Bramki w meczach zespołu: 5,0 na spotkanie • BTTS: 85,7% • Over 2,5: 100,0%
Bilans: 1-2-4 • bramki 11:24 • punkty: 5 • czyste konta: 0
Wszystkie liczby na tej stronie wyliczamy sami z wyników spotkań bieżącego sezonu i odświeżamy po każdej kolejce. Pokazujemy same policzone dane i to, co z nich wynika.
Jak Utrecht wypada na tle ligi?
Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Eredivisie pada średnio 3,84 gola na mecz, BTTS występuje w 69,4% spotkań, a 77,4% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.
| Wskaźnik | Utrecht | Średnia Eredivisie |
|---|---|---|
| Bramki na mecz | 5,0 | 3,84 |
| BTTS | 85,7% | 69,4% |
| Over 2,5 | 100,0% | 77,4% |
| Bramki strzelone na mecz | 1,57 | — |
| Bramki stracone na mecz | 3,43 | — |
| Mecze bez straty gola | 0 | — |
Odsetek meczów z BTTS jest wyższy od ligowej normy o 16,3 — 85,7 wobec 69,4. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest wyższy od ligowej normy o 22,6 — 100,0 wobec 77,4. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.
Czy mecze zespołu Utrecht są bramkowe?
W spotkaniach tej drużyny pada średnio 5,0 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 1,57 gola na mecz i traci 3,43. Zachował przy tym ani jednego czystego konta.
Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych, więc te wartości opisują początek sezonu, a nie trwałą tendencję. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.
Czy Utrecht gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 3 mecze u siebie i 4 mecze na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.
| Wskaźnik | U siebie | Na wyjeździe |
|---|---|---|
| Rozegrane mecze | 3 | 4 |
| Bramki na mecz | 6,0 | 4,25 |
| BTTS | 100,0% | 75,0% |
| Over 2,5 | 100,0% | 100,0% |
| Bramki strzelone | 5 | 6 |
| Bramki stracone | 13 | 11 |
Pod względem meczów powyżej 2,5 bramki obie sytuacje wyglądają podobnie (100,0% i 100,0%), więc miejsce spotkania niewiele tu zmienia. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.
Jak wyglądają inne linie bramkowe?
Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.
| Linia | Odsetek meczów |
|---|---|
| Powyżej 1,5 bramki | 100,0% |
| Powyżej 2,5 bramki | 100,0% |
| Powyżej 3,5 bramki | 71,4% |
Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.
W jakiej formie jest Utrecht?
Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję RPRWP. Ostatnie spotkania nie ułożyły się w wyraźną serię. Zdobyte 5 punktów w 7 meczach daje średnią 0,71 punktu na spotkanie.
Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 11:24 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.
Wszystkie mecze w tym sezonie
Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Utrecht: zwycięstwo, remis albo porażka.
| Data | Gospodarz | Wynik | Gość | |
|---|---|---|---|---|
| 9 sierpnia 2026 | Groningen | 2:1 | Utrecht | P |
| 15 sierpnia 2026 | Utrecht | 1:4 | Alkmaar | P |
| 22 sierpnia 2026 | Sparta Rotterdam | 3:3 | Utrecht | R |
| 30 sierpnia 2026 | Utrecht | 1:6 | PSV | P |
| 8 września 2026 | Utrecht | 3:3 | Go Ahead Eagles | R |
| 13 września 2026 | Excelsior | 1:2 | Utrecht | W |
| 20 września 2026 | Feyenoord | 5:0 | Utrecht | P |
Kogo Utrecht mierzy w najbliższych meczach?
Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.
| Data | Gospodarz | Gość | Rywal: BTTS | Rywal: over 2,5 | Rywal: gole/mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| 11 października 2026 | Utrecht | Willem II | 71,4% | 71,4% | 3,71 |
| 18 października 2026 | Twente | Utrecht | 57,1% | 57,1% | 3,14 |
| 24 października 2026 | Utrecht | Zwolle | 42,9% | 71,4% | 3,71 |
| 1 listopada 2026 | Telstar | Utrecht | 42,9% | 57,1% | 2,43 |
| 8 listopada 2026 | Utrecht | NEC Nijmegen | 83,3% | 100,0% | 3,83 |
Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada w meczach zespołu Utrecht?
Średnio 5,0 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Eredivisie wynosi 3,84 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.
Jak często w meczach zespołu Utrecht pada BTTS?
Obie drużyny trafiały do siatki w 85,7% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 69,4%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.
Czy Utrecht gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
W meczach u siebie pada średnio 6,0 bramki, a na wyjeździe 4,25. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 100,0% i 100,0%, a BTTS 100,0% oraz 75,0%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.
Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?
To odsetek meczów Utrecht, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.