Liga Europy • 16 września 2026

Anderlecht – Lyon
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Anderlecht  1:2  Lyon

Jak skończył się mecz Anderlecht – Lyon?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Anderlecht – Lyon — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Europy  •  16 września 2026  •  21:00
AnderlechtPPWRW
VS
LyonWRWR
Stadion: Lotto Park  ·  Sędzia: Ricardo De Burgos Bengoechea
1,5gole na mecz2,0
0,67średnio strzela1,5
0,83średnio traci0,5
16,7%BTTS50,0%
33,3%over 2,525,0%
1,67punkty na mecz2,0

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Anderlecht – Lyon. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Anderlecht – Lyon?

Superbet wycenia wygraną zespołu Anderlecht na 2,92, remis na 3,50, a zwycięstwo zespołu Lyon na 2,32. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 32% szans gospodarzom, 27% na remis i 41% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładSTSLV BET
1Anderlecht2,922,903,00
Xremis3,503,703,65
2Lyon2,322,302,25
Obie drużyny strzelą
tak1,53—1,55
nie2,45—2,37
Liczba goli
powyżej 2,51,65—1,67
poniżej 2,52,22—2,20
Kursy z godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
32%Anderlecht
27%remis
41%Lyon

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,53, co odpowiada około 62% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,65, czyli mniej więcej 57%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 16,7% i 50,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 33,3% i 25,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 29 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Anderlecht – Lyon?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Lyon zbiera średnio 2,0 punktu na mecz, a Anderlecht 1,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Lyon — 1,5 gola na mecz wobec 0,67 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Lyon — 0,5 bramki na mecz, podczas gdy Anderlecht traci średnio 0,83. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 10 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 16,7% u zespołu Anderlecht wobec 50,0% u zespołu Lyon. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Anderlecht oraz 25,0% u zespołu Lyon, czyli 8,3 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Anderlecht i Lyon w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Anderlecht i Lyon w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikAnderlechtLyon
RozgrywkiJupiler Pro LeagueLigue 1
Rozegrane mecze64
Bilans W-R-P3-1-22-2-0
Punkty na mecz1,672,0
Bramki strzelone46
Bramki stracone52
Średnio strzela0,671,5
Średnio traci0,830,5
Gole/mecz1,52,0
BTTS16,7%50,0%
Over 1,533,3%75,0%
Over 2,533,3%25,0%
Over 3,50,0%25,0%
Czyste konta32
Mecze bez gola31
FormaPPWRWWRWR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Anderlecht w tym sezonie to 3-1-2, a zespołu Lyon — 2-2-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Anderlecht nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Lyon nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPWRW oraz WRWR.

Ostatnie spotkania, jakie Anderlecht i Lyon rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Anderlecht — ostatnie mecze

16.08 Beveren 0:1 P
30.08 Royale Union SG 0:3 P
03.09 Kortrijk 1:0 W
06.09 Genk 0:0 R
11.09 KV Mechelen 1:0 W

Lyon — ostatnie mecze

22.08 Toulouse 2:0 W
29.08 Le Havre 1:1 R
04.09 Auxerre 3:1 W
12.09 Paris FC 0:0 R

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Anderlecht pada średnio 1,5 bramki, a w meczach Lyon — 2,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 33,3% meczów pierwszego zespołu i 75,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 33,3% i 25,0%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 25,0%.

Czystych kont Anderlecht ma 3, a Lyon — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Anderlecht i Lyon?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Anderlecht ma średnio 2,0 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Lyon -. Anderlecht oddaje przeciętnie 12,2 strzału w meczu, z czego 5,7 celnego, a Lyon odpowiednio - i -.

Anderlechtśrednio na meczLyon

Anderlecht strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,3 gola na mecz przy xG 2,0. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Anderlecht wypada u siebie, a Lyon na wyjeździe?

Ten mecz Anderlecht rozgrywa u siebie, a Lyon na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Anderlecht ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 0,33 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Lyon ma 2 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Anderlecht wynosi średnio 1,33, a w wyjazdowych spotkaniach Lyon — 1,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Anderlecht i Lyon?

Najpewniej Anderlecht wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Colin Coosemans, a w polu Ali Maamar, Giulian Biancone, Leo Petrot, Ludwig Augustinsson, Marten Winkler, Amane Romeo, Marco Kana, Oliver Antman, Tawfik Bentayeb, Danilo Sikan.

Najpewniej Lyon wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Dominik Greif, a w polu Zachary Athekame, Felix Bacher, Moussa Niakhate, Abner Vinicius Da Silva Santos, Mads Bidstrup, Tyler Morton, Ernest Nuamah, Corentin Tolisso, Pavel Sulc, Lois Openda.

Anderlecht 4-4-2Lyon 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Ricardo De Burgos Bengoechea. Trenerem zespołu Anderlecht jest Vitor Bruno Clara Vitor Bruno, a zespołu Lyon Paulo Fonseca. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
poniżej 2,5 bramki

Dane wskazują na spotkanie zamknięte. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 gola to dla tej pary zaledwie 29,1%, przy średniej 1,75 bramki na mecz. Obie drużyny grają dotąd nisko punktowane spotkania i w tę stronę prowadzą te liczby.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Anderlecht – Lyon: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Anderlecht – Lyon?

Mecz Anderlecht – Lyon rozpoczyna się o godzinie 21:00, 16 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,0% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Anderlecht i Lyon są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Anderlecht czy Lyon z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Anderlecht – Lyon.

Jeśli mecz Anderlecht – Lyon jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Anderlecht – Lyon?

Podstawą są surowe wyniki spotkań Anderlecht i Lyon z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Anderlecht – Lyon, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Anderlecht i Lyon podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 16 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Anderlecht albo Lyon znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to poranny odczyt oferty Superbetu, STS i LV BET z dnia meczu. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP