Bramki w meczach zespołu: 2,44 na spotkanie • BTTS: 66,7% • Over 2,5: 33,3%
Bilans: 4-3-2 • bramki 12:10 • punkty: 15 • czyste konta: 1
Wszystkie liczby na tej stronie wyliczamy sami z wyników spotkań bieżącego sezonu i odświeżamy po każdej kolejce. Pokazujemy same policzone dane i to, co z nich wynika.
Jak Korona Kielce wypada na tle ligi?
Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Ekstraklasie pada średnio 2,88 gola na mecz, BTTS występuje w 64,5% spotkań, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.
| Wskaźnik | Korona Kielce | Średnia Ekstraklasie |
|---|---|---|
| Bramki na mecz | 2,44 | 2,88 |
| BTTS | 66,7% | 64,5% |
| Over 2,5 | 33,3% | 59,2% |
| Bramki strzelone na mecz | 1,33 | — |
| Bramki stracone na mecz | 1,11 | — |
| Mecze bez straty gola | 1 | — |
Odsetek meczów z BTTS jest u tego zespołu zbliżony do ligowej normy (66,7 wobec 64,5). Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest niższy od ligowej normy o 25,9 — 33,3 wobec 59,2. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.
Czy mecze zespołu Korona Kielce są bramkowe?
W spotkaniach tej drużyny pada średnio 2,44 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 1,33 gola na mecz i traci 1,11. Zachował przy tym czyste konto w 1 meczach.
Seria kilku spotkań to za mało na wnioski o charakterze zespołu — jeden mecz potrafi zmienić każdy z tych odsetków o kilkanaście punktów procentowych. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.
Czy Korona Kielce gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 5 meczów u siebie i 4 mecze na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.
| Wskaźnik | U siebie | Na wyjeździe |
|---|---|---|
| Rozegrane mecze | 5 | 4 |
| Bramki na mecz | 2,6 | 2,25 |
| BTTS | 80,0% | 50,0% |
| Over 2,5 | 20,0% | 50,0% |
| Bramki strzelone | 6 | 6 |
| Bramki stracone | 7 | 3 |
Różnica jest wyraźna: mecze na wyjeździe znacznie częściej przekraczają 2,5 bramki — 50,0% wobec 20,0%, czyli 30,0 punktu procentowego różnicy. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.
Jak wyglądają inne linie bramkowe?
Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.
| Linia | Odsetek meczów |
|---|---|
| Powyżej 1,5 bramki | 88,9% |
| Powyżej 2,5 bramki | 33,3% |
| Powyżej 3,5 bramki | 11,1% |
Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.
W jakiej formie jest Korona Kielce?
Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję WRWPW. Ostatnie spotkania nie ułożyły się w wyraźną serię. Zdobyte 15 punktów w 9 meczach daje średnią 1,67 punktu na spotkanie.
Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 12:10 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.
Wszystkie mecze w tym sezonie
Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Korona Kielce: zwycięstwo, remis albo porażka.
| Data | Gospodarz | Wynik | Gość | |
|---|---|---|---|---|
| 25 lipca 2026 | Jagiellonia Białystok | 1:0 | Korona Kielce | P |
| 8 sierpnia 2026 | Korona Kielce | 1:1 | Legia Warszawa | R |
| 15 sierpnia 2026 | Widzew Łódź | 1:2 | Korona Kielce | W |
| 22 sierpnia 2026 | Korona Kielce | 1:1 | Motor Lublin | R |
| 28 sierpnia 2026 | Wisła Płock | 0:2 | Korona Kielce | W |
| 5 września 2026 | Korona Kielce | 1:1 | Wisła Kraków | R |
| 12 września 2026 | Śląsk Wrocław | 1:2 | Korona Kielce | W |
| 15 września 2026 | Korona Kielce | 0:2 | Górnik Zabrze | P |
| 19 września 2026 | Korona Kielce | 3:2 | Raków Częstochowa | W |
Kogo Korona Kielce mierzy w najbliższych meczach?
Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.
| Data | Gospodarz | Gość | Rywal: BTTS | Rywal: over 2,5 | Rywal: gole/mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| 11 października 2026 | Pogoń Szczecin | Korona Kielce | 50,0% | 37,5% | 2,25 |
| 18 października 2026 | Lech Poznań | Korona Kielce | 57,1% | 71,4% | 2,57 |
| 24 października 2026 | Korona Kielce | GKS Katowice | 62,5% | 87,5% | 3,62 |
| 31 października 2026 | Zagłębie Lubin | Korona Kielce | 55,6% | 44,4% | 2,33 |
| 7 listopada 2026 | Korona Kielce | Radomiak Radom | 50,0% | 62,5% | 2,62 |
Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada w meczach zespołu Korona Kielce?
Średnio 2,44 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Ekstraklasie wynosi 2,88 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.
Jak często w meczach zespołu Korona Kielce pada BTTS?
Obie drużyny trafiały do siatki w 66,7% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 64,5%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.
Czy Korona Kielce gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
W meczach u siebie pada średnio 2,6 bramki, a na wyjeździe 2,25. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 20,0% i 50,0%, a BTTS 80,0% oraz 50,0%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.
Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?
To odsetek meczów Korona Kielce, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.