tych rozgrywek: Liga Europy (12), Liga Konferencji (8). W nawiasach podajemy liczbę spotkań, a nazwa ligi prowadzi do strony z jej statystykami: średnią bramek, odsetkiem meczów z BTTS, progami over oraz tabelą wszystkich zespołów.

Statystyki ligi są punktem odniesienia dla pojedynczego meczu. Ten sam odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki znaczy co innego w lidze, w której podobnie gra połowa zespołów, a co innego tam, gdzie to rzadkość. Jeśli dopiero zaczynasz, zajrzyj do poradników: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.

Skąd biorą się te typy i kursy?

Statystyki liczymy sami z surowych wyników bieżącego sezonu, osobno dla każdej z drużyn, a wskazanie rynku wylicza reguła oparta na formie, średnich bramkowych i wskaźnikach BTTS. Kursy odczytujemy rano w dniu meczu z publicznych ofert bukmacherów, a przy spotkaniach, dla których bukmacher udostępnia dane, dokładamy xG, historię bezpośrednich meczów i przewidywane składy.

Komplet materiału dla jednego spotkania znajdziesz na jego stronie, a tabele całych rozgrywek w dziale statystyki. Zasady, którymi się kierujemy przy czytaniu takich liczb, opisaliśmy w poradniku typy bukmacherskie.

Co dzieje się z tą stroną po meczach?

Lista żyje jeden dzień, ale strony poszczególnych spotkań zostają na stałe. Po ostatnim gwizdku wracamy na nie i dopisujemy wyniki razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu widać, jak zakończyły się mecze, których liczby opisywaliśmy rano. Następnego dnia rano to zestawienie buduje się od nowa z nowego kompletu spotkań.

Wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu tych samych zespołów znajdziesz już zaktualizowane wartości. Zapowiedzi z ostatnich dni zbieramy w dziale mecze, a oferty bukmacherów w dziale promocje.

Kupony z uzasadnieniem
Darmowa grupa na Telegramie

Na stronie zostają liczby. W grupie pokazujemy, co z nimi robimy: które mecze bierzemy, a które odpuszczamy i dlaczego.

Wejdź do darmowej grupy

Najczęstsze pytania

O której godzinie pojawiają się typy na dziś?

Listę budujemy codziennie rano, zwykle przed siódmą, na podstawie meczów z całego dnia. Trafiają na nią spotkania, dla których mamy komplet policzonych statystyk obu drużyn, czyli minimum kilka rozegranych meczów w sezonie. Kursy pochodzą z tego samego porannego odczytu i do pierwszego gwizdka potrafią się zmienić, dlatego przed zakładem warto sprawdzić bieżącą ofertę u bukmachera.

Czy to gotowe kupony?

To wskazania kierunku policzone z danych, a nie gotowy kupon. Reguła bierze pod uwagę formę, średnie bramkowe, BTTS i progi over, więc opisuje przeszłość obu zespołów. O konkretnym meczu decydują też składy, kontuzje i waga spotkania, dlatego pełne propozycje razem z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które odpuszczamy.

Skąd pochodzą kursy na tej stronie?

Odczytujemy je z publicznych ofert bukmacherów, do których zaglądamy bez logowania, zawsze rano w dniu meczu. Na stronach poszczególnych spotkań pokazujemy kursy trzech operatorów obok siebie, razem z przeliczeniem na procent szans po odjęciu marży. Kurs żyje aż do rozpoczęcia meczu, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia do własnej oceny.

Dlaczego czasem przez kilkanaście dni nie ma meczów?

Kilka razy w sezonie FIFA rezerwuje terminy dla reprezentacji i wtedy rozgrywki klubowe stają — najdłuższe przerwy trwają nawet dwa i pół tygodnia. W tym czasie nasze automaty dalej przeliczają statystyki wszystkich drużyn i dokładają kolejne strony zespołów, więc dzień powrotu ligi zastajesz z aktualnymi liczbami. Terminy najbliższych spotkań znajdziesz w sekcji z listą meczów wyżej.

Gdzie znajdę statystyki całych rozgrywek?

Tabele wszystkich lig, które liczymy, zebraliśmy w dziale statystyki. Dla każdej rozgrywki pokazujemy średnią bramek, BTTS, progi over oraz tabelę wszystkich zespołów, a dla coraz większej liczby drużyn także osobne strony z podziałem na grę u siebie i na wyjeździe. Zapowiedzi pojedynczych meczów zbieramy w dziale mecze.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP