Statystyki • Aktualizacja: 29 września 2026

Alkmaar
statystyki sezonu

Bramki, BTTS i over 2,5 — liczone przez nas po każdej kolejce.

Alkmaar — statystyki sezonu
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 29 września 2026 Dane: wyniki Eredivisie z bieżącego sezonu, liczone przez nas 18+ · graj odpowiedzialnie
Alkmaar — sezon 2026/27 po 7 meczach

Bramki w meczach zespołu: 3,43 na spotkanie  •  BTTS: 57,1%  •  Over 2,5: 42,9%
Bilans: 6-1-0  •  bramki 18:6  •  punkty: 19  •  czyste konta: 3

Statystyki poniżej liczymy samodzielnie na podstawie wyników wszystkich rozegranych spotkań i aktualizujemy po każdej kolejce.

Jak Alkmaar wypada na tle ligi?

Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Eredivisie pada średnio 3,81 gola na mecz, BTTS występuje w 69,8% spotkań, a 76,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.

WskaźnikAlkmaarŚrednia Eredivisie
Bramki na mecz3,433,81
BTTS57,1%69,8%
Over 2,542,9%76,2%
Bramki strzelone na mecz2,57—
Bramki stracone na mecz0,86—
Mecze bez straty gola3—

Odsetek meczów z BTTS jest niższy od ligowej normy o 12,7 — 57,1 wobec 69,8. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest niższy od ligowej normy o 33,3 — 42,9 wobec 76,2. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.

Czy mecze zespołu Alkmaar są bramkowe?

W spotkaniach tej drużyny pada średnio 3,43 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 2,57 gola na mecz i traci 0,86. Zachował przy tym czyste konto w 3 meczach.

Seria kilku spotkań to za mało na wnioski o charakterze zespołu — jeden mecz potrafi zmienić każdy z tych odsetków o kilkanaście punktów procentowych. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.

Czy Alkmaar gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?

To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 4 mecze u siebie i 3 mecze na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.

WskaźnikU siebieNa wyjeździe
Rozegrane mecze43
Bramki na mecz3,04,0
BTTS50,0%66,7%
Over 2,525,0%66,7%
Bramki strzelone99
Bramki stracone33

Różnica jest wyraźna: mecze na wyjeździe znacznie częściej przekraczają 2,5 bramki — 66,7% wobec 25,0%, czyli 41,7 punktu procentowego różnicy. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.

Jak wyglądają inne linie bramkowe?

Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.

LiniaOdsetek meczów
Powyżej 1,5 bramki85,7%
Powyżej 2,5 bramki42,9%
Powyżej 3,5 bramki42,9%

Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.

W jakiej formie jest Alkmaar?

Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję WWWRW. Ostatnie spotkania nie ułożyły się w wyraźną serię. Zdobyte 19 punktów w 7 meczach daje średnią 2,71 punktu na spotkanie.

Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 18:6 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.

Wszystkie mecze w tym sezonie

Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Alkmaar: zwycięstwo, remis albo porażka.

DataGospodarzWynikGość
8 sierpnia 2026Alkmaar2:0ADO Den HaagW
15 sierpnia 2026Utrecht1:4AlkmaarW
22 sierpnia 2026Fortuna Sittard0:2AlkmaarW
29 sierpnia 2026Alkmaar5:2Go Ahead EaglesW
6 września 2026Heerenveen2:3AlkmaarW
11 września 2026Alkmaar1:1Willem IIR
20 września 2026Alkmaar1:0TelstarW

Kogo Alkmaar mierzy w najbliższych meczach?

Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.

DataGospodarzGośćRywal: BTTS Rywal: over 2,5Rywal: gole/mecz
10 października 2026FeyenoordAlkmaar57,1%85,7%4,57
18 października 2026CambuurAlkmaar71,4%85,7%4,14
25 października 2026AlkmaarTwente57,1%57,1%3,14
31 października 2026AjaxAlkmaar71,4%85,7%4,29
8 listopada 2026AlkmaarGroningen85,7%85,7%4,0

Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.

Jak czytać te dane. Statystyki opisują to, co już się wydarzyło, i nie przewidują wyników. Nie uwzględniają składu na konkretny mecz, kontuzji ani wagi spotkania. Traktuj je jako punkt wyjścia do własnej analizy, nigdy jako gotowy typ. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Najczęstsze pytania

Ile bramek pada w meczach zespołu Alkmaar?

Średnio 3,43 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Eredivisie wynosi 3,81 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.

Jak często w meczach zespołu Alkmaar pada BTTS?

Obie drużyny trafiały do siatki w 57,1% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 69,8%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.

Czy Alkmaar gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?

W meczach u siebie pada średnio 3,0 bramki, a na wyjeździe 4,0. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 25,0% i 66,7%, a BTTS 50,0% oraz 66,7%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.

Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?

To odsetek meczów Alkmaar, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.

Skąd pochodzą te statystyki?

Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP