Statystyki • Aktualizacja: 15 października 2026

Statystyki Premier League
2,95 gola na mecz

Liczby, które liczymy sami — po każdej kolejce, z wyników wszystkich meczów sezonu.

Statystyki Premier League — średnia bramek, BTTS i over 2,5
Sezon 2026/27 po 60 meczach (kolejka 6, dane z 12 października 2026).

Średnia bramek na mecz: 2,95  •  BTTS: 55,0%  •  Over 2,5: 56,7%  •  Over 3,5: 36,7%
Wygrane gospodarzy: 38,3%  •  remisy: 31,7%  •  wygrane gości: 30,0%

Tabelę budujemy z rezultatów wszystkich meczów Premier League w tym sezonie i liczymy ją od nowa po każdej kolejce. Zanim jakakolwiek wartość tu trafi, sprawdzamy ją w dwóch niezależnych źródłach wyników.

Które drużyny grają najbardziej bramkowo?

Kolejność w tabeli Premier League wyznacza średnia bramek w meczach zespołu, czyli gole obu stron podzielone przez liczbę spotkań. Im wyżej drużyna stoi, tym więcej bramek pada w jej meczach, niezależnie od tego, kto je zdobywa.

DrużynaMGole/meczBTTSOver 2,5BilansForma
Chelsea64,6783,3%100,0%3-1-2WPRPW
Brighton63,8333,3%66,7%4-1-1PRWWW
Newcastle63,8383,3%83,3%2-2-2WRPWP
Crystal Palace63,566,7%66,7%2-1-3PWPRW
Ipswich63,566,7%66,7%3-0-3PPWPW
Manchester City63,550,0%66,7%6-0-0WWWWW
Bournemouth63,3383,3%66,7%0-3-3RRRPP
Manchester Utd63,066,7%33,3%1-3-2WRPRR
Sunderland63,050,0%33,3%1-1-4WRPPP
Brentford63,066,7%66,7%2-4-0RRRWR
Aston Villa62,8350,0%66,7%1-2-3PRPWR
Coventry62,6716,7%50,0%2-0-4PPPWW
Fulham62,6766,7%50,0%0-2-4PPRRP
Arsenal62,533,3%66,7%5-0-1WWWPW
Hull62,3350,0%50,0%2-3-1WRRPR
Liverpool62,3333,3%50,0%2-3-1RWRWP
Everton62,1750,0%33,3%2-4-0RRRWR
Nottingham62,1750,0%50,0%1-2-3RRWPP
Leeds62,1766,7%33,3%2-3-1RRWRP
Tottenham62,033,3%33,3%0-3-3PRRPR

Co mówią te liczby?

Z całej tabeli wybieramy to, co najmocniej odstaje od średniej rozgrywek, czyli 2,95 gola na mecz, 55,0% spotkań z bramkami po obu stronach i 56,7% meczów powyżej 2,5 bramki. Każde zdanie poniżej opiera się na wynikach z tego sezonu, policzonych przez nas od zera.

Chelsea to najbardziej bramkowa drużyna ligi — średnio 4,67 gola w jej meczach.

Manchester Utd jest królem „undera”: tylko 33,3% jej spotkań przekroczyło 2,5 bramki.

Manchester City ma serię 6 zwycięstw z rzędu.

Najczęściej na BTTS grają mecze zespołu Chelsea — 83,3%.

Najlepszą obronę ma Brighton — tylko 5 stracone bramki w 6 meczach.

W całej lidze pada średnio 2,95 gola na mecz, a 55,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS.

Kto strzela najwięcej, a kto traci najmniej?

Najskuteczniejsze ataki sezonu to Brighton (3,0), Manchester City (2,67), Chelsea (2,5) — tyle bramek zdobywają średnio w meczu. Po drugiej stronie tabeli najmniej tracą Brighton (0,83), Manchester City (0,83), Arsenal (0,83).

Zestawienie obu list mówi o zespole Premier League więcej niż sama pozycja w tabeli: drużyna z wysoką średnią strzelonych i wysoką straconych gra otwarte spotkania, a drużyna z niskimi wartościami w obu kolumnach rozgrywa mecze z małą liczbą bramek. Pełne liczby dla każdego zespołu znajdziesz w tabeli powyżej, a podział na grę u siebie i na wyjeździe — na stronach poszczególnych drużyn.

W meczach których drużyn pada najwięcej bramek?

Obie drużyny trafiają najczęściej w spotkaniach, które rozgrywają Chelsea (83,3%), Newcastle (83,3%), Bournemouth (83,3%). Granicę 2,5 bramki najczęściej przekraczają mecze, w których grają Chelsea (100,0%), Newcastle (83,3%), Brighton (66,7%).

