Bramki w meczach zespołu: 3,4 na spotkanie • BTTS: 60,0% • Over 2,5: 60,0%
Bilans: 1-1-3 • bramki 6:11 • punkty: 4 • czyste konta: 1
Wszystkie liczby na tej stronie wyliczamy sami z wyników spotkań bieżącego sezonu i odświeżamy po każdej kolejce. Pokazujemy same policzone dane i to, co z nich wynika.
Jak Crystal Palace wypada na tle ligi?
Najważniejsze jest porównanie z normą, bo sama liczba niewiele mówi. W całej Premier League pada średnio 2,82 gola na mecz, BTTS występuje w 50,0% spotkań, a 52,0% przekracza granicę 2,5 bramki. Poniżej te same wskaźniki dla zespołu.
| Wskaźnik | Crystal Palace | Średnia Premier League |
|---|---|---|
| Bramki na mecz | 3,4 | 2,82 |
| BTTS | 60,0% | 50,0% |
| Over 2,5 | 60,0% | 52,0% |
| Bramki strzelone na mecz | 1,2 | — |
| Bramki stracone na mecz | 2,2 | — |
| Mecze bez straty gola | 1 | — |
Odsetek meczów z BTTS jest wyższy od ligowej normy o 10,0 — 60,0 wobec 50,0. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki jest wyższy od ligowej normy o 8,0 — 60,0 wobec 52,0. To najprostszy sposób sprawdzenia, czy zespół rzeczywiście gra inaczej niż reszta stawki, czy tylko tak się wydaje po kilku głośnych meczach.
Czy mecze zespołu Crystal Palace są bramkowe?
W spotkaniach tej drużyny pada średnio 3,4 bramki, licząc gole zdobyte i stracone razem. Sam zespół strzela 1,2 gola na mecz i traci 2,2. Zachował przy tym czyste konto w 1 meczach.
Seria kilku spotkań to za mało na wnioski o charakterze zespołu — jeden mecz potrafi zmienić każdy z tych odsetków o kilkanaście punktów procentowych. Jeśli nie masz pewności, co dokładnie oznaczają te rynki, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS oraz jak działa over/under 2,5.
Czy Crystal Palace gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
To rozróżnienie bywa ważniejsze niż średnia ogólna, bo wiele zespołów zmienia sposób gry w zależności od miejsca spotkania. Zespół rozegrał 2 mecze u siebie i 3 mecze na wyjeździe — poniżej te same wskaźniki policzone osobno dla obu przypadków.
| Wskaźnik | U siebie | Na wyjeździe |
|---|---|---|
| Rozegrane mecze | 2 | 3 |
| Bramki na mecz | 5,0 | 2,33 |
| BTTS | 100,0% | 33,3% |
| Over 2,5 | 100,0% | 33,3% |
| Bramki strzelone | 3 | 3 |
| Bramki stracone | 7 | 4 |
Różnica jest wyraźna: mecze u siebie znacznie częściej przekraczają 2,5 bramki — 100,0% wobec 33,3%, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy. Przy tak małej liczbie spotkań w każdej z grup różnica może być przypadkowa — traktuj ją jako wskazówkę, którą warto sprawdzić za kilka kolejek, a nie jako ustaloną cechę zespołu.
Jak wyglądają inne linie bramkowe?
Granica 2,5 bramki jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Przesunięcie linii o jedną bramkę potrafi zmienić prawdopodobieństwo o kilkadziesiąt punktów procentowych, dlatego warto zobaczyć wszystkie trzy progi obok siebie.
| Linia | Odsetek meczów |
|---|---|
| Powyżej 1,5 bramki | 80,0% |
| Powyżej 2,5 bramki | 60,0% |
| Powyżej 3,5 bramki | 60,0% |
Im wyższa linia, tym niższe prawdopodobieństwo i wyższy kurs. Zestawienie tych trzech wartości pokazuje, jak szybko szansa spada wraz z każdą kolejną bramką — i pomaga ocenić, czy kurs proponowany przez bukmachera odpowiada temu, co faktycznie działo się w meczach tego zespołu. Sposób przeliczania kursu na prawdopodobieństwo opisujemy w tekście o marży bukmachera.
W jakiej formie jest Crystal Palace?
Ostatnie wyniki zespołu, od najstarszego do najnowszego, układają się w sekwencję PPWPR. Ostatnie spotkania nie ułożyły się w wyraźną serię. Zdobyte 4 punktów w 5 meczach daje średnią 0,8 punktu na spotkanie.
Forma bywa najbardziej mylącym ze wskaźników, bo wyniki nie mówią nic o tym, jak zespół grał. Zwycięstwo po jednej sytuacji i porażka po dwudziestu wyglądają w tabeli tak samo. Dlatego zestawiamy ją zawsze z bilansem bramkowym — 6:11 w tym sezonie — który pokazuje więcej niż sama litera przy meczu.
Wszystkie mecze w tym sezonie
Pełna lista rozegranych spotkań z wynikami. Litera po prawej oznacza rezultat z perspektywy zespołu Crystal Palace: zwycięstwo, remis albo porażka.
| Data | Gospodarz | Wynik | Gość | |
|---|---|---|---|---|
| 22 sierpnia 2026 | Everton | 2:0 | Crystal Palace | P |
| 28 sierpnia 2026 | Crystal Palace | 1:4 | Manchester City | P |
| 5 września 2026 | Fulham | 2:3 | Crystal Palace | W |
| 12 września 2026 | Crystal Palace | 2:3 | Ipswich | P |
| 20 września 2026 | Leeds | 0:0 | Crystal Palace | R |
Kogo Crystal Palace mierzy w najbliższych meczach?
Sam terminarz mówi niewiele — dopiero zestawienie ze statystykami rywali pokazuje, czego można się spodziewać. Poniżej najbliższe spotkania wraz z kluczowymi wskaźnikami przeciwnika, policzonymi tak samo jak dla tego zespołu.
| Data | Gospodarz | Gość | Rywal: BTTS | Rywal: over 2,5 | Rywal: gole/mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| 11 października 2026 | Crystal Palace | Nottingham | 40,0% | 40,0% | 1,8 |
| 18 października 2026 | Brighton | Crystal Palace | 40,0% | 80,0% | 4,2 |
| 25 października 2026 | Crystal Palace | Newcastle | 80,0% | 80,0% | 3,6 |
| 31 października 2026 | Tottenham | Crystal Palace | 20,0% | 40,0% | 2,0 |
| 7 listopada 2026 | Crystal Palace | Liverpool | 40,0% | 40,0% | 2,2 |
Największą wartość ma porównanie tych wartości z liczbami z górnej części strony. Jeśli oba zespoły mają wysoki odsetek meczów powyżej 2,5 bramki, spotkanie zapowiada się na otwarte; jeśli jeden gra zamknięte mecze, a drugi otwarte, historia nie daje jednoznacznej wskazówki i trzeba szukać jej gdzie indziej. Pełne zestawienie wszystkich zespołów znajdziesz w statystykach całej ligi.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada w meczach zespołu Crystal Palace?
Średnio 3,4 na spotkanie, licząc bramki zdobyte i stracone razem. Dla porównania, średnia dla całej Premier League wynosi 2,82 gola na mecz. Wartość ta obejmuje wszystkie rozegrane spotkania bieżącego sezonu i zmienia się po każdej kolejce, dlatego przeliczamy ją codziennie i publikujemy tutaj w aktualnej postaci.
Jak często w meczach zespołu Crystal Palace pada BTTS?
Obie drużyny trafiały do siatki w 60,0% spotkań tego zespołu, przy ligowej normie 50,0%. Niski odsetek BTTS może wynikać z dwóch zupełnie różnych przyczyn: albo zespół dobrze się broni, albo sam ma problem ze zdobywaniem bramek. Rozstrzyga to zestawienie bramek strzelonych i straconych w tabeli powyżej.
Czy Crystal Palace gra inaczej u siebie niż na wyjeździe?
W meczach u siebie pada średnio 5,0 bramki, a na wyjeździe 2,33. Odsetek spotkań powyżej 2,5 bramki wynosi odpowiednio 100,0% i 33,3%, a BTTS 100,0% oraz 33,3%. Przy tak małej liczbie meczów w każdej z grup różnice mogą być przypadkowe, ale warto je obserwować — u części zespołów rozjazd między grą u siebie a na wyjeździe utrzymuje się przez cały sezon i bywa istotniejszy niż średnia ogólna.
Co oznacza wskaźnik over 2,5 przy tej drużynie?
To odsetek meczów Crystal Palace, w których padły co najmniej trzy bramki, licząc gole obu stron razem. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent opisuje zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa zespół, którego mecze kończą się jednym albo dwoma golami. Ten sam wskaźnik podajemy dla całej ligi, żeby było widać, czy drużyna odstaje od przeciętnej, czy mieści się w normie rozgrywek.
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczymy je sami z surowych wyników meczów bieżącego sezonu, pobieranych automatycznie z dwóch niezależnych źródeł. Z tych wyników wyliczamy średnie bramkowe, BTTS, progi over oraz formę i bilans zespołu u siebie i na wyjeździe. Zgodność każdej wartości ze źródłem sprawdza automat przed publikacją, a stronę odświeżamy po każdej rozegranej kolejce, razem z terminarzem najbliższych spotkań.