Bramki w meczach zespołu: 3,0 na spotkanie • BTTS: 57,1% • Over 2,5: 57,1%
Bilans: 4-0-3 • bramki 11:10 • punkty: 12 • czyste konta: 1
Statystyki poniżej liczymy samodzielnie na podstawie wyników wszystkich rozegranych spotkań i aktualizujemy po każdej kolejce.
Jak Jagiellonia Białystok wypada na tle ligi?
Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Ekstraklasie pada średnio 2,88 gola na mecz, BTTS występuje w 64,5% spotkań, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.
| Wskaźnik | Jagiellonia Białystok | Średnia Ekstraklasie |
|---|---|---|
| Bramki na mecz | 3,0 | 2,88 |
| BTTS | 57,1% | 64,5% |
| Over 2,5 | 57,1% | 59,2% |
| Bramki strzelone na mecz | 1,57 | — |
| Bramki stracone na mecz | 1,43 | — |
| Mecze bez straty gola | 1 | — |
Odsetek meczów z BTTS jest niższy od ligowej normy o 7,4 — 57,1 wobec 64,5. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest u tego zespołu zbliżony do ligowej normy (57,1 wobec 59,2). To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.
Czy mecze zespołu Jagiellonia Białystok są bramkowe?
W spotkaniach tej drużyny pada średnio 3,0 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 1,57 gola na mecz i traci 1,43. Zachował przy tym czyste konto w 1 meczach.
Seria kilku spotkań to za mało na wnioski o charakterze zespołu — jeden mecz potrafi zmienić każdy z tych odsetków o kilkanaście punktów procentowych. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.
Czy Jagiellonia Białystok gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 3 mecze u siebie i 4 mecze na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.
| Wskaźnik | U siebie | Na wyjeździe |
|---|---|---|
| Rozegrane mecze | 3 | 4 |
| Bramki na mecz | 2,0 | 3,75 |
| BTTS | 33,3% | 75,0% |
| Over 2,5 | 33,3% | 75,0% |
| Bramki strzelone | 3 | 8 |
| Bramki stracone | 3 | 7 |
Różnica jest wyraźna: mecze na wyjeździe znacznie częściej przekraczają 2,5 bramki — 75,0% wobec 33,3%, czyli 41,7 punktu procentowego różnicy. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.
Jak wyglądają inne linie bramkowe?
Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.
| Linia | Odsetek meczów |
|---|---|
| Powyżej 1,5 bramki | 85,7% |
| Powyżej 2,5 bramki | 57,1% |
| Powyżej 3,5 bramki | 14,3% |
Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.
W jakiej formie jest Jagiellonia Białystok?
Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję PWPWP. Ostatnie spotkania nie ułożyły się w wyraźną serię. Zdobyte 12 punktów w 7 meczach daje średnią 1,71 punktu na spotkanie.
Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 11:10 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.
Wszystkie mecze w tym sezonie
Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Jagiellonia Białystok: zwycięstwo, remis albo porażka.
| Data | Gospodarz | Wynik | Gość | |
|---|---|---|---|---|
| 25 lipca 2026 | Jagiellonia Białystok | 1:0 | Korona Kielce | W |
| 31 lipca 2026 | Motor Lublin | 1:2 | Jagiellonia Białystok | W |
| 9 sierpnia 2026 | Jagiellonia Białystok | 0:2 | Widzew Łódź | P |
| 30 sierpnia 2026 | Raków Częstochowa | 2:5 | Jagiellonia Białystok | W |
| 3 września 2026 | Lech Poznań | 2:1 | Jagiellonia Białystok | P |
| 6 września 2026 | Jagiellonia Białystok | 2:1 | Śląsk Wrocław | W |
| 11 września 2026 | Wisła Kraków | 2:0 | Jagiellonia Białystok | P |
Kogo Jagiellonia Białystok mierzy w najbliższych meczach?
Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.
| Data | Gospodarz | Gość | Rywal: BTTS | Rywal: over 2,5 | Rywal: gole/mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| 20 września 2026 | Jagiellonia Białystok | Legia Warszawa | 75,0% | 37,5% | 2,88 |
| 10 października 2026 | Jagiellonia Białystok | Górnik Zabrze | 66,7% | 66,7% | 2,67 |
| 18 października 2026 | Zagłębie Lubin | Jagiellonia Białystok | 55,6% | 44,4% | 2,33 |
| 25 października 2026 | Jagiellonia Białystok | Wisła Płock | 50,0% | 50,0% | 2,62 |
| 31 października 2026 | Wieczysta Kraków | Jagiellonia Białystok | 75,0% | 62,5% | 3,5 |
Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada w meczach zespołu Jagiellonia Białystok?
Średnio 3,0 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Ekstraklasie wynosi 2,88 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.
Jak często w meczach zespołu Jagiellonia Białystok pada BTTS?
Obie drużyny trafiały do siatki w 57,1% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 64,5%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.
Czy Jagiellonia Białystok gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
W meczach u siebie pada średnio 2,0 bramki, a na wyjeździe 3,75. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 33,3% i 75,0%, a BTTS 33,3% oraz 75,0%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.
Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?
To odsetek meczów Jagiellonia Białystok, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.