Bramki w meczach zespołu: 2,62 na spotkanie • BTTS: 50,0% • Over 2,5: 50,0%
Bilans: 3-2-3 • bramki 9:12 • punkty: 11 • czyste konta: 2
Wszystkie liczby na tej stronie wyliczamy sami z wyników spotkań bieżącego sezonu i odświeżamy po każdej kolejce. Pokazujemy same policzone dane i to, co z nich wynika.
Jak Wisła Płock wypada na tle ligi?
Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Ekstraklasie pada średnio 2,88 gola na mecz, BTTS występuje w 64,5% spotkań, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.
| Wskaźnik | Wisła Płock | Średnia Ekstraklasie |
|---|---|---|
| Bramki na mecz | 2,62 | 2,88 |
| BTTS | 50,0% | 64,5% |
| Over 2,5 | 50,0% | 59,2% |
| Bramki strzelone na mecz | 1,12 | — |
| Bramki stracone na mecz | 1,5 | — |
| Mecze bez straty gola | 2 | — |
Odsetek meczów z BTTS jest niższy od ligowej normy o 14,5 — 50,0 wobec 64,5. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest niższy od ligowej normy o 9,2 — 50,0 wobec 59,2. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.
Czy mecze zespołu Wisła Płock są bramkowe?
W spotkaniach tej drużyny pada średnio 2,62 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 1,12 gola na mecz i traci 1,5. Zachował przy tym czyste konto w 2 meczach.
Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych, więc te wartości opisują początek sezonu, a nie trwałą tendencję. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.
Czy Wisła Płock gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 3 mecze u siebie i 5 meczów na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.
| Wskaźnik | U siebie | Na wyjeździe |
|---|---|---|
| Rozegrane mecze | 3 | 5 |
| Bramki na mecz | 2,0 | 3,0 |
| BTTS | 33,3% | 60,0% |
| Over 2,5 | 33,3% | 60,0% |
| Bramki strzelone | 3 | 6 |
| Bramki stracone | 3 | 9 |
Różnica jest wyraźna: mecze na wyjeździe znacznie częściej przekraczają 2,5 bramki — 60,0% wobec 33,3%, czyli 26,7 punktu procentowego różnicy. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.
Jak wyglądają inne linie bramkowe?
Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.
| Linia | Odsetek meczów |
|---|---|
| Powyżej 1,5 bramki | 87,5% |
| Powyżej 2,5 bramki | 50,0% |
| Powyżej 3,5 bramki | 25,0% |
Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.
W jakiej formie jest Wisła Płock?
Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję PPRWW. Aktualnie trwa seria 2 zwycięstw z rzędu. Zdobyte 11 punktów w 8 meczach daje średnią 1,38 punktu na spotkanie.
Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 9:12 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.
Wszystkie mecze w tym sezonie
Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Wisła Płock: zwycięstwo, remis albo porażka.
| Data | Gospodarz | Wynik | Gość | |
|---|---|---|---|---|
| 26 lipca 2026 | Raków Częstochowa | 1:2 | Wisła Płock | W |
| 31 lipca 2026 | Wisła Płock | 0:0 | Widzew Łódź | R |
| 7 sierpnia 2026 | Wisła Kraków | 2:1 | Wisła Płock | P |
| 23 sierpnia 2026 | GKS Katowice | 5:0 | Wisła Płock | P |
| 28 sierpnia 2026 | Wisła Płock | 0:2 | Korona Kielce | P |
| 7 września 2026 | Pogoń Szczecin | 1:1 | Wisła Płock | R |
| 13 września 2026 | Wisła Płock | 3:1 | Cracovia | W |
| 20 września 2026 | Zagłębie Lubin | 0:2 | Wisła Płock | W |
Kogo Wisła Płock mierzy w najbliższych meczach?
Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.
| Data | Gospodarz | Gość | Rywal: BTTS | Rywal: over 2,5 | Rywal: gole/mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 października 2026 | Wieczysta Kraków | Wisła Płock | 75,0% | 62,5% | 3,5 |
| 19 października 2026 | Wisła Płock | Radomiak Radom | 50,0% | 62,5% | 2,62 |
| 25 października 2026 | Jagiellonia Białystok | Wisła Płock | 57,1% | 57,1% | 3,0 |
| 31 października 2026 | Wisła Płock | Piast Gliwice | 44,4% | 55,6% | 3,44 |
| 7 listopada 2026 | Motor Lublin | Wisła Płock | 66,7% | 55,6% | 2,67 |
Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada w meczach zespołu Wisła Płock?
Średnio 2,62 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Ekstraklasie wynosi 2,88 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.
Jak często w meczach zespołu Wisła Płock pada BTTS?
Obie drużyny trafiały do siatki w 50,0% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 64,5%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.
Czy Wisła Płock gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
W meczach u siebie pada średnio 2,0 bramki, a na wyjeździe 3,0. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 33,3% i 60,0%, a BTTS 33,3% oraz 60,0%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.
Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?
To odsetek meczów Wisła Płock, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.