Bramki w meczach zespołu: 2,88 na spotkanie • BTTS: 75,0% • Over 2,5: 37,5%
Bilans: 4-4-0 • bramki 16:7 • punkty: 16 • czyste konta: 2
Poniższe wskaźniki powstają z surowych wyników tego sezonu, przeliczanych przez nas po każdej kolejce. Znajdziesz tu dane, a nie propozycje zakładów.
Jak Legia Warszawa wypada na tle ligi?
Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Ekstraklasie pada średnio 2,88 gola na mecz, BTTS występuje w 64,5% spotkań, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.
| Wskaźnik | Legia Warszawa | Średnia Ekstraklasie |
|---|---|---|
| Bramki na mecz | 2,88 | 2,88 |
| BTTS | 75,0% | 64,5% |
| Over 2,5 | 37,5% | 59,2% |
| Bramki strzelone na mecz | 2,0 | — |
| Bramki stracone na mecz | 0,88 | — |
| Mecze bez straty gola | 2 | — |
Odsetek meczów z BTTS jest wyższy od ligowej normy o 10,5 — 75,0 wobec 64,5. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest niższy od ligowej normy o 21,7 — 37,5 wobec 59,2. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.
Czy mecze zespołu Legia Warszawa są bramkowe?
W spotkaniach tej drużyny pada średnio 2,88 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 2,0 gola na mecz i traci 0,88. Zachował przy tym czyste konto w 2 meczach.
Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych, więc te wartości opisują początek sezonu, a nie trwałą tendencję. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.
Czy Legia Warszawa gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 4 mecze u siebie i 4 mecze na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.
| Wskaźnik | U siebie | Na wyjeździe |
|---|---|---|
| Rozegrane mecze | 4 | 4 |
| Bramki na mecz | 3,25 | 2,5 |
| BTTS | 75,0% | 75,0% |
| Over 2,5 | 50,0% | 25,0% |
| Bramki strzelone | 10 | 6 |
| Bramki stracone | 3 | 4 |
Różnica jest wyraźna: mecze u siebie znacznie częściej przekraczają 2,5 bramki — 50,0% wobec 25,0%, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.
Jak wyglądają inne linie bramkowe?
Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.
| Linia | Odsetek meczów |
|---|---|
| Powyżej 1,5 bramki | 87,5% |
| Powyżej 2,5 bramki | 37,5% |
| Powyżej 3,5 bramki | 37,5% |
Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.
W jakiej formie jest Legia Warszawa?
Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję WRRWR. Ostatnie spotkania nie ułożyły się w wyraźną serię. Zdobyte 16 punktów w 8 meczach daje średnią 2,0 punktu na spotkanie.
Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 16:7 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.
Wszystkie mecze w tym sezonie
Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Legia Warszawa: zwycięstwo, remis albo porażka.
| Data | Gospodarz | Wynik | Gość | |
|---|---|---|---|---|
| 24 lipca 2026 | Pogoń Szczecin | 0:1 | Legia Warszawa | W |
| 2 sierpnia 2026 | Legia Warszawa | 3:1 | Zagłębie Lubin | W |
| 8 sierpnia 2026 | Korona Kielce | 1:1 | Legia Warszawa | R |
| 14 sierpnia 2026 | Legia Warszawa | 5:0 | Radomiak Radom | W |
| 22 sierpnia 2026 | Piast Gliwice | 1:1 | Legia Warszawa | R |
| 28 sierpnia 2026 | Legia Warszawa | 1:1 | Śląsk Wrocław | R |
| 5 września 2026 | Motor Lublin | 2:3 | Legia Warszawa | W |
| 13 września 2026 | Legia Warszawa | 1:1 | Widzew Łódź | R |
Kogo Legia Warszawa mierzy w najbliższych meczach?
Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.
| Data | Gospodarz | Gość | Rywal: BTTS | Rywal: over 2,5 | Rywal: gole/mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| 20 września 2026 | Jagiellonia Białystok | Legia Warszawa | 57,1% | 57,1% | 3,0 |
| 11 października 2026 | Legia Warszawa | Wisła Kraków | 77,8% | 66,7% | 3,22 |
| 17 października 2026 | Cracovia | Legia Warszawa | 55,6% | 55,6% | 2,56 |
| 25 października 2026 | Legia Warszawa | Lech Poznań | 57,1% | 71,4% | 2,57 |
| 31 października 2026 | Górnik Zabrze | Legia Warszawa | 66,7% | 66,7% | 2,67 |
Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada w meczach zespołu Legia Warszawa?
Średnio 2,88 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Ekstraklasie wynosi 2,88 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.
Jak często w meczach zespołu Legia Warszawa pada BTTS?
Obie drużyny trafiały do siatki w 75,0% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 64,5%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.
Czy Legia Warszawa gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
W meczach u siebie pada średnio 3,25 bramki, a na wyjeździe 2,5. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 50,0% i 25,0%, a BTTS 75,0% oraz 75,0%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.
Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?
To odsetek meczów Legia Warszawa, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.