Średnia bramek na mecz: 2,91 • BTTS: 61,1% • Over 2,5: 61,1% • Over 3,5: 35,2%
Wygrane gospodarzy: 46,3% • remisy: 25,9% • wygrane gości: 27,8%
Wszystkie wartości w tabeli powstają z surowych wyników Ligue 1, przeliczanych naszym własnym kodem. Zestawienie odświeżamy po każdej kolejce, a każdy rezultat musi zgadzać się w dwóch niezależnych źródłach, zanim trafi na stronę.
Które drużyny grają najbardziej bramkowo?
Kolejność w tabeli Ligue 1 wyznacza średnia bramek w meczach zespołu, czyli gole obu stron podzielone przez liczbę spotkań. Im wyżej drużyna stoi, tym więcej bramek pada w jej meczach, niezależnie od tego, kto je zdobywa.
| Drużyna | M | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Bilans | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Auxerre | 6 | 4,0 | 83,3% | 83,3% | 2-0-4 | PPWWP |
| Strasbourg | 6 | 3,83 | 83,3% | 83,3% | 2-1-3 | WWRPP |
| Le Mans | 6 | 3,67 | 100,0% | 83,3% | 1-3-2 | PRRWP |
| Rennes | 6 | 3,67 | 66,7% | 83,3% | 4-1-1 | WWWPW |
| Lens | 6 | 3,5 | 83,3% | 83,3% | 2-1-3 | PPRPW |
| Brest | 6 | 3,5 | 83,3% | 83,3% | 2-2-2 | RWPPW |
| Toulouse | 6 | 3,33 | 66,7% | 66,7% | 1-3-2 | RPRWR |
| PSG | 6 | 3,17 | 83,3% | 83,3% | 3-2-1 | RPWWW |
| Marsylia | 6 | 2,83 | 33,3% | 50,0% | 2-0-4 | PPPPW |
| Troyes | 6 | 2,83 | 33,3% | 33,3% | 1-1-4 | WPPPP |
| Angers | 6 | 2,83 | 50,0% | 50,0% | 2-1-3 | WPRWP |
| Lyon | 6 | 2,5 | 50,0% | 50,0% | 3-2-1 | RWRWP |
| Monaco | 6 | 2,5 | 66,7% | 50,0% | 4-2-0 | WWRWR |
| Lille | 6 | 2,17 | 33,3% | 33,3% | 4-1-1 | RWWPW |
| Nice | 6 | 2,0 | 50,0% | 50,0% | 2-2-2 | PRPWW |
| Lorient | 6 | 2,0 | 50,0% | 50,0% | 2-2-2 | PWRPW |
| Paris FC | 6 | 2,0 | 33,3% | 50,0% | 3-2-1 | WWRWP |
| Le Havre | 6 | 2,0 | 50,0% | 33,3% | 0-2-4 | RPRPP |
Co mówią te liczby?
Z całej tabeli wybieramy to, co najmocniej odstaje od średniej rozgrywek, czyli 2,91 gola na mecz, 61,1% spotkań z bramkami po obu stronach i 61,1% meczów powyżej 2,5 bramki. Każde zdanie poniżej opiera się na wynikach z tego sezonu, policzonych przez nas od zera.
Auxerre to najbardziej bramkowa drużyna ligi — średnio 4,0 gola w jej meczach.
Troyes jest królem „undera”: tylko 33,3% jej spotkań przekroczyło 2,5 bramki.
Troyes ma serię 4 porażek z rzędu.
Najczęściej na BTTS grają mecze zespołu Le Mans — 100,0%.
Najlepszą obronę ma Lyon — tylko 4 stracone bramki w 6 meczach.
W całej lidze pada średnio 2,91 gola na mecz, a 61,1% spotkań kończy się wynikiem BTTS.
Kto strzela najwięcej, a kto traci najmniej?
Najskuteczniejsze ataki sezonu to Rennes (2,0), Brest (2,0), Strasbourg (1,83) — tyle bramek zdobywają średnio w meczu. Po drugiej stronie tabeli najmniej tracą Lyon (0,67), Lille (0,67), Paris FC (0,67).
Zestawienie obu list mówi o zespole Ligue 1 więcej niż sama pozycja w tabeli: drużyna z wysoką średnią strzelonych i wysoką straconych gra otwarte spotkania, a drużyna z niskimi wartościami w obu kolumnach rozgrywa mecze z małą liczbą bramek. Pełne liczby dla każdego zespołu znajdziesz w tabeli powyżej, a podział na grę u siebie i na wyjeździe — na stronach poszczególnych drużyn.
W meczach których drużyn pada najwięcej bramek?
Obie drużyny trafiają najczęściej w spotkaniach, które rozgrywają Le Mans (100,0%), Auxerre (83,3%), Strasbourg (83,3%). Granicę 2,5 bramki najczęściej przekraczają mecze, w których grają Auxerre (83,3%), Strasbourg (83,3%), Le Mans (83,3%).
