Statystyki • Aktualizacja: 5 października 2026

FC Porto
statystyki sezonu

Bramki, BTTS i over 2,5 — liczone przez nas po każdej kolejce.

FC Porto — statystyki sezonu
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 5 października 2026 Dane: wyniki Liga Portugal z bieżącego sezonu, liczone przez nas 18+ · graj odpowiedzialnie
FC Porto — sezon 2026/27 po 7 meczach

Bramki w meczach zespołu: 3,0 na spotkanie  •  BTTS: 42,9%  •  Over 2,5: 57,1%
Bilans: 7-0-0  •  bramki 18:3  •  punkty: 21  •  czyste konta: 4

Poniższe wskaźniki powstają z surowych wyników tego sezonu, przeliczanych przez nas po każdej kolejce. Znajdziesz tu dane, a nie propozycje zakładów.

Jak FC Porto wypada na tle ligi?

Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Lidze Portugal pada średnio 2,74 gola na mecz, BTTS występuje w 50,0% spotkań, a 54,8% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.

WskaźnikFC PortoŚrednia Lidze Portugal
Bramki na mecz3,02,74
BTTS42,9%50,0%
Over 2,557,1%54,8%
Bramki strzelone na mecz2,57—
Bramki stracone na mecz0,43—
Mecze bez straty gola4—

Odsetek meczów z BTTS jest niższy od ligowej normy o 7,1 — 42,9 wobec 50,0. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest u tego zespołu zbliżony do ligowej normy (57,1 wobec 54,8). To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.

Czy mecze zespołu FC Porto są bramkowe?

W spotkaniach tej drużyny pada średnio 3,0 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 2,57 gola na mecz i traci 0,43. Zachował przy tym czyste konto w 4 meczach.

Trzeba pamiętać o wielkości próby: przy kilku meczach każdy kolejny wynik istotnie przesuwa wszystkie odsetki, dlatego to zdjęcie początku sezonu, a nie stała charakterystyka. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.

Czy FC Porto gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?

To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 4 mecze u siebie i 3 mecze na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.

WskaźnikU siebieNa wyjeździe
Rozegrane mecze43
Bramki na mecz2,753,33
BTTS50,0%33,3%
Over 2,550,0%66,7%
Bramki strzelone99
Bramki stracone21

Różnica jest wyraźna: mecze na wyjeździe znacznie częściej przekraczają 2,5 bramki — 66,7% wobec 50,0%, czyli 16,7 punktu procentowego różnicy. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.

Jak wyglądają inne linie bramkowe?

Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.

LiniaOdsetek meczów
Powyżej 1,5 bramki100,0%
Powyżej 2,5 bramki57,1%
Powyżej 3,5 bramki28,6%

Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.

W jakiej formie jest FC Porto?

Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję WWWWW. Aktualnie trwa seria 7 zwycięstw z rzędu. Zdobyte 21 punktów w 7 meczach daje średnią 3,0 punktu na spotkanie.

Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 18:3 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.

Wszystkie mecze w tym sezonie

Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu FC Porto: zwycięstwo, remis albo porażka.

DataGospodarzWynikGość
9 sierpnia 2026FC Porto2:0AlvercaW
15 sierpnia 2026Rio Ave0:2FC PortoW
23 sierpnia 2026FC Porto2:0AroucaW
29 sierpnia 2026Academico Viseu0:3FC PortoW
4 września 2026FC Porto2:1MoreirenseW
12 września 2026Casa Pia1:4FC PortoW
20 września 2026FC Porto3:1BenficaW

Kogo FC Porto mierzy w najbliższych meczach?

Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.

DataGospodarzGośćRywal: BTTS Rywal: over 2,5Rywal: gole/mecz
10 października 2026MaritimoFC Porto71,4%71,4%2,86
24 października 2026Gil VicenteFC Porto33,3%16,7%1,67
31 października 2026FC PortoEstoril42,9%28,6%1,86
8 listopada 2026GuimaraesFC Porto42,9%28,6%1,86
29 listopada 2026FC PortoSporting71,4%71,4%3,57

Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.

Jak czytać te dane. Statystyki opisują to, co już się wydarzyło, i nie przewidują wyników. Nie uwzględniają składu na konkretny mecz, kontuzji ani wagi spotkania. Traktuj je jako punkt wyjścia do własnej analizy, nigdy jako gotowy typ. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Najczęstsze pytania

Ile bramek pada w meczach zespołu FC Porto?

Średnio 3,0 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Lidze Portugal wynosi 2,74 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.

Jak często w meczach zespołu FC Porto pada BTTS?

Obie drużyny trafiały do siatki w 42,9% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 50,0%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.

Czy FC Porto gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?

W meczach u siebie pada średnio 2,75 bramki, a na wyjeździe 3,33. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 50,0% i 66,7%, a BTTS 50,0% oraz 33,3%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.

Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?

To odsetek meczów FC Porto, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.

Skąd pochodzą te statystyki?

Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP