Bramki w meczach zespołu: 3,71 na spotkanie • BTTS: 42,9% • Over 2,5: 71,4%
Bilans: 1-1-5 • bramki 6:20 • punkty: 4 • czyste konta: 1
Wszystkie liczby na tej stronie wyliczamy sami z wyników spotkań bieżącego sezonu i odświeżamy po każdej kolejce. Pokazujemy same policzone dane i to, co z nich wynika.
Jak Zwolle wypada na tle ligi?
Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Eredivisie pada średnio 3,81 gola na mecz, BTTS występuje w 69,8% spotkań, a 76,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.
| Wskaźnik | Zwolle | Średnia Eredivisie |
|---|---|---|
| Bramki na mecz | 3,71 | 3,81 |
| BTTS | 42,9% | 69,8% |
| Over 2,5 | 71,4% | 76,2% |
| Bramki strzelone na mecz | 0,86 | — |
| Bramki stracone na mecz | 2,86 | — |
| Mecze bez straty gola | 1 | — |
Odsetek meczów z BTTS jest niższy od ligowej normy o 26,9 — 42,9 wobec 69,8. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest niższy od ligowej normy o 4,8 — 71,4 wobec 76,2. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.
Czy mecze zespołu Zwolle są bramkowe?
W spotkaniach tej drużyny pada średnio 3,71 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 0,86 gola na mecz i traci 2,86. Zachował przy tym czyste konto w 1 meczach.
Trzeba pamiętać o wielkości próby: przy kilku meczach każdy kolejny wynik istotnie przesuwa wszystkie odsetki, dlatego to zdjęcie początku sezonu, a nie stała charakterystyka. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.
Czy Zwolle gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 3 mecze u siebie i 4 mecze na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.
| Wskaźnik | U siebie | Na wyjeździe |
|---|---|---|
| Rozegrane mecze | 3 | 4 |
| Bramki na mecz | 4,33 | 3,25 |
| BTTS | 33,3% | 50,0% |
| Over 2,5 | 66,7% | 75,0% |
| Bramki strzelone | 1 | 5 |
| Bramki stracone | 12 | 8 |
Pod względem meczów powyżej 2,5 bramki obie sytuacje wyglądają podobnie (66,7% i 75,0%), więc miejsce spotkania niewiele tu zmienia. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.
Jak wyglądają inne linie bramkowe?
Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.
| Linia | Odsetek meczów |
|---|---|
| Powyżej 1,5 bramki | 100,0% |
| Powyżej 2,5 bramki | 71,4% |
| Powyżej 3,5 bramki | 57,1% |
Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.
W jakiej formie jest Zwolle?
Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję WPRPP. Aktualnie trwa seria 2 porażek z rzędu. Zdobyte 4 punktów w 7 meczach daje średnią 0,57 punktu na spotkanie.
Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 6:20 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.
Wszystkie mecze w tym sezonie
Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Zwolle: zwycięstwo, remis albo porażka.
| Data | Gospodarz | Wynik | Gość | |
|---|---|---|---|---|
| 9 sierpnia 2026 | Zwolle | 0:2 | Ajax | P |
| 16 sierpnia 2026 | Twente | 3:1 | Zwolle | P |
| 22 sierpnia 2026 | Heerenveen | 0:2 | Zwolle | W |
| 29 sierpnia 2026 | Zwolle | 1:3 | NEC Nijmegen | P |
| 4 września 2026 | Sparta Rotterdam | 2:2 | Zwolle | R |
| 13 września 2026 | Zwolle | 0:7 | Feyenoord | P |
| 18 września 2026 | Groningen | 3:0 | Zwolle | P |
Kogo Zwolle mierzy w najbliższych meczach?
Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.
| Data | Gospodarz | Gość | Rywal: BTTS | Rywal: over 2,5 | Rywal: gole/mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| 11 października 2026 | Zwolle | Cambuur | 71,4% | 85,7% | 4,14 |
| 18 października 2026 | Zwolle | Go Ahead Eagles | 100,0% | 71,4% | 4,29 |
| 24 października 2026 | Utrecht | Zwolle | 85,7% | 100,0% | 5,0 |
| 1 listopada 2026 | Zwolle | ADO Den Haag | 71,4% | 57,1% | 3,43 |
| 6 listopada 2026 | Willem II | Zwolle | 71,4% | 71,4% | 3,71 |
Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada w meczach zespołu Zwolle?
Średnio 3,71 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Eredivisie wynosi 3,81 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.
Jak często w meczach zespołu Zwolle pada BTTS?
Obie drużyny trafiały do siatki w 42,9% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 69,8%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.
Czy Zwolle gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
W meczach u siebie pada średnio 4,33 bramki, a na wyjeździe 3,25. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 66,7% i 75,0%, a BTTS 33,3% oraz 50,0%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.
Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?
To odsetek meczów Zwolle, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.