Średnia całej ligi to 2,91 gola na mecz, 61,1% spotkań z bramkami po obu stronach i 61,1% meczów powyżej 2,5 gola. Drużyny z czołówki tych zestawień odstają od średniej na tyle wyraźnie, że widać to również w kursach bukmacherów, dlatego przy rynkach bramkowych zaczynamy od konkretnego zespołu, a nie od średniej rozgrywek.
Które zespoły grają inaczej u siebie niż na wyjeździe?
Najmocniej rozjeżdżają się pod tym względem Marsylia (u siebie 100,0%, na wyjeździe 0,0%), Toulouse (u siebie 33,3%, na wyjeździe 100,0%), Strasbourg (u siebie 50,0%, na wyjeździe 100,0%) — w nawiasach odsetek meczów powyżej 2,5 bramki w obu rolach.
W całej lidze gospodarze wygrywają 46,3% spotkań, 25,9% kończy się remisem, a 27,8% wygrywają goście. Przy kilkunastu meczach na zespół podział na dom i wyjazd opiera się na krótkich seriach, więc traktujemy go jako uzupełnienie średnich ogólnych. Rozbicie dla każdej drużyny pokazujemy na jej stronie.
Najbliższe mecze
Tak wygląda plan kolejnych spotkań w Ligue 1. Przy każdej parze zacznij od porównania dwóch wierszy z tabeli powyżej, bo to one mówią, jakiego meczu można się spodziewać.
| Data | Kolejka | Gospodarz | Gość |
|---|---|---|---|
| 16 października 2026 | 7 | Le Mans | Toulouse |
| 17 października 2026 | 7 | Strasbourg | PSG |
| 17 października 2026 | 7 | Lille | Brest |
| 17 października 2026 | 7 | Troyes | Lens |
| 18 października 2026 | 7 | Angers | Marsylia |
| 18 października 2026 | 7 | Le Havre | Auxerre |
| 18 października 2026 | 7 | Lorient | Monaco |
| 18 października 2026 | 7 | Paris FC | Rennes |
| 18 października 2026 | 7 | Lyon | Nice |
| 23 października 2026 | 8 | Brest | Nice |
| 24 października 2026 | 8 | Toulouse | Troyes |
| 24 października 2026 | 8 | Lens | Paris FC |
Skąd pochodzą te dane?
Wyniki meczów Ligue 1 pobieramy automatycznie i porównujemy między dwoma źródłami, a wszystkie wskaźniki liczymy sami z surowych rezultatów. Rozbieżność między źródłami wstrzymuje aktualizację strony do czasu wyjaśnienia sprawy, dlatego liczby w tabeli zawsze mają pokrycie w rozegranych meczach.
Jeśli nie masz pewności, co oznaczają pojęcia z tabeli Ligue 1, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS, jak działa over/under 2,5 oraz co oznacza zapis 1X2.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada średnio w Ligue 1?
W sezonie 2026/27, po 54 rozegranych meczach, w Ligue 1 pada średnio 2,91 gola na mecz. Oznacza to, że 61,1% spotkań przekracza granicę 2,5 bramki, a 35,2% kończy się przynajmniej czterema golami. Wartość ta zmienia się w trakcie sezonu, dlatego aktualizujemy ją po każdej kolejce.
Jak często w Ligue 1 pada BTTS?
Obie drużyny trafiają do siatki w 61,1% meczów tego sezonu. Dla porównania, w 7,4% spotkań nie padła ani jedna bramka. Rozpiętość między poszczególnymi zespołami jest przy tym duża, co widać w tabeli powyżej — dlatego przy zakładach na ten rynek warto patrzeć na konkretne drużyny, a nie na samą średnią ligową.
Co oznacza kolumna „Forma” w tabeli?
Kolumna pokazuje pięć ostatnich meczów w Ligue 1, od najstarszego do najnowszego, gdzie W to zwycięstwo, R remis, a P porażka. Pięć spotkań reaguje na każdy wynik bardzo mocno, więc zestawiamy je z bilansem całego sezonu i średnimi bramkowymi obok. Seria zwycięstw przy niskiej średniej goli oznacza zwykle mecze wygrywane jedną bramką.
Jak korzystać z tej tabeli przed konkretnym meczem?
Wyszukaj w tabeli Ligue 1 oba zespoły z interesującej cię pary i zestaw ich gole na mecz, BTTS oraz over 2,5. Gdy obie drużyny mają zbliżone wartości, charakter meczu jest czytelniejszy niż z samej pozycji w tabeli. Następnie sprawdź strony obu zespołów z podziałem na grę u siebie i na wyjeździe, a na końcu porównaj to z kursami na to spotkanie.
Czy gospodarze w Ligue 1 mają przewagę?
Gospodarze wygrywają 46,3% spotkań, 25,9% kończy się remisem, a 27,8% wygrywają goście. Przewaga własnego boiska jest więc widoczna, ale mniejsza, niż sugerowałaby intuicja. Warto zestawiać ją z formą konkretnych zespołów, bo różnice między drużynami bywają większe niż sam efekt gry u siebie.