Statystyki • Aktualizacja: 15 października 2026

Statystyki Ligi Portugal
2,75 gola na mecz

Liczby, które liczymy sami — po każdej kolejce, z wyników wszystkich meczów sezonu.

Statystyki Ligi Portugal — średnia bramek, BTTS i over 2,5
Sezon 2026/27 po 71 meczach (kolejka 8, dane z 12 października 2026).

Średnia bramek na mecz: 2,75  •  BTTS: 50,7%  •  Over 2,5: 54,9%  •  Over 3,5: 36,6%
Wygrane gospodarzy: 39,4%  •  remisy: 25,4%  •  wygrane gości: 35,2%

Tabelę budujemy z rezultatów wszystkich meczów Ligi Portugal w tym sezonie i liczymy ją od nowa po każdej kolejce. Zanim jakakolwiek wartość tu trafi, sprawdzamy ją w dwóch niezależnych źródłach wyników.

Które drużyny grają najbardziej bramkowo?

Zespoły Ligi Portugal posortowaliśmy według średniej liczby bramek w ich meczach — licząc gole strzelone i stracone. To najprostszy wskaźnik tego, czy spotkania z udziałem danej drużyny są otwarte, czy zamknięte.

DrużynaMGole/meczBTTSOver 2,5BilansForma
Benfica83,8850,0%87,5%6-1-1WWWPW
Estrela83,6275,0%75,0%2-4-2RWRPP
Sporting83,6275,0%75,0%5-3-0WWRRW
Nacional83,3850,0%62,5%1-1-6PPPPP
Alverca83,1275,0%62,5%3-2-3RPWWW
Rio Ave83,1225,0%50,0%2-1-5PPRPW
FC Porto83,050,0%62,5%8-0-0WWWWW
Maritimo82,8875,0%75,0%2-2-4PPPRP
Moreirense82,8850,0%62,5%2-2-4PPWRP
Famalicao82,6262,5%50,0%1-4-3RRRWP
Academico Viseu82,6250,0%62,5%4-2-2PWWWW
Casa Pia82,525,0%37,5%1-1-6PRPWP
Braga72,2957,1%57,1%3-2-2WPWRP
Arouca82,2537,5%50,0%4-2-2WRPRW
Estoril82,050,0%37,5%0-2-6PRPPP
Santa Clara82,037,5%37,5%5-3-0RWWRW
Guimaraes81,8837,5%25,0%1-2-5PRPRP
Gil Vicente71,5728,6%14,3%3-2-2RPPRW

Co mówią te liczby?

Z całej tabeli wybieramy to, co najmocniej odstaje od średniej rozgrywek, czyli 2,75 gola na mecz, 50,7% spotkań z bramkami po obu stronach i 54,9% meczów powyżej 2,5 bramki. Każde zdanie poniżej opiera się na wynikach z tego sezonu, policzonych przez nas od zera.

Benfica to najbardziej bramkowa drużyna ligi — średnio 3,88 gola w jej meczach.

Gil Vicente jest królem „undera”: tylko 14,3% jej spotkań przekroczyło 2,5 bramki.

Nacional ma serię 6 porażek z rzędu.

FC Porto ma serię 8 zwycięstw z rzędu.

Academico Viseu ma serię 4 zwycięstw z rzędu.

Najczęściej na BTTS grają mecze zespołu Estrela — 75,0%.

Najlepszą obronę ma FC Porto — tylko 4 stracone bramki w 8 meczach.

W całej lidze pada średnio 2,75 gola na mecz, a 50,7% spotkań kończy się wynikiem BTTS.

Kto strzela najwięcej, a kto traci najmniej?

Najskuteczniejsze ataki sezonu to Benfica (3,0), Sporting (2,5), FC Porto (2,5) — tyle bramek zdobywają średnio w meczu. Po drugiej stronie tabeli najmniej tracą FC Porto (0,5), Santa Clara (0,5), Gil Vicente (0,71).

Zestawienie obu list mówi o zespole Ligi Portugal więcej niż sama pozycja w tabeli: drużyna z wysoką średnią strzelonych i wysoką straconych gra otwarte spotkania, a drużyna z niskimi wartościami w obu kolumnach rozgrywa mecze z małą liczbą bramek. Pełne liczby dla każdego zespołu znajdziesz w tabeli powyżej, a podział na grę u siebie i na wyjeździe — na stronach poszczególnych drużyn.

W meczach których drużyn pada najwięcej bramek?

Obie drużyny trafiają najczęściej w spotkaniach, które rozgrywają Estrela (75,0%), Sporting (75,0%), Alverca (75,0%). Granicę 2,5 bramki najczęściej przekraczają mecze, w których grają Benfica (87,5%), Estrela (75,0%), Sporting (75,0%).

Średnia całej ligi to 2,75 gola na mecz, 50,7% spotkań z bramkami po obu stronach i 54,9% meczów powyżej 2,5 gola. Drużyny z czołówki tych zestawień odstają od średniej na tyle wyraźnie, że widać to również w kursach bukmacherów, dlatego przy rynkach bramkowych zaczynamy od konkretnego zespołu, a nie od średniej rozgrywek.

Które zespoły grają inaczej u siebie niż na wyjeździe?

Najmocniej rozjeżdżają się pod tym względem Rio Ave (u siebie 75,0%, na wyjeździe 25,0%), Arouca (u siebie 75,0%, na wyjeździe 25,0%), Guimaraes (u siebie 0,0%, na wyjeździe 50,0%) — w nawiasach odsetek meczów powyżej 2,5 bramki w obu rolach.

W całej lidze gospodarze wygrywają 39,4% spotkań, 25,4% kończy się remisem, a 35,2% wygrywają goście. Przy kilkunastu meczach na zespół podział na dom i wyjazd opiera się na krótkich seriach, więc traktujemy go jako uzupełnienie średnich ogólnych. Rozbicie dla każdej drużyny pokazujemy na jej stronie.

Najbliższe mecze

Tak wygląda plan kolejnych spotkań w Lidze Portugal. Przy każdej parze zacznij od porównania dwóch wierszy z tabeli powyżej, bo to one mówią, jakiego meczu można się spodziewać.

DataKolejkaGospodarzGość
19 października 20262BragaGil Vicente
23 października 20269GuimaraesMaritimo
24 października 20269EstrelaCasa Pia
24 października 20269AlvercaArouca
24 października 20269Gil VicenteFC Porto
25 października 20269EstorilMoreirense
25 października 20269NacionalBraga
25 października 20269Rio AveFamalicao
25 października 20269SportingAcademico Viseu
26 października 20269Santa ClaraBenfica
30 października 202610Casa PiaSporting
31 października 202610MoreirenseEstrela
Jak czytać te dane. Wszystko powyżej dotyczy rozegranych meczów Ligi Portugal. Im krótsza seria stoi za daną wartością, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją, dlatego liczby z tabeli są początkiem analizy, a nie jej końcem. Treści 18+.

Skąd pochodzą te dane?

Wyniki meczów Ligi Portugal pobieramy automatycznie i porównujemy między dwoma źródłami, a wszystkie wskaźniki liczymy sami z surowych rezultatów. Rozbieżność między źródłami wstrzymuje aktualizację strony do czasu wyjaśnienia sprawy, dlatego liczby w tabeli zawsze mają pokrycie w rozegranych meczach.

Jeśli nie masz pewności, co oznaczają pojęcia z tabeli Ligi Portugal, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS, jak działa over/under 2,5 oraz co oznacza zapis 1X2.

Najczęstsze pytania

Ile bramek pada średnio w Lidze Portugal?

W sezonie 2026/27, po 71 rozegranych meczach, w Lidze Portugal pada średnio 2,75 gola na mecz. Oznacza to, że 54,9% spotkań przekracza granicę 2,5 bramki, a 36,6% kończy się przynajmniej czterema golami. Wartość ta zmienia się w trakcie sezonu, dlatego aktualizujemy ją po każdej kolejce.

Jak często w Lidze Portugal pada BTTS?

Obie drużyny trafiają do siatki w 50,7% meczów tego sezonu. Dla porównania, w 5,6% spotkań nie padła ani jedna bramka. Rozpiętość między poszczególnymi zespołami jest przy tym duża, co widać w tabeli powyżej — dlatego przy zakładach na ten rynek warto patrzeć na konkretne drużyny, a nie na samą średnią ligową.

Co oznacza kolumna „Forma” w tabeli?

Kolumna pokazuje pięć ostatnich meczów w Lidze Portugal, od najstarszego do najnowszego, gdzie W to zwycięstwo, R remis, a P porażka. Pięć spotkań reaguje na każdy wynik bardzo mocno, więc zestawiamy je z bilansem całego sezonu i średnimi bramkowymi obok. Seria zwycięstw przy niskiej średniej goli oznacza zwykle mecze wygrywane jedną bramką.

Jak korzystać z tej tabeli przed konkretnym meczem?

Zacznij od dwóch wierszy zespołów Ligi Portugal, które grają ze sobą, i porównaj gole na mecz, BTTS oraz over 2,5. Zbieżne wartości u obu drużyn mówią o charakterze spotkania więcej niż sama pozycja w tabeli ligowej. Potem wejdź na strony obu zespołów, gdzie ten sam zestaw liczb rozbijamy na grę u siebie i na wyjeździe, a na końcu zestaw to z kursami bukmacherów na dany mecz.

Czy gospodarze w Lidze Portugal mają przewagę?

Gospodarze wygrywają 39,4% spotkań, 25,4% kończy się remisem, a 35,2% wygrywają goście. Przewaga własnego boiska jest więc widoczna, ale mniejsza, niż sugerowałaby intuicja. Warto zestawiać ją z formą konkretnych zespołów, bo różnice między drużynami bywają większe niż sam efekt gry u siebie.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP