Statystyki • Aktualizacja: 20 września 2026

GKS Katowice
statystyki sezonu

Bramki, BTTS i over 2,5 — liczone przez nas po każdej kolejce.

GKS Katowice — statystyki sezonu
GKS Katowice — sezon 2026/27 po 8 meczach

Bramki w meczach zespołu: 3,62 na spotkanie  •  BTTS: 62,5%  •  Over 2,5: 87,5%
Bilans: 4-0-4  •  bramki 16:13  •  punkty: 12  •  czyste konta: 1

Poniższe wskaźniki powstają z surowych wyników tego sezonu, przeliczanych przez nas po każdej kolejce. Znajdziesz tu dane, a nie propozycje zakładów.

Jak GKS Katowice wypada na tle ligi?

Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Ekstraklasie pada średnio 2,88 gola na mecz, BTTS występuje w 64,5% spotkań, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.

WskaźnikGKS KatowiceŚrednia Ekstraklasie
Bramki na mecz3,622,88
BTTS62,5%64,5%
Over 2,587,5%59,2%
Bramki strzelone na mecz2,0—
Bramki stracone na mecz1,62—
Mecze bez straty gola1—

Odsetek meczów z BTTS jest u tego zespołu zbliżony do ligowej normy (62,5 wobec 64,5). Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest wyższy od ligowej normy o 28,3 — 87,5 wobec 59,2. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.

Czy mecze zespołu GKS Katowice są bramkowe?

W spotkaniach tej drużyny pada średnio 3,62 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 2,0 gola na mecz i traci 1,62. Zachował przy tym czyste konto w 1 meczach.

Seria kilku spotkań to za mało na wnioski o charakterze zespołu — jeden mecz potrafi zmienić każdy z tych odsetków o kilkanaście punktów procentowych. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.

Czy GKS Katowice gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?

To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 3 mecze u siebie i 5 meczów na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.

WskaźnikU siebieNa wyjeździe
Rozegrane mecze35
Bramki na mecz4,673,0
BTTS66,7%60,0%
Over 2,5100,0%80,0%
Bramki strzelone115
Bramki stracone310

Różnica jest wyraźna: mecze u siebie znacznie częściej przekraczają 2,5 bramki — 100,0% wobec 80,0%, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.

Jak wyglądają inne linie bramkowe?

Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.

LiniaOdsetek meczów
Powyżej 1,5 bramki87,5%
Powyżej 2,5 bramki87,5%
Powyżej 3,5 bramki50,0%

Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.

W jakiej formie jest GKS Katowice?

Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję WWPPW. Ostatnie spotkania nie ułożyły się w wyraźną serię. Zdobyte 12 punktów w 8 meczach daje średnią 1,5 punktu na spotkanie.

Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 16:13 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.

Wszystkie mecze w tym sezonie

Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu GKS Katowice: zwycięstwo, remis albo porażka.

DataGospodarzWynikGość
26 lipca 2026Wisła Kraków2:1GKS KatowiceP
2 sierpnia 2026GKS Katowice3:1Radomiak RadomW
16 sierpnia 2026Motor Lublin1:0GKS KatowiceP
23 sierpnia 2026GKS Katowice5:0Wisła PłockW
30 sierpnia 2026Górnik Zabrze2:3GKS KatowiceW
4 września 2026Piast Gliwice3:0GKS KatowiceP
12 września 2026Zagłębie Lubin2:1GKS KatowiceP
19 września 2026GKS Katowice3:2CracoviaW

Kogo GKS Katowice mierzy w najbliższych meczach?

Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.

DataGospodarzGośćRywal: BTTS Rywal: over 2,5Rywal: gole/mecz
9 października 2026Raków CzęstochowaGKS Katowice88,9%88,9%3,67
12 października 2026GKS KatowiceWieczysta Kraków75,0%62,5%3,5
17 października 2026GKS KatowicePogoń Szczecin50,0%37,5%2,25
24 października 2026Korona KielceGKS Katowice66,7%33,3%2,44
31 października 2026GKS KatowiceWidzew Łódź66,7%55,6%2,89

Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.

Jak czytać te dane. Statystyki opisują to, co już się wydarzyło, i nie przewidują wyników. Nie uwzględniają składu na konkretny mecz, kontuzji ani wagi spotkania. Traktuj je jako punkt wyjścia do własnej analizy, nigdy jako gotowy typ. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Najczęstsze pytania

Ile bramek pada w meczach zespołu GKS Katowice?

Średnio 3,62 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Ekstraklasie wynosi 2,88 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.

Jak często w meczach zespołu GKS Katowice pada BTTS?

Obie drużyny trafiały do siatki w 62,5% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 64,5%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.

Czy GKS Katowice gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?

W meczach u siebie pada średnio 4,67 bramki, a na wyjeździe 3,0. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 100,0% i 80,0%, a BTTS 66,7% oraz 60,0%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.

Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?

To odsetek meczów GKS Katowice, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.

Skąd pochodzą te statystyki?

Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP