Bramki w meczach zespołu: 2,75 na spotkanie • BTTS: 25,0% • Over 2,5: 50,0%
Bilans: 4-0-0 • bramki 9:2 • punkty: 12 • czyste konta: 3
Poniższe wskaźniki powstają z surowych wyników tego sezonu, przeliczanych przez nas po każdej kolejce. Znajdziesz tu dane, a nie propozycje zakładów.
Jak Borussia Dortmund wypada na tle ligi?
Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Bundeslidze pada średnio 3,81 gola na mecz, BTTS występuje w 58,3% spotkań, a 77,8% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.
| Wskaźnik | Borussia Dortmund | Średnia Bundeslidze |
|---|---|---|
| Bramki na mecz | 2,75 | 3,81 |
| BTTS | 25,0% | 58,3% |
| Over 2,5 | 50,0% | 77,8% |
| Bramki strzelone na mecz | 2,25 | — |
| Bramki stracone na mecz | 0,5 | — |
| Mecze bez straty gola | 3 | — |
Odsetek meczów z BTTS jest niższy od ligowej normy o 33,3 — 25,0 wobec 58,3. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest niższy od ligowej normy o 27,8 — 50,0 wobec 77,8. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.
Czy mecze zespołu Borussia Dortmund są bramkowe?
W spotkaniach tej drużyny pada średnio 2,75 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 2,25 gola na mecz i traci 0,5. Zachował przy tym czyste konto w 3 meczach.
Trzeba pamiętać o wielkości próby: przy kilku meczach każdy kolejny wynik istotnie przesuwa wszystkie odsetki, dlatego to zdjęcie początku sezonu, a nie stała charakterystyka. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.
Czy Borussia Dortmund gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 2 mecze u siebie i 2 mecze na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.
| Wskaźnik | U siebie | Na wyjeździe |
|---|---|---|
| Rozegrane mecze | 2 | 2 |
| Bramki na mecz | 2,5 | 3,0 |
| BTTS | 0,0% | 50,0% |
| Over 2,5 | 50,0% | 50,0% |
| Bramki strzelone | 5 | 4 |
| Bramki stracone | 0 | 2 |
Pod względem meczów powyżej 2,5 bramki obie sytuacje wyglądają podobnie (50,0% i 50,0%), więc miejsce spotkania niewiele tu zmienia. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.
Jak wyglądają inne linie bramkowe?
Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.
| Linia | Odsetek meczów |
|---|---|
| Powyżej 1,5 bramki | 75,0% |
| Powyżej 2,5 bramki | 50,0% |
| Powyżej 3,5 bramki | 25,0% |
Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.
W jakiej formie jest Borussia Dortmund?
Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję WWWW. Aktualnie trwa seria 4 zwycięstw z rzędu. Zdobyte 12 punktów w 4 meczach daje średnią 3,0 punktu na spotkanie.
Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 9:2 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.
Wszystkie mecze w tym sezonie
Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Borussia Dortmund: zwycięstwo, remis albo porażka.
| Data | Gospodarz | Wynik | Gość | |
|---|---|---|---|---|
| 29 sierpnia 2026 | Borussia Dortmund | 2:0 | Hamburger SV | W |
| 5 września 2026 | TSG Hoffenheim | 2:3 | Borussia Dortmund | W |
| 12 września 2026 | Borussia Dortmund | 3:0 | Paderborn | W |
| 19 września 2026 | VfB Stuttgart | 0:1 | Borussia Dortmund | W |
Kogo Borussia Dortmund mierzy w najbliższych meczach?
Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.
| Data | Gospodarz | Gość | Rywal: BTTS | Rywal: over 2,5 | Rywal: gole/mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 października 2026 | Borussia Dortmund | Werder Brema | 100,0% | 75,0% | 4,0 |
| 17 października 2026 | Union Berlin | Borussia Dortmund | 50,0% | 100,0% | 5,25 |
| 24 października 2026 | Borussia Dortmund | Eintracht Frankfurt | 100,0% | 100,0% | 4,75 |
| 31 października 2026 | Bayern Monachium | Borussia Dortmund | 50,0% | 75,0% | 4,0 |
| 7 listopada 2026 | Borussia Dortmund | Elversberg | 75,0% | 75,0% | 3,75 |
Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada w meczach zespołu Borussia Dortmund?
Średnio 2,75 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Bundeslidze wynosi 3,81 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.
Jak często w meczach zespołu Borussia Dortmund pada BTTS?
Obie drużyny trafiały do siatki w 25,0% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 58,3%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.
Czy Borussia Dortmund gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
W meczach u siebie pada średnio 2,5 bramki, a na wyjeździe 3,0. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 50,0% i 50,0%, a BTTS 0,0% oraz 50,0%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.
Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?
To odsetek meczów Borussia Dortmund, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.