Bramki w meczach zespołu: 1,86 na spotkanie • BTTS: 42,9% • Over 2,5: 28,6%
Bilans: 1-2-4 • bramki 5:8 • punkty: 5 • czyste konta: 2
Poniższe wskaźniki powstają z surowych wyników tego sezonu, przeliczanych przez nas po każdej kolejce. Znajdziesz tu dane, a nie propozycje zakładów.
Jak Guimaraes wypada na tle ligi?
Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Lidze Portugal pada średnio 2,74 gola na mecz, BTTS występuje w 50,0% spotkań, a 54,8% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.
| Wskaźnik | Guimaraes | Średnia Lidze Portugal |
|---|---|---|
| Bramki na mecz | 1,86 | 2,74 |
| BTTS | 42,9% | 50,0% |
| Over 2,5 | 28,6% | 54,8% |
| Bramki strzelone na mecz | 0,71 | — |
| Bramki stracone na mecz | 1,14 | — |
| Mecze bez straty gola | 2 | — |
Odsetek meczów z BTTS jest niższy od ligowej normy o 7,1 — 42,9 wobec 50,0. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest niższy od ligowej normy o 26,2 — 28,6 wobec 54,8. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.
Czy mecze zespołu Guimaraes są bramkowe?
W spotkaniach tej drużyny pada średnio 1,86 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 0,71 gola na mecz i traci 1,14. Zachował przy tym czyste konto w 2 meczach.
Seria kilku spotkań to za mało na wnioski o charakterze zespołu — jeden mecz potrafi zmienić każdy z tych odsetków o kilkanaście punktów procentowych. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.
Czy Guimaraes gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 4 mecze u siebie i 3 mecze na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.
| Wskaźnik | U siebie | Na wyjeździe |
|---|---|---|
| Rozegrane mecze | 4 | 3 |
| Bramki na mecz | 1,0 | 3,0 |
| BTTS | 25,0% | 66,7% |
| Over 2,5 | 0,0% | 66,7% |
| Bramki strzelone | 2 | 3 |
| Bramki stracone | 2 | 6 |
Różnica jest wyraźna: mecze na wyjeździe znacznie częściej przekraczają 2,5 bramki — 66,7% wobec 0,0%, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.
Jak wyglądają inne linie bramkowe?
Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.
| Linia | Odsetek meczów |
|---|---|
| Powyżej 1,5 bramki | 42,9% |
| Powyżej 2,5 bramki | 28,6% |
| Powyżej 3,5 bramki | 14,3% |
Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.
W jakiej formie jest Guimaraes?
Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję WPRPR. Ostatnie spotkania nie ułożyły się w wyraźną serię. Zdobyte 5 punktów w 7 meczach daje średnią 0,71 punktu na spotkanie.
Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 5:8 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.
Wszystkie mecze w tym sezonie
Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Guimaraes: zwycięstwo, remis albo porażka.
| Data | Gospodarz | Wynik | Gość | |
|---|---|---|---|---|
| 8 sierpnia 2026 | Guimaraes | 0:1 | Arouca | P |
| 14 sierpnia 2026 | Sporting | 3:2 | Guimaraes | P |
| 23 sierpnia 2026 | Guimaraes | 1:0 | Nacional | W |
| 31 sierpnia 2026 | Braga | 1:0 | Guimaraes | P |
| 6 września 2026 | Guimaraes | 0:0 | Casa Pia | R |
| 12 września 2026 | Academico Viseu | 2:1 | Guimaraes | P |
| 20 września 2026 | Guimaraes | 1:1 | Moreirense | R |
Kogo Guimaraes mierzy w najbliższych meczach?
Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.
| Data | Gospodarz | Gość | Rywal: BTTS | Rywal: over 2,5 | Rywal: gole/mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| 11 października 2026 | Benfica | Guimaraes | 57,1% | 100,0% | 4,14 |
| 23 października 2026 | Guimaraes | Maritimo | 71,4% | 71,4% | 2,86 |
| 2 listopada 2026 | Gil Vicente | Guimaraes | 33,3% | 16,7% | 1,67 |
| 8 listopada 2026 | Guimaraes | FC Porto | 42,9% | 57,1% | 3,0 |
| 28 listopada 2026 | Guimaraes | Estrela | 85,7% | 85,7% | 4,0 |
Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada w meczach zespołu Guimaraes?
Średnio 1,86 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Lidze Portugal wynosi 2,74 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.
Jak często w meczach zespołu Guimaraes pada BTTS?
Obie drużyny trafiały do siatki w 42,9% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 50,0%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.
Czy Guimaraes gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
W meczach u siebie pada średnio 1,0 bramki, a na wyjeździe 3,0. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 0,0% i 66,7%, a BTTS 25,0% oraz 66,7%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.
Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?
To odsetek meczów Guimaraes, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.