Średnia całej ligi to 2,95 gola na mecz, 55,0% spotkań z bramkami po obu stronach i 56,7% meczów powyżej 2,5 gola. Drużyny z czołówki tych zestawień odstają od średniej na tyle wyraźnie, że widać to również w kursach bukmacherów, dlatego przy rynkach bramkowych zaczynamy od konkretnego zespołu, a nie od średniej rozgrywek.

Które zespoły grają inaczej u siebie niż na wyjeździe?

Najmocniej rozjeżdżają się pod tym względem Nottingham (u siebie 0,0%, na wyjeździe 100,0%), Crystal Palace (u siebie 100,0%, na wyjeździe 33,3%), Bournemouth (u siebie 33,3%, na wyjeździe 100,0%) — w nawiasach odsetek meczów powyżej 2,5 bramki w obu rolach.

W całej lidze gospodarze wygrywają 38,3% spotkań, 31,7% kończy się remisem, a 30,0% wygrywają goście. Przy kilkunastu meczach na zespół podział na dom i wyjazd opiera się na krótkich seriach, więc traktujemy go jako uzupełnienie średnich ogólnych. Rozbicie dla każdej drużyny pokazujemy na jej stronie.

Najbliższe mecze

Terminarz kolejnych spotkań Premier League. Statystyki obu drużyn znajdziesz w tabeli powyżej — warto zestawić je ze sobą przed obstawianiem.

DataKolejkaGospodarzGość
17 października 20267EvertonChelsea
17 października 20267BrentfordLiverpool
17 października 20267FulhamHull
17 października 20267Manchester CityIpswich
17 października 20267NewcastleAston Villa
18 października 20267BournemouthSunderland
18 października 20267BrightonCrystal Palace
18 października 20267LeedsManchester Utd
18 października 20267NottinghamArsenal
19 października 20267TottenhamCoventry
23 października 20268IpswichNottingham
24 października 20268Aston VillaManchester City
Jak czytać te dane. Tabela pokazuje przebieg dotychczasowego sezonu Premier League. Przy kilkudziesięciu meczach pojedynczy wynik przesuwa średnie mocniej, niż podpowiada intuicja, a skrajne wartości zwykle wracają w okolice przeciętnej. To materiał do własnej analizy, a nie gotowy typ. Treści 18+.

Skąd pochodzą te dane?

Wyniki meczów Premier League pobieramy automatycznie i porównujemy między dwoma źródłami, a wszystkie wskaźniki liczymy sami z surowych rezultatów. Rozbieżność między źródłami wstrzymuje aktualizację strony do czasu wyjaśnienia sprawy, dlatego liczby w tabeli zawsze mają pokrycie w rozegranych meczach.

Jeśli nie masz pewności, co oznaczają pojęcia z tabeli Premier League, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS, jak działa over/under 2,5 oraz co oznacza zapis 1X2.

Najczęstsze pytania

Ile bramek pada średnio w Premier League?

W sezonie 2026/27, po 60 rozegranych meczach, w Premier League pada średnio 2,95 gola na mecz. Oznacza to, że 56,7% spotkań przekracza granicę 2,5 bramki, a 36,7% kończy się przynajmniej czterema golami. Wartość ta zmienia się w trakcie sezonu, dlatego aktualizujemy ją po każdej kolejce.

Jak często w Premier League pada BTTS?

Obie drużyny trafiają do siatki w 55,0% meczów tego sezonu. Dla porównania, w 8,3% spotkań nie padła ani jedna bramka. Rozpiętość między poszczególnymi zespołami jest przy tym duża, co widać w tabeli powyżej — dlatego przy zakładach na ten rynek warto patrzeć na konkretne drużyny, a nie na samą średnią ligową.

Co oznacza kolumna „Forma” w tabeli?

W kolumnie widać pięć ostatnich spotkań zespołu w Premier League w kolejności chronologicznej: W to wygrana, R remis, P porażka. Taka seria zmienia się po każdym meczu, dlatego czytamy ją razem z bilansem sezonu i liczbą bramek. Zespół z pięcioma zwycięstwami i niską średnią goli rozstrzyga mecze minimalną różnicą.

Jak korzystać z tej tabeli przed konkretnym meczem?

Weź z tabeli Premier League wiersze obu drużyn z pary i porównaj trzy kolumny: gole na mecz, BTTS i over 2,5. Wspólny obraz z tych trzech liczb mówi o spotkaniu więcej niż miejsce w tabeli. Szczegóły, łącznie z rozbiciem na dom i wyjazd, znajdziesz na stronach zespołów, a ostatni krok to zestawienie ich z aktualnymi kursami.

Czy gospodarze w Premier League mają przewagę?

Gospodarze wygrywają 38,3% spotkań, 31,7% kończy się remisem, a 30,0% wygrywają goście. Przewaga własnego boiska jest więc widoczna, ale mniejsza, niż sugerowałaby intuicja. Warto zestawiać ją z formą konkretnych zespołów, bo różnice między drużynami bywają większe niż sam efekt gry u siebie.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP