| Godz. | Gospodarz | Wynik | Gość |
|---|---|---|---|
| 18:45 | Omonia | 1:0 | Celta Vigo |
| 21:00 | AC Milan | 0:2 | Benfica |
| 21:00 | Anderlecht | 1:2 | Lyon |
| 21:00 | Olympiakos | 2:1 | Jagiellonia Białystok |
| 21:00 | Sturm Graz | 0:0 | Rennes |
| 21:00 | Sunderland | 1:0 | Alkmaar |
Co pokazały wyniki?
W 6 rozegranych spotkaniach padło łącznie 10 bramek, czyli średnio 1,67 na mecz. Obie drużyny trafiały do siatki w 2 z nich, co daje 33,3%, a granicę 2,5 bramki przekroczyło 2 spotkań, czyli 33,3%. Poniżej zostawiamy statystyki sprzed meczów — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
W programie 6 spotkań:
- 18:45 — Omonia – Celta Vigo
- 21:00 — AC Milan – Benfica
- 21:00 — Anderlecht – Lyon
- 21:00 — Olympiakos – Jagiellonia Białystok
- 21:00 — Sturm Graz – Rennes
- 21:00 — Sunderland – Alkmaar
Zebraliśmy statystyki wszystkich 15 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.
Jak wygląda cała stawka w liczbach?
Tabela obejmuje wszystkie drużyny z Ligi Europy, które grają tego dnia. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki w spotkaniach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. BTTS i over 2,5 podajemy jako procent meczów z danym zdarzeniem, a forma układa ostatnie wyniki od najstarszego.
| Godz. | Drużyna | Liga | M | Bilans | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18:45 | Omonia | First Division (Cypr) | 3 | 1-2-0 | 1,67 | 33,3% | 33,3% | RWR |
| Celta Vigo | LaLiga | 6 | 0-4-2 | 1,5 | 50,0% | 16,7% | PPRRR | |
| 21:00 | AC Milan | Serie A | 4 | 2-2-0 | 2,75 | 75,0% | 50,0% | WWRR |
| Benfica | Liga Portugal | 6 | 5-1-0 | 4,17 | 50,0% | 100,0% | WWWWW | |
| 21:00 | Anderlecht | Jupiler Pro League | 6 | 3-1-2 | 1,5 | 16,7% | 33,3% | PPWRW |
| Lyon | Ligue 1 | 4 | 2-2-0 | 2,0 | 50,0% | 25,0% | WRWR | |
| 21:00 | Olympiakos | Super League | 4 | 2-1-1 | 1,25 | 25,0% | 0,0% | WWRP |
| Jagiellonia Białystok | Ekstraklasa | 7 | 4-0-3 | 3,0 | 57,1% | 57,1% | PWPWP | |
| 21:00 | Sturm Graz | Bundesliga (Austria) | 6 | 3-2-1 | 2,33 | 66,7% | 33,3% | WWRPW |
| Rennes | Ligue 1 | 4 | 3-1-0 | 3,25 | 75,0% | 75,0% | RWWW | |
| 21:00 | Sunderland | Premier League | 4 | 1-1-2 | 2,0 | 50,0% | 25,0% | PWRP |
| Alkmaar | Eredivisie | 6 | 5-1-0 | 3,83 | 66,7% | 50,0% | WWWWR |
Co mówią liczby przed meczem Omonia – Celta Vigo?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Omonia (5 punktów w 3 meczach) niż Celta Vigo (4 punkty w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Omonia ze średnią 1,33 gola na mecz wobec 0,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Omonia — 0,33 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 1,58 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 33,3% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Omonia oraz 16,7% u zespołu Celta Vigo. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWR oraz PPRRR.
Co mówią liczby przed meczem AC Milan – Benfica?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Benfica (16 punktów w 6 meczach) niż AC Milan (8 punktów w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Benfica ze średnią 3,5 gola na mecz wobec 1,75 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Benfica — 0,67 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,46 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 75,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu AC Milan oraz 100,0% u zespołu Benfica. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWRR oraz WWWWW.
Co mówią liczby przed meczem Anderlecht – Lyon?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Anderlecht (10 punktów w 6 meczach) niż Lyon (8 punktów w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Lyon ze średnią 1,5 gola na mecz wobec 0,67 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Lyon — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 1,75 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 16,7% u zespołu Anderlecht wobec 50,0% u zespołu Lyon, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Anderlecht oraz 25,0% u zespołu Lyon. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPWRW oraz WRWR.
Co mówią liczby przed meczem Olympiakos – Jagiellonia Białystok?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Jagiellonia Białystok (12 punktów w 7 meczach) niż Olympiakos (7 punktów w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Jagiellonia Białystok ze średnią 1,57 gola na mecz wobec 0,75 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Olympiakos — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,12 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 25,0% u zespołu Olympiakos wobec 57,1% u zespołu Jagiellonia Białystok, czyli 32,1 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 0,0% u zespołu Olympiakos oraz 57,1% u zespołu Jagiellonia Białystok. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWRP oraz PWPWP.
Co mówią liczby przed meczem Sturm Graz – Rennes?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Sturm Graz (11 punktów w 6 meczach) niż Rennes (10 punktów w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Rennes ze średnią 2,0 gola na mecz wobec 1,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Sturm Graz — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,79 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 66,7% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Sturm Graz oraz 75,0% u zespołu Rennes. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWRPW oraz RWWW.
Co mówią liczby przed meczem Sunderland – Alkmaar?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Alkmaar (16 punktów w 6 meczach) niż Sunderland (4 punkty w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Alkmaar ze średnią 2,83 gola na mecz wobec 0,75 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Alkmaar — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,92 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Sunderland oraz 50,0% u zespołu Alkmaar. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWRP oraz WWWWR.
Co jeszcze widać w tych danych?
Poza zestawieniem poszczególnych par warto zwrócić uwagę na wartości skrajne. To one najczęściej okazują się później albo najciekawsze, albo najbardziej mylące, dlatego podajemy je zawsze razem z liczbą meczów, na których zostały policzone.
Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Anderlecht (16,7%) oraz Olympiakos (25,0%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje Omonia — 0,33 bramki na mecz.
Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma Benfica — 100,0%, przy średniej 4,17 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Benfica ze średnią 3,5 gola.
Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?
Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,0% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 2,7.
Punkt odniesienia zmienia sposób czytania tabeli. Skoro ligowa norma BTTS to 63,8%, zespół w tych okolicach nie wyróżnia się niczym — znaczenie mają dopiero wyraźne odchylenia. Bez tego porównania łatwo pomylić przeciętność z tendencją.
Dlaczego nie podajemy typów?
Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. W rozgrywkach pucharowych wszystkie te czynniki ważą szczególnie dużo — drużyna, która w lidze oszczędza siły przed środkiem tygodnia, potrafi zagrać zupełnie inaczej.
Zestawienie ma pomóc w samodzielnej ocenie meczu, nie zastąpić jej. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.
Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?
Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą te statystyki?
Wskaźniki dla drużyn z Ligi Europy liczymy sami na podstawie surowych wyników z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdej z drużyn. Wyniki pobieramy automatycznie i porównujemy między dwoma niezależnymi źródłami. Jeśli którekolwiek z nich się różnią, strona nie jest aktualizowana do czasu wyjaśnienia rozbieżności.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zakład na to, że w meczach Ligi Europy obie drużyny zdobędą przynajmniej po jednej bramce. W naszych tabelach podajemy odsetek meczów danego zespołu, w których taka sytuacja wystąpiła. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent oznacza zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa wskazuje albo na dobrą obronę, albo na problemy ze skutecznością w ataku.
Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?
Statystyka Ligi Europy jest materiałem wyjściowym, nie rekomendacją. Pokazuje przeszłość w rozgrywkach krajowych i nic nie wie o dzisiejszym składzie, kontuzjach czy wadze meczu. Przy kilku rozegranych spotkaniach jeden wynik zmienia wskaźniki o kilkanaście punktów procentowych, więc same liczby nie wystarczą — trzeba je zestawić ze składami i kursami.
Jak często aktualizujecie te dane?
Dane odświeżamy każdego dnia, a tabela Ekstraklasy zmienia się po każdej rozegranej kolejce. Zestawienia meczowe przygotowujemy przed pierwszym gwizdkiem danego dnia, na podstawie wyników znanych w tamtym momencie — dlatego opisują stan sprzed spotkań, a nie po nich. Każda wartość przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi, zanim trafi na stronę, a rozbieżność między źródłami wstrzymuje aktualizację.