Średnia bramek na mecz: 3,82 • BTTS: 60,0% • Over 2,5: 77,8% • Over 3,5: 60,0%
Wygrane gospodarzy: 51,1% • remisy: 20,0% • wygrane gości: 28,9%
Poniższe liczby wyliczamy sami z wyników wszystkich spotkań Bundesligi w tym sezonie. Tabela odświeża się automatycznie po każdej kolejce, a każdy wynik potwierdzamy w dwóch niezależnych źródłach, zanim trafi na tę stronę.
Które drużyny grają najbardziej bramkowo?
Zespoły Bundesligi posortowaliśmy według średniej liczby bramek w ich meczach — licząc gole strzelone i stracone. To najprostszy wskaźnik tego, czy spotkania z udziałem danej drużyny są otwarte, czy zamknięte.
| Drużyna | M | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Bilans | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. Moenchengladbach | 5 | 5,0 | 60,0% | 100,0% | 0-0-5 | PPPPP |
| Eintracht Frankfurt | 5 | 5,0 | 80,0% | 100,0% | 1-2-2 | RPWRP |
| 1. FSV Mainz 05 | 5 | 4,6 | 60,0% | 80,0% | 2-1-2 | RWPWP |
| TSG Hoffenheim | 5 | 4,4 | 100,0% | 100,0% | 1-0-4 | PPWPP |
| Bayer Leverkusen | 5 | 4,4 | 60,0% | 80,0% | 3-1-1 | PWRWW |
| Union Berlin | 5 | 4,4 | 40,0% | 80,0% | 1-1-3 | RPPPW |
| FC Augsburg | 5 | 4,2 | 80,0% | 100,0% | 2-2-1 | WWRPR |
| Bayern Monachium | 5 | 4,0 | 60,0% | 80,0% | 3-2-0 | WRWWR |
| RB Lipsk | 5 | 4,0 | 20,0% | 80,0% | 3-0-2 | WPWPW |
| Hamburger SV | 5 | 4,0 | 40,0% | 80,0% | 2-0-3 | PPPWW |
| Werder Brema | 5 | 4,0 | 100,0% | 80,0% | 2-2-1 | PWRWR |
| 1. FC Koeln | 5 | 3,6 | 100,0% | 80,0% | 2-1-2 | WPRPW |
| SC Freiburg | 5 | 3,6 | 60,0% | 80,0% | 4-1-0 | WWWRW |
| VfB Stuttgart | 5 | 3,4 | 60,0% | 60,0% | 2-0-3 | PWPPW |
| Elversberg | 5 | 3,2 | 60,0% | 60,0% | 2-1-2 | WWPRP |
| Borussia Dortmund | 5 | 3,0 | 40,0% | 60,0% | 4-1-0 | WWWWR |
| Paderborn | 5 | 2,0 | 20,0% | 40,0% | 1-1-3 | RPPWP |
| FC Schalke 04 | 5 | 2,0 | 40,0% | 60,0% | 1-2-2 | PRWRP |
Co mówią te liczby?
Z całej tabeli wybieramy to, co najmocniej odstaje od średniej rozgrywek, czyli 3,82 gola na mecz, 60,0% spotkań z bramkami po obu stronach i 77,8% meczów powyżej 2,5 bramki. Każde zdanie poniżej opiera się na wynikach z tego sezonu, policzonych przez nas od zera.
B. Moenchengladbach to najbardziej bramkowa drużyna ligi — średnio 5,0 gola w jej meczach.
Paderborn jest królem „undera”: tylko 40,0% jej spotkań przekroczyło 2,5 bramki.
B. Moenchengladbach ma serię 5 porażek z rzędu.
Najczęściej na BTTS grają mecze zespołu TSG Hoffenheim — 100,0%.
Najlepszą obronę ma Bayern Monachium — tylko 4 stracone bramki w 5 meczach.
W całej lidze pada średnio 3,82 gola na mecz, a 60,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS.
Kto strzela najwięcej, a kto traci najmniej?
Najskuteczniejsze ataki sezonu to Bayern Monachium (3,2), RB Lipsk (3,0), Bayer Leverkusen (2,8) — tyle bramek zdobywają średnio w meczu. Po drugiej stronie tabeli najmniej tracą Bayern Monachium (0,8), SC Freiburg (0,8), Borussia Dortmund (0,8).
Zestawienie obu list mówi o zespole Bundesligi więcej niż sama pozycja w tabeli: drużyna z wysoką średnią strzelonych i wysoką straconych gra otwarte spotkania, a drużyna z niskimi wartościami w obu kolumnach rozgrywa mecze z małą liczbą bramek. Pełne liczby dla każdego zespołu znajdziesz w tabeli powyżej, a podział na grę u siebie i na wyjeździe — na stronach poszczególnych drużyn.
W meczach których drużyn pada najwięcej bramek?
Obie drużyny trafiają najczęściej w spotkaniach, które rozgrywają TSG Hoffenheim (100,0%), Werder Brema (100,0%), 1. FC Koeln (100,0%). Granicę 2,5 bramki najczęściej przekraczają mecze, w których grają B. Moenchengladbach (100,0%), Eintracht Frankfurt (100,0%), TSG Hoffenheim (100,0%).
