Statystyki • Aktualizacja: 20 września 2026

Wieczysta Kraków
statystyki sezonu

Bramki, BTTS i over 2,5 — liczone przez nas po każdej kolejce.

Wieczysta Kraków — statystyki sezonu
Wieczysta Kraków — sezon 2026/27 po 8 meczach

Bramki w meczach zespołu: 3,5 na spotkanie  •  BTTS: 75,0%  •  Over 2,5: 62,5%
Bilans: 1-2-5  •  bramki 11:17  •  punkty: 5  •  czyste konta: 0

Statystyki poniżej liczymy samodzielnie na podstawie wyników wszystkich rozegranych spotkań i aktualizujemy po każdej kolejce.

Jak Wieczysta Kraków wypada na tle ligi?

Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Ekstraklasie pada średnio 2,88 gola na mecz, BTTS występuje w 64,5% spotkań, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.

WskaźnikWieczysta KrakówŚrednia Ekstraklasie
Bramki na mecz3,52,88
BTTS75,0%64,5%
Over 2,562,5%59,2%
Bramki strzelone na mecz1,38—
Bramki stracone na mecz2,12—
Mecze bez straty gola0—

Odsetek meczów z BTTS jest wyższy od ligowej normy o 10,5 — 75,0 wobec 64,5. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest wyższy od ligowej normy o 3,3 — 62,5 wobec 59,2. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.

Czy mecze zespołu Wieczysta Kraków są bramkowe?

W spotkaniach tej drużyny pada średnio 3,5 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 1,38 gola na mecz i traci 2,12. Zachował przy tym ani jednego czystego konta.

Seria kilku spotkań to za mało na wnioski o charakterze zespołu — jeden mecz potrafi zmienić każdy z tych odsetków o kilkanaście punktów procentowych. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.

Czy Wieczysta Kraków gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?

To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 2 mecze u siebie i 6 meczów na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.

WskaźnikU siebieNa wyjeździe
Rozegrane mecze26
Bramki na mecz2,53,83
BTTS100,0%66,7%
Over 2,550,0%66,7%
Bramki strzelone29
Bramki stracone314

Różnica jest wyraźna: mecze na wyjeździe znacznie częściej przekraczają 2,5 bramki — 66,7% wobec 50,0%, czyli 16,7 punktu procentowego różnicy. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.

Jak wyglądają inne linie bramkowe?

Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.

LiniaOdsetek meczów
Powyżej 1,5 bramki100,0%
Powyżej 2,5 bramki62,5%
Powyżej 3,5 bramki37,5%

Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.

W jakiej formie jest Wieczysta Kraków?

Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję PPRPR. Ostatnie spotkania nie ułożyły się w wyraźną serię. Zdobyte 5 punktów w 8 meczach daje średnią 0,62 punktu na spotkanie.

Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 11:17 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.

Wszystkie mecze w tym sezonie

Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Wieczysta Kraków: zwycięstwo, remis albo porażka.

DataGospodarzWynikGość
24 lipca 2026Radomiak Radom2:1Wieczysta KrakówP
1 sierpnia 2026Wieczysta Kraków1:2Lech PoznańP
15 sierpnia 2026Piast Gliwice3:4Wieczysta KrakówW
21 sierpnia 2026Cracovia3:2Wieczysta KrakówP
29 sierpnia 2026Wisła Kraków2:0Wieczysta KrakówP
7 września 2026Wieczysta Kraków1:1Zagłębie LubinR
13 września 2026Pogoń Szczecin2:0Wieczysta KrakówP
18 września 2026Widzew Łódź2:2Wieczysta KrakówR

Kogo Wieczysta Kraków mierzy w najbliższych meczach?

Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.

DataGospodarzGośćRywal: BTTS Rywal: over 2,5Rywal: gole/mecz
9 października 2026Wieczysta KrakówWisła Płock50,0%50,0%2,62
12 października 2026GKS KatowiceWieczysta Kraków62,5%87,5%3,62
16 października 2026Wieczysta KrakówRaków Częstochowa88,9%88,9%3,67
25 października 2026Śląsk WrocławWieczysta Kraków88,9%77,8%2,89
31 października 2026Wieczysta KrakówJagiellonia Białystok57,1%57,1%3,0

Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.

Jak czytać te dane. Statystyki opisują to, co już się wydarzyło, i nie przewidują wyników. Nie uwzględniają składu na konkretny mecz, kontuzji ani wagi spotkania. Traktuj je jako punkt wyjścia do własnej analizy, nigdy jako gotowy typ. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Najczęstsze pytania

Ile bramek pada w meczach zespołu Wieczysta Kraków?

Średnio 3,5 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Ekstraklasie wynosi 2,88 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.

Jak często w meczach zespołu Wieczysta Kraków pada BTTS?

Obie drużyny trafiały do siatki w 75,0% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 64,5%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.

Czy Wieczysta Kraków gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?

W meczach u siebie pada średnio 2,5 bramki, a na wyjeździe 3,83. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 50,0% i 66,7%, a BTTS 100,0% oraz 66,7%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.

Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?

To odsetek meczów Wieczysta Kraków, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.

Skąd pochodzą te statystyki?

Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP