Bramki w meczach zespołu: 3,86 na spotkanie • BTTS: 71,4% • Over 2,5: 71,4%
Bilans: 4-1-2 • bramki 13:14 • punkty: 13 • czyste konta: 1
Wszystkie liczby na tej stronie wyliczamy sami z wyników spotkań bieżącego sezonu i odświeżamy po każdej kolejce. Pokazujemy same policzone dane i to, co z nich wynika.
Jak Fortuna Sittard wypada na tle ligi?
Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Eredivisie pada średnio 3,81 gola na mecz, BTTS występuje w 69,8% spotkań, a 76,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.
| Wskaźnik | Fortuna Sittard | Średnia Eredivisie |
|---|---|---|
| Bramki na mecz | 3,86 | 3,81 |
| BTTS | 71,4% | 69,8% |
| Over 2,5 | 71,4% | 76,2% |
| Bramki strzelone na mecz | 1,86 | — |
| Bramki stracone na mecz | 2,0 | — |
| Mecze bez straty gola | 1 | — |
Odsetek meczów z BTTS jest u tego zespołu zbliżony do ligowej normy (71,4 wobec 69,8). Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest niższy od ligowej normy o 4,8 — 71,4 wobec 76,2. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.
Czy mecze zespołu Fortuna Sittard są bramkowe?
W spotkaniach tej drużyny pada średnio 3,86 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 1,86 gola na mecz i traci 2,0. Zachował przy tym czyste konto w 1 meczach.
Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych, więc te wartości opisują początek sezonu, a nie trwałą tendencję. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.
Czy Fortuna Sittard gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 3 mecze u siebie i 4 mecze na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.
| Wskaźnik | U siebie | Na wyjeździe |
|---|---|---|
| Rozegrane mecze | 3 | 4 |
| Bramki na mecz | 4,0 | 3,75 |
| BTTS | 66,7% | 75,0% |
| Over 2,5 | 66,7% | 75,0% |
| Bramki strzelone | 4 | 9 |
| Bramki stracone | 8 | 6 |
Pod względem meczów powyżej 2,5 bramki obie sytuacje wyglądają podobnie (66,7% i 75,0%), więc miejsce spotkania niewiele tu zmienia. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.
Jak wyglądają inne linie bramkowe?
Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.
| Linia | Odsetek meczów |
|---|---|
| Powyżej 1,5 bramki | 85,7% |
| Powyżej 2,5 bramki | 71,4% |
| Powyżej 3,5 bramki | 71,4% |
Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.
W jakiej formie jest Fortuna Sittard?
Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję PWWPW. Ostatnie spotkania nie ułożyły się w wyraźną serię. Zdobyte 13 punktów w 7 meczach daje średnią 1,86 punktu na spotkanie.
Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 13:14 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.
Wszystkie mecze w tym sezonie
Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Fortuna Sittard: zwycięstwo, remis albo porażka.
| Data | Gospodarz | Wynik | Gość | |
|---|---|---|---|---|
| 8 sierpnia 2026 | PSV | 2:2 | Fortuna Sittard | R |
| 15 sierpnia 2026 | Fortuna Sittard | 3:1 | Cambuur | W |
| 22 sierpnia 2026 | Fortuna Sittard | 0:2 | Alkmaar | P |
| 28 sierpnia 2026 | Groningen | 2:3 | Fortuna Sittard | W |
| 6 września 2026 | ADO Den Haag | 2:3 | Fortuna Sittard | W |
| 12 września 2026 | Fortuna Sittard | 1:5 | Ajax | P |
| 19 września 2026 | Willem II | 0:1 | Fortuna Sittard | W |
Kogo Fortuna Sittard mierzy w najbliższych meczach?
Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.
| Data | Gospodarz | Gość | Rywal: BTTS | Rywal: over 2,5 | Rywal: gole/mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| 10 października 2026 | Fortuna Sittard | Twente | 57,1% | 57,1% | 3,14 |
| 18 października 2026 | NEC Nijmegen | Fortuna Sittard | 85,7% | 85,7% | 3,57 |
| 25 października 2026 | Fortuna Sittard | Excelsior | 71,4% | 100,0% | 3,43 |
| 31 października 2026 | Feyenoord | Fortuna Sittard | 57,1% | 85,7% | 4,57 |
| 7 listopada 2026 | Fortuna Sittard | Telstar | 42,9% | 57,1% | 2,43 |
Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada w meczach zespołu Fortuna Sittard?
Średnio 3,86 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Eredivisie wynosi 3,81 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.
Jak często w meczach zespołu Fortuna Sittard pada BTTS?
Obie drużyny trafiały do siatki w 71,4% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 69,8%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.
Czy Fortuna Sittard gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
W meczach u siebie pada średnio 4,0 bramki, a na wyjeździe 3,75. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 66,7% i 75,0%, a BTTS 66,7% oraz 75,0%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.
Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?
To odsetek meczów Fortuna Sittard, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.