Średnia całej ligi to 3,82 gola na mecz, 60,0% spotkań z bramkami po obu stronach i 77,8% meczów powyżej 2,5 gola. Drużyny z czołówki tych zestawień odstają od średniej na tyle wyraźnie, że widać to również w kursach bukmacherów, dlatego przy rynkach bramkowych zaczynamy od konkretnego zespołu, a nie od średniej rozgrywek.
Które zespoły grają inaczej u siebie niż na wyjeździe?
Najmocniej rozjeżdżają się pod tym względem FC Schalke 04 (u siebie 0,0%, na wyjeździe 100,0%), Elversberg (u siebie 100,0%, na wyjeździe 33,3%), Bayer Leverkusen (u siebie 50,0%, na wyjeździe 100,0%) — w nawiasach odsetek meczów powyżej 2,5 bramki w obu rolach.
W całej lidze gospodarze wygrywają 51,1% spotkań, 20,0% kończy się remisem, a 28,9% wygrywają goście. Przy kilkunastu meczach na zespół podział na dom i wyjazd opiera się na krótkich seriach, więc traktujemy go jako uzupełnienie średnich ogólnych. Rozbicie dla każdej drużyny pokazujemy na jej stronie.
Najbliższe mecze
Tak wygląda plan kolejnych spotkań w Bundeslidze. Przy każdej parze zacznij od porównania dwóch wierszy z tabeli powyżej, bo to one mówią, jakiego meczu można się spodziewać.
| Data | Kolejka | Gospodarz | Gość |
|---|---|---|---|
| 16 października 2026 | 6 | Eintracht Frankfurt | 1. FC Koeln |
| 17 października 2026 | 6 | Elversberg | FC Augsburg |
| 17 października 2026 | 6 | FC Schalke 04 | 1. FSV Mainz 05 |
| 17 października 2026 | 6 | Hamburger SV | VfB Stuttgart |
| 17 października 2026 | 6 | Union Berlin | Borussia Dortmund |
| 17 października 2026 | 6 | Werder Brema | Paderborn |
| 17 października 2026 | 6 | Bayern Monachium | RB Lipsk |
| 18 października 2026 | 6 | Bayer Leverkusen | SC Freiburg |
| 18 października 2026 | 6 | B. Moenchengladbach | TSG Hoffenheim |
| 23 października 2026 | 7 | VfB Stuttgart | B. Moenchengladbach |
| 24 października 2026 | 7 | 1. FC Koeln | FC Schalke 04 |
| 24 października 2026 | 7 | 1. FSV Mainz 05 | Werder Brema |
Skąd pochodzą te dane?
Dane wejściowe to surowe wyniki spotkań Bundesligi, pobierane automatycznie i potwierdzane w drugim źródle. Średnie, odsetki i bilanse liczymy u siebie, a każda wartość przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z tymi wynikami.
Jeśli nie masz pewności, co oznaczają pojęcia z tabeli Bundesligi, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS, jak działa over/under 2,5 oraz co oznacza zapis 1X2.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada średnio w Bundeslidze?
W sezonie 2026/27, po 45 rozegranych meczach, w Bundeslidze pada średnio 3,82 gola na mecz. Oznacza to, że 77,8% spotkań przekracza granicę 2,5 bramki, a 60,0% kończy się przynajmniej czterema golami. Wartość ta zmienia się w trakcie sezonu, dlatego aktualizujemy ją po każdej kolejce.
Jak często w Bundeslidze pada BTTS?
Obie drużyny trafiają do siatki w 60,0% meczów tego sezonu. Dla porównania, w 6,7% spotkań nie padła ani jedna bramka. Rozpiętość między poszczególnymi zespołami jest przy tym duża, co widać w tabeli powyżej — dlatego przy zakładach na ten rynek warto patrzeć na konkretne drużyny, a nie na samą średnią ligową.
Co oznacza kolumna „Forma” w tabeli?
Kolumna pokazuje pięć ostatnich meczów w Bundeslidze, od najstarszego do najnowszego, gdzie W to zwycięstwo, R remis, a P porażka. Pięć spotkań reaguje na każdy wynik bardzo mocno, więc zestawiamy je z bilansem całego sezonu i średnimi bramkowymi obok. Seria zwycięstw przy niskiej średniej goli oznacza zwykle mecze wygrywane jedną bramką.
Jak korzystać z tej tabeli przed konkretnym meczem?
Weź z tabeli Bundesligi wiersze obu drużyn z pary i porównaj trzy kolumny: gole na mecz, BTTS i over 2,5. Wspólny obraz z tych trzech liczb mówi o spotkaniu więcej niż miejsce w tabeli. Szczegóły, łącznie z rozbiciem na dom i wyjazd, znajdziesz na stronach zespołów, a ostatni krok to zestawienie ich z aktualnymi kursami.
Czy gospodarze w Bundeslidze mają przewagę?
Gospodarze wygrywają 51,1% spotkań, 20,0% kończy się remisem, a 28,9% wygrywają goście. Przewaga własnego boiska jest więc widoczna, ale mniejsza, niż sugerowałaby intuicja. Warto zestawiać ją z formą konkretnych zespołów, bo różnice między drużynami bywają większe niż sam efekt gry u siebie.