Średnia bramek na mecz: 3,05 • BTTS: 58,2% • Over 2,5: 57,0% • Over 3,5: 39,2%
Wygrane gospodarzy: 44,3% • remisy: 27,8% • wygrane gości: 27,8%
Wszystkie wartości w tabeli powstają z surowych wyników LaLigi, przeliczanych naszym własnym kodem. Zestawienie odświeżamy po każdej kolejce, a każdy rezultat musi zgadzać się w dwóch niezależnych źródłach, zanim trafi na stronę.
Które drużyny grają najbardziej bramkowo?
Kolejność w tabeli LaLigi wyznacza średnia bramek w meczach zespołu, czyli gole obu stron podzielone przez liczbę spotkań. Im wyżej drużyna stoi, tym więcej bramek pada w jej meczach, niezależnie od tego, kto je zdobywa.
| Drużyna | M | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Bilans | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Barcelona | 8 | 5,12 | 50,0% | 87,5% | 8-0-0 | WWWWW |
| Racing Santander | 8 | 4,5 | 75,0% | 87,5% | 2-2-4 | PWPPR |
| Levante | 7 | 3,71 | 57,1% | 71,4% | 1-3-3 | WRPPR |
| Elche | 8 | 3,5 | 75,0% | 62,5% | 1-3-4 | PRPWR |
| Vallecano | 8 | 3,38 | 87,5% | 62,5% | 2-3-3 | WPWRR |
| Real Sociedad | 8 | 3,38 | 62,5% | 75,0% | 4-1-3 | RWPWW |
| Real Madryt | 8 | 3,38 | 62,5% | 75,0% | 6-0-2 | PWWPW |
| Villarreal | 8 | 3,25 | 75,0% | 75,0% | 2-2-4 | PPWWP |
| Atl. Madryt | 8 | 3,25 | 50,0% | 87,5% | 6-1-1 | PWWWW |
| Osasuna | 8 | 3,25 | 50,0% | 50,0% | 2-2-4 | PPPRP |
| Sevilla | 8 | 3,12 | 75,0% | 62,5% | 4-2-2 | RWWPR |
| A Coruna | 8 | 2,88 | 87,5% | 37,5% | 2-4-2 | WRPRP |
| Betis | 8 | 2,88 | 50,0% | 37,5% | 6-1-1 | WWWRW |
| Espanyol | 8 | 2,75 | 75,0% | 62,5% | 2-2-4 | RWPPR |
| Valencia | 8 | 2,62 | 37,5% | 50,0% | 1-2-5 | PPWPR |
| Alaves | 8 | 2,5 | 50,0% | 50,0% | 3-2-3 | WPPRP |
| Malaga | 8 | 2,12 | 50,0% | 25,0% | 0-4-4 | RRPPR |
| Ath. Bilbao | 7 | 1,86 | 28,6% | 28,6% | 2-3-2 | WWRRR |
| Getafe | 8 | 1,75 | 25,0% | 25,0% | 2-2-4 | RRPWP |
| Celta Vigo | 8 | 1,75 | 37,5% | 25,0% | 1-5-2 | RRRWR |
Co mówią te liczby?
Z całej tabeli wybieramy to, co najmocniej odstaje od średniej rozgrywek, czyli 3,05 gola na mecz, 58,2% spotkań z bramkami po obu stronach i 57,0% meczów powyżej 2,5 bramki. Każde zdanie poniżej opiera się na wynikach z tego sezonu, policzonych przez nas od zera.
Barcelona to najbardziej bramkowa drużyna ligi — średnio 5,12 gola w jej meczach.
Malaga jest królem „undera”: tylko 25,0% jej spotkań przekroczyło 2,5 bramki.
Barcelona ma serię 8 zwycięstw z rzędu.
Atl. Madryt ma serię 4 zwycięstw z rzędu.
Najczęściej na BTTS grają mecze zespołu Vallecano — 87,5%.
Najlepszą obronę ma Celta Vigo — tylko 6 stracone bramki w 8 meczach.
W całej lidze pada średnio 3,05 gola na mecz, a 58,2% spotkań kończy się wynikiem BTTS.
Kto strzela najwięcej, a kto traci najmniej?
Najskuteczniejsze ataki sezonu to Barcelona (4,25), Real Madryt (2,38), Atl. Madryt (2,25) — tyle bramek zdobywają średnio w meczu. Po drugiej stronie tabeli najmniej tracą Celta Vigo (0,75), Ath. Bilbao (0,86), Barcelona (0,88).
Zestawienie obu list mówi o zespole LaLigi więcej niż sama pozycja w tabeli: drużyna z wysoką średnią strzelonych i wysoką straconych gra otwarte spotkania, a drużyna z niskimi wartościami w obu kolumnach rozgrywa mecze z małą liczbą bramek. Pełne liczby dla każdego zespołu znajdziesz w tabeli powyżej, a podział na grę u siebie i na wyjeździe — na stronach poszczególnych drużyn.
W meczach których drużyn pada najwięcej bramek?
Obie drużyny trafiają najczęściej w spotkaniach, które rozgrywają Vallecano (87,5%), A Coruna (87,5%), Racing Santander (75,0%). Granicę 2,5 bramki najczęściej przekraczają mecze, w których grają Barcelona (87,5%), Racing Santander (87,5%), Atl. Madryt (87,5%).
Średnia całej ligi to 3,05 gola na mecz, 58,2% spotkań z bramkami po obu stronach i 57,0% meczów powyżej 2,5 gola. Drużyny z czołówki tych zestawień odstają od średniej na tyle wyraźnie, że widać to również w kursach bukmacherów, dlatego przy rynkach bramkowych zaczynamy od konkretnego zespołu, a nie od średniej rozgrywek.
Które zespoły grają inaczej u siebie niż na wyjeździe?
Najmocniej rozjeżdżają się pod tym względem Osasuna (u siebie 0,0%, na wyjeździe 100,0%), Levante (u siebie 100,0%, na wyjeździe 50,0%), Ath. Bilbao (u siebie 50,0%, na wyjeździe 0,0%) — w nawiasach odsetek meczów powyżej 2,5 bramki w obu rolach.
W całej lidze gospodarze wygrywają 44,3% spotkań, 27,8% kończy się remisem, a 27,8% wygrywają goście. Przy kilkunastu meczach na zespół podział na dom i wyjazd opiera się na krótkich seriach, więc traktujemy go jako uzupełnienie średnich ogólnych. Rozbicie dla każdej drużyny pokazujemy na jej stronie.
Najbliższe mecze
Tak wygląda plan kolejnych spotkań w LaLidze. Przy każdej parze zacznij od porównania dwóch wierszy z tabeli powyżej, bo to one mówią, jakiego meczu można się spodziewać.
| Data | Kolejka | Gospodarz | Gość |
|---|---|---|---|
| 16 października 2026 | 9 | A Coruna | Levante |
| 17 października 2026 | 9 | Espanyol | Atl. Madryt |
| 17 października 2026 | 9 | Villarreal | Elche |
| 17 października 2026 | 9 | Betis | Barcelona |
| 17 października 2026 | 9 | Valencia | Ath. Bilbao |
| 18 października 2026 | 9 | Osasuna | Racing Santander |
| 18 października 2026 | 9 | Celta Vigo | Alaves |
| 18 października 2026 | 9 | Malaga | Real Sociedad |
| 18 października 2026 | 9 | Real Madryt | Sevilla |
| 19 października 2026 | 9 | Getafe | Vallecano |
| 21 października 2026 | 6 | Levante | Ath. Bilbao |
| 23 października 2026 | 10 | Alaves | Malaga |
Skąd pochodzą te dane?
Dane wejściowe to surowe wyniki spotkań LaLigi, pobierane automatycznie i potwierdzane w drugim źródle. Średnie, odsetki i bilanse liczymy u siebie, a każda wartość przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z tymi wynikami.
Jeśli nie masz pewności, co oznaczają pojęcia z tabeli LaLigi, wyjaśniamy je w osobnych tekstach: czym jest BTTS, jak działa over/under 2,5 oraz co oznacza zapis 1X2.
Najczęstsze pytania
Ile bramek pada średnio w LaLidze?
W sezonie 2026/27, po 79 rozegranych meczach, w LaLidze pada średnio 3,05 gola na mecz. Oznacza to, że 57,0% spotkań przekracza granicę 2,5 bramki, a 39,2% kończy się przynajmniej czterema golami. Wartość ta zmienia się w trakcie sezonu, dlatego aktualizujemy ją po każdej kolejce.
Jak często w LaLidze pada BTTS?
Obie drużyny trafiają do siatki w 58,2% meczów tego sezonu. Dla porównania, w 8,9% spotkań nie padła ani jedna bramka. Rozpiętość między poszczególnymi zespołami jest przy tym duża, co widać w tabeli powyżej — dlatego przy zakładach na ten rynek warto patrzeć na konkretne drużyny, a nie na samą średnią ligową.
Co oznacza kolumna „Forma” w tabeli?
Kolumna pokazuje pięć ostatnich meczów w LaLidze, od najstarszego do najnowszego, gdzie W to zwycięstwo, R remis, a P porażka. Pięć spotkań reaguje na każdy wynik bardzo mocno, więc zestawiamy je z bilansem całego sezonu i średnimi bramkowymi obok. Seria zwycięstw przy niskiej średniej goli oznacza zwykle mecze wygrywane jedną bramką.
Jak korzystać z tej tabeli przed konkretnym meczem?
Weź z tabeli LaLigi wiersze obu drużyn z pary i porównaj trzy kolumny: gole na mecz, BTTS i over 2,5. Wspólny obraz z tych trzech liczb mówi o spotkaniu więcej niż miejsce w tabeli. Szczegóły, łącznie z rozbiciem na dom i wyjazd, znajdziesz na stronach zespołów, a ostatni krok to zestawienie ich z aktualnymi kursami.
Czy gospodarze w LaLidze mają przewagę?
Gospodarze wygrywają 44,3% spotkań, 27,8% kończy się remisem, a 27,8% wygrywają goście. Przewaga własnego boiska jest więc widoczna, ale mniejsza, niż sugerowałaby intuicja. Warto zestawiać ją z formą konkretnych zespołów, bo różnice między drużynami bywają większe niż sam efekt gry u siebie.