Średnia bramek na mecz: 3,74 • BTTS: 69,4% • Over 2,5: 72,2% • Over 3,5: 61,1%
Wygrane gospodarzy: 30,6% • remisy: 29,2% • wygrane gości: 40,3%
Tabelę budujemy z rezultatów wszystkich meczów Eredivisie w tym sezonie i liczymy ją od nowa po każdej kolejce. Zanim jakakolwiek wartość tu trafi, sprawdzamy ją w dwóch niezależnych źródłach wyników.
Które drużyny grają najbardziej bramkowo?
Zespoły Eredivisie posortowaliśmy według średniej liczby bramek w ich meczach — licząc gole strzelone i stracone. To najprostszy wskaźnik tego, czy spotkania z udziałem danej drużyny są otwarte, czy zamknięte.
| Drużyna | M | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Bilans | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Utrecht | 8 | 4,88 | 87,5% | 100,0% | 2-2-4 | PRWPW |
| Go Ahead Eagles | 8 | 4,5 | 100,0% | 75,0% | 2-5-1 | PRRRR |
| PSV | 8 | 4,5 | 87,5% | 87,5% | 6-1-1 | WWWPW |
| Feyenoord | 8 | 4,25 | 50,0% | 75,0% | 6-2-0 | RWWWW |
| Groningen | 8 | 4,25 | 87,5% | 87,5% | 4-2-2 | PRRWW |
| Sparta Rotterdam | 8 | 4,12 | 75,0% | 87,5% | 1-3-4 | PRPPR |
| Ajax | 8 | 4,0 | 75,0% | 75,0% | 4-3-1 | PWWRR |
| Cambuur | 8 | 3,75 | 62,5% | 75,0% | 2-2-4 | PRWRW |
| Excelsior | 8 | 3,75 | 75,0% | 100,0% | 3-2-3 | WRPRP |
| Willem II | 8 | 3,75 | 75,0% | 75,0% | 0-2-6 | PRPPP |
| Fortuna Sittard | 8 | 3,62 | 75,0% | 62,5% | 4-2-2 | WWPWR |
| ADO Den Haag | 8 | 3,5 | 75,0% | 62,5% | 0-3-5 | RPPRR |
| NEC Nijmegen | 8 | 3,38 | 87,5% | 75,0% | 2-3-3 | PRPRR |
| Zwolle | 8 | 3,38 | 37,5% | 62,5% | 1-1-6 | PRPPP |
| Alkmaar | 8 | 3,25 | 50,0% | 37,5% | 6-1-1 | WWRWP |
| Twente | 8 | 3,0 | 62,5% | 50,0% | 5-2-1 | RWWWR |
| Heerenveen | 8 | 2,75 | 37,5% | 50,0% | 2-3-3 | RPRWP |
| Telstar | 8 | 2,62 | 50,0% | 62,5% | 1-3-4 | RPRPR |
Co mówią te liczby?
Z całej tabeli wybieramy to, co najmocniej odstaje od średniej rozgrywek, czyli 3,74 gola na mecz, 69,4% spotkań z bramkami po obu stronach i 72,2% meczów powyżej 2,5 bramki. Każde zdanie poniżej opiera się na wynikach z tego sezonu, policzonych przez nas od zera.
Utrecht to najbardziej bramkowa drużyna ligi — średnio 4,88 gola w jej meczach.
Alkmaar jest królem „undera”: tylko 37,5% jej spotkań przekroczyło 2,5 bramki.
Feyenoord ma serię 4 zwycięstw z rzędu.
Najczęściej na BTTS grają mecze zespołu Go Ahead Eagles — 100,0%.
Najlepszą obronę ma Feyenoord — tylko 7 stracone bramki w 8 meczach.
W całej lidze pada średnio 3,74 gola na mecz, a 69,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS.
Kto strzela najwięcej, a kto traci najmniej?
Najskuteczniejsze ataki sezonu to Feyenoord (3,38), PSV (3,25), Ajax (2,75) — tyle bramek zdobywają średnio w meczu. Po drugiej stronie tabeli najmniej tracą Feyenoord (0,88), Alkmaar (1,0), Twente (1,0).
Zestawienie obu list mówi o zespole Eredivisie więcej niż sama pozycja w tabeli: drużyna z wysoką średnią strzelonych i wysoką straconych gra otwarte spotkania, a drużyna z niskimi wartościami w obu kolumnach rozgrywa mecze z małą liczbą bramek. Pełne liczby dla każdego zespołu znajdziesz w tabeli powyżej, a podział na grę u siebie i na wyjeździe — na stronach poszczególnych drużyn.
W meczach których drużyn pada najwięcej bramek?
Obie drużyny trafiają najczęściej w spotkaniach, które rozgrywają Go Ahead Eagles (100,0%), Utrecht (87,5%), PSV (87,5%). Granicę 2,5 bramki najczęściej przekraczają mecze, w których grają Utrecht (100,0%), Excelsior (100,0%), PSV (87,5%).
Średnia całej ligi to 3,74 gola na mecz, 69,4% spotkań z bramkami po obu stronach i 72,2% meczów powyżej 2,5 gola. Drużyny z czołówki tych zestawień odstają od średniej na tyle wyraźnie, że widać to również w kursach bukmacherów, dlatego przy rynkach bramkowych zaczynamy od konkretnego zespołu, a nie od średniej rozgrywek.
Które zespoły grają inaczej u siebie niż na wyjeździe?
Najmocniej rozjeżdżają się pod tym względem Telstar (u siebie 100,0%, na wyjeździe 25,0%), Cambuur (u siebie 100,0%, na wyjeździe 50,0%), Heerenveen (u siebie 25,0%, na wyjeździe 75,0%) — w nawiasach odsetek meczów powyżej 2,5 bramki w obu rolach.
W całej lidze gospodarze wygrywają 30,6% spotkań, 29,2% kończy się remisem, a 40,3% wygrywają goście. Przy kilkunastu meczach na zespół podział na dom i wyjazd opiera się na krótkich seriach, więc traktujemy go jako uzupełnienie średnich ogólnych. Rozbicie dla każdej drużyny pokazujemy na jej stronie.
Najbliższe mecze
Terminarz kolejnych spotkań Eredivisie. Statystyki obu drużyn znajdziesz w tabeli powyżej — warto zestawić je ze sobą przed obstawianiem.
| Data | Kolejka | Gospodarz | Gość |
|---|---|---|---|
| 16 października 2026 | 9 | Heerenveen | Excelsior |
| 17 października 2026 | 9 | ADO Den Haag | PSV |
| 17 października 2026 | 9 | Telstar | Feyenoord |
| 17 października 2026 | 9 | Sparta Rotterdam | Willem II |
| 18 października 2026 | 9 | Zwolle | Go Ahead Eagles |
| 18 października 2026 | 9 | Cambuur | Alkmaar |
| 18 października 2026 | 9 | Groningen | Ajax |
| 18 października 2026 | 9 | NEC Nijmegen | Fortuna Sittard |
| 18 października 2026 | 9 | Twente | Utrecht |
| 23 października 2026 | 10 | Go Ahead Eagles | Telstar |
| 24 października 2026 | 10 | Utrecht | Zwolle |
| 24 października 2026 | 10 | Willem II | Cambuur |
Skąd pochodzą te dane?
Dane wejściowe to surowe wyniki spotkań Eredivisie, pobierane automatycznie i potwierdzane w drugim źródle. Średnie, odsetki i bilanse liczymy u siebie, a każda wartość przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z tymi wynikami.
Jeśli nie masz pewności, co oznaczają pojęcia z tabeli Eredivisie, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS, jak działa over/under 2,5 oraz co oznacza zapis 1X2.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada średnio w Eredivisie?
W sezonie 2026/27, po 72 rozegranych meczach, w Eredivisie pada średnio 3,74 gola na mecz. Oznacza to, że 72,2% spotkań przekracza granicę 2,5 bramki, a 61,1% kończy się przynajmniej czterema golami. Wartość ta zmienia się w trakcie sezonu, dlatego aktualizujemy ją po każdej kolejce.
Jak często w Eredivisie pada BTTS?
Obie drużyny trafiają do siatki w 69,4% meczów tego sezonu. Dla porównania, w 1,4% spotkań nie padła ani jedna bramka. Rozpiętość między poszczególnymi zespołami jest przy tym duża, co widać w tabeli powyżej — dlatego przy zakładach na ten rynek warto patrzeć na konkretne drużyny, a nie na samą średnią ligową.
Co oznacza kolumna „Forma” w tabeli?
Kolumna pokazuje pięć ostatnich meczów w Eredivisie, od najstarszego do najnowszego, gdzie W to zwycięstwo, R remis, a P porażka. Pięć spotkań reaguje na każdy wynik bardzo mocno, więc zestawiamy je z bilansem całego sezonu i średnimi bramkowymi obok. Seria zwycięstw przy niskiej średniej goli oznacza zwykle mecze wygrywane jedną bramką.
Jak korzystać z tej tabeli przed konkretnym meczem?
Weź z tabeli Eredivisie wiersze obu drużyn z pary i porównaj trzy kolumny: gole na mecz, BTTS i over 2,5. Wspólny obraz z tych trzech liczb mówi o spotkaniu więcej niż miejsce w tabeli. Szczegóły, łącznie z rozbiciem na dom i wyjazd, znajdziesz na stronach zespołów, a ostatni krok to zestawienie ich z aktualnymi kursami.
Czy gospodarze w Eredivisie mają przewagę?
Gospodarze wygrywają 30,6% spotkań, 29,2% kończy się remisem, a 40,3% wygrywają goście. Przewaga własnego boiska jest więc widoczna, ale mniejsza, niż sugerowałaby intuicja. Warto zestawiać ją z formą konkretnych zespołów, bo różnice między drużynami bywają większe niż sam efekt gry u siebie.