Statystyki • Aktualizacja: 15 października 2026

Statystyki Serie A
2,87 gola na mecz

Liczby, które liczymy sami — po każdej kolejce, z wyników wszystkich meczów sezonu.

Statystyki Serie A — średnia bramek, BTTS i over 2,5
Sezon 2026/27 po 60 meczach (kolejka 6, dane z 12 października 2026).

Średnia bramek na mecz: 2,87  •  BTTS: 60,0%  •  Over 2,5: 56,7%  •  Over 3,5: 26,7%
Wygrane gospodarzy: 46,7%  •  remisy: 20,0%  •  wygrane gości: 33,3%

Poniższe liczby wyliczamy sami z wyników wszystkich spotkań Serie A w tym sezonie. Tabela odświeża się automatycznie po każdej kolejce, a każdy wynik potwierdzamy w dwóch niezależnych źródłach, zanim trafi na tę stronę.

Które drużyny grają najbardziej bramkowo?

Zespoły Serie A posortowaliśmy według średniej liczby bramek w ich meczach — licząc gole strzelone i stracone. To najprostszy wskaźnik tego, czy spotkania z udziałem danej drużyny są otwarte, czy zamknięte.

DrużynaMGole/meczBTTSOver 2,5BilansForma
Inter64,3366,7%83,3%5-1-0WWWRW
Monza64,0100,0%83,3%1-1-4PRPWP
Udinese63,6783,3%66,7%1-1-4WPPPP
Venezia63,550,0%50,0%0-0-6PPPPP
Fiorentina63,566,7%83,3%1-1-4PPWRP
Sassuolo63,33100,0%83,3%2-2-2WRWPR
Lecce63,033,3%66,7%2-0-4PPWPP
AS Roma62,8333,3%66,7%4-2-0WWWRR
Genoa62,6766,7%50,0%1-1-4PPRPW
Napoli62,6750,0%50,0%3-1-2PPWRW
Frosinone62,6733,3%50,0%3-1-2WWRWP
Atalanta62,6766,7%66,7%3-0-3WPPPW
Torino62,6783,3%66,7%2-1-3PWPRW
AC Milan62,6766,7%50,0%3-3-0WRRWR
Como62,566,7%50,0%3-2-1WWWPR
Lazio62,550,0%50,0%5-1-0WWRWW
Parma62,3350,0%50,0%1-1-4PRPWP
Juventus62,3350,0%16,7%3-2-1WRPWR
Bologna62,050,0%33,3%1-2-3PRPRW
Cagliari61,533,3%16,7%4-1-1PWWWR

Co mówią te liczby?

Z całej tabeli wybieramy to, co najmocniej odstaje od średniej rozgrywek, czyli 2,87 gola na mecz, 60,0% spotkań z bramkami po obu stronach i 56,7% meczów powyżej 2,5 bramki. Każde zdanie poniżej opiera się na wynikach z tego sezonu, policzonych przez nas od zera.

Inter to najbardziej bramkowa drużyna ligi — średnio 4,33 gola w jej meczach.

Juventus jest królem „undera”: tylko 16,7% jej spotkań przekroczyło 2,5 bramki.

Udinese ma serię 4 porażek z rzędu. Mimo to w 83,3% jego meczów obie drużyny trafiały do siatki.

Venezia ma serię 6 porażek z rzędu.

Najczęściej na BTTS grają mecze zespołu Monza — 100,0%.

Najlepszą obronę ma AS Roma — tylko 3 stracone bramki w 6 meczach.

W całej lidze pada średnio 2,87 gola na mecz, a 60,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS.

Kto strzela najwięcej, a kto traci najmniej?

Najskuteczniejsze ataki sezonu to Inter (3,0), AS Roma (2,33), AC Milan (1,83) — tyle bramek zdobywają średnio w meczu. Po drugiej stronie tabeli najmniej tracą AS Roma (0,5), Cagliari (0,5), Lazio (0,67).

Zestawienie obu list mówi o zespole Serie A więcej niż sama pozycja w tabeli: drużyna z wysoką średnią strzelonych i wysoką straconych gra otwarte spotkania, a drużyna z niskimi wartościami w obu kolumnach rozgrywa mecze z małą liczbą bramek. Pełne liczby dla każdego zespołu znajdziesz w tabeli powyżej, a podział na grę u siebie i na wyjeździe — na stronach poszczególnych drużyn.

W meczach których drużyn pada najwięcej bramek?

Obie drużyny trafiają najczęściej w spotkaniach, które rozgrywają Monza (100,0%), Sassuolo (100,0%), Udinese (83,3%). Granicę 2,5 bramki najczęściej przekraczają mecze, w których grają Inter (83,3%), Monza (83,3%), Fiorentina (83,3%).

Średnia całej ligi to 2,87 gola na mecz, 60,0% spotkań z bramkami po obu stronach i 56,7% meczów powyżej 2,5 gola. Drużyny z czołówki tych zestawień odstają od średniej na tyle wyraźnie, że widać to również w kursach bukmacherów, dlatego przy rynkach bramkowych zaczynamy od konkretnego zespołu, a nie od średniej rozgrywek.

Które zespoły grają inaczej u siebie niż na wyjeździe?

Najmocniej rozjeżdżają się pod tym względem Udinese (u siebie 33,3%, na wyjeździe 100,0%), Lecce (u siebie 100,0%, na wyjeździe 33,3%), AS Roma (u siebie 100,0%, na wyjeździe 33,3%) — w nawiasach odsetek meczów powyżej 2,5 bramki w obu rolach.

W całej lidze gospodarze wygrywają 46,7% spotkań, 20,0% kończy się remisem, a 33,3% wygrywają goście. Przy kilkunastu meczach na zespół podział na dom i wyjazd opiera się na krótkich seriach, więc traktujemy go jako uzupełnienie średnich ogólnych. Rozbicie dla każdej drużyny pokazujemy na jej stronie.

Najbliższe mecze

Najbliższe mecze Serie A. Liczby obu zespołów z każdej pary masz w tabeli wyżej, a pełne rozbicie na grę u siebie i na wyjeździe na stronach drużyn.

DataKolejkaGospodarzGość
16 października 20267FrosinoneSassuolo
17 października 20267VeneziaNapoli
17 października 20267BolognaInter
17 października 20267AS RomaGenoa
18 października 20267UdineseLecce
18 października 20267FiorentinaComo
18 października 20267AC MilanAtalanta
18 października 20267JuventusLazio
19 października 20267MonzaCagliari
19 października 20267ParmaTorino
23 października 20268TorinoMonza
24 października 20268CagliariBologna
Jak czytać te dane. Statystyki Serie A opisują to, co już się wydarzyło — nie przewidują przyszłości. Próba kilkudziesięciu meczów jest niewielka, więc skrajne wartości potrafią się wyrównać w kolejnych tygodniach. Traktuj tę tabelę jako punkt wyjścia do własnej analizy, a nie jako gotowy typ. Treści 18+.

Skąd pochodzą te dane?

Dane wejściowe to surowe wyniki spotkań Serie A, pobierane automatycznie i potwierdzane w drugim źródle. Średnie, odsetki i bilanse liczymy u siebie, a każda wartość przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z tymi wynikami.

Jeśli nie masz pewności, co oznaczają pojęcia z tabeli Serie A, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS, jak działa over/under 2,5 oraz co oznacza zapis 1X2.

Najczęstsze pytania

Ile bramek pada średnio w Serie A?

W sezonie 2026/27, po 60 rozegranych meczach, w Serie A pada średnio 2,87 gola na mecz. Oznacza to, że 56,7% spotkań przekracza granicę 2,5 bramki, a 26,7% kończy się przynajmniej czterema golami. Wartość ta zmienia się w trakcie sezonu, dlatego aktualizujemy ją po każdej kolejce.

Jak często w Serie A pada BTTS?

Obie drużyny trafiają do siatki w 60,0% meczów tego sezonu. Dla porównania, w 1,7% spotkań nie padła ani jedna bramka. Rozpiętość między poszczególnymi zespołami jest przy tym duża, co widać w tabeli powyżej — dlatego przy zakładach na ten rynek warto patrzeć na konkretne drużyny, a nie na samą średnią ligową.

Co oznacza kolumna „Forma” w tabeli?

W kolumnie widać pięć ostatnich spotkań zespołu w Serie A w kolejności chronologicznej: W to wygrana, R remis, P porażka. Taka seria zmienia się po każdym meczu, dlatego czytamy ją razem z bilansem sezonu i liczbą bramek. Zespół z pięcioma zwycięstwami i niską średnią goli rozstrzyga mecze minimalną różnicą.

Jak korzystać z tej tabeli przed konkretnym meczem?

Weź z tabeli Serie A wiersze obu drużyn z pary i porównaj trzy kolumny: gole na mecz, BTTS i over 2,5. Wspólny obraz z tych trzech liczb mówi o spotkaniu więcej niż miejsce w tabeli. Szczegóły, łącznie z rozbiciem na dom i wyjazd, znajdziesz na stronach zespołów, a ostatni krok to zestawienie ich z aktualnymi kursami.

Czy gospodarze w Serie A mają przewagę?

Gospodarze wygrywają 46,7% spotkań, 20,0% kończy się remisem, a 33,3% wygrywają goście. Przewaga własnego boiska jest więc widoczna, ale mniejsza, niż sugerowałaby intuicja. Warto zestawiać ją z formą konkretnych zespołów, bo różnice między drużynami bywają większe niż sam efekt gry u siebie.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP