| Godz. | Gospodarz | Wynik | Gość |
|---|---|---|---|
| 18:00 | Finlandia | 0:0 | Białoruś |
| 18:00 | Mołdawia | 1:1 | Wyspy Owcze |
| 20:45 | Bułgaria | 0:0 | Estonia |
| 20:45 | Czechy | 0:2 | Anglia |
| 20:45 | Hiszpania | 4:1 | Chorwacja |
| 20:45 | Luksemburg | 0:3 | Islandia |
| 20:45 | San Marino | 0:3 | Albania |
| 20:45 | Słowacja | 2:1 | Kazachstan |
| 20:45 | Słowenia | 2:0 | Macedonia Północna |
| 20:45 | Szkocja | 0:3 | Szwajcaria |
Co pokazały wyniki?
W 10 rozegranych spotkaniach padło łącznie 23 bramek, czyli średnio 2,3 na mecz. Obie drużyny trafiały do siatki w 3 z nich, co daje 30,0%, a granicę 2,5 bramki przekroczyło 5 spotkań, czyli 50,0%. Poniżej zostawiamy statystyki sprzed meczów — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
W programie 10 spotkań:
- 18:00 — Finlandia – Białoruś
- 18:00 — Mołdawia – Wyspy Owcze
- 20:45 — Bułgaria – Estonia
- 20:45 — Czechy – Anglia
- 20:45 — Hiszpania – Chorwacja
- 20:45 — Luksemburg – Islandia
- 20:45 — San Marino – Albania
- 20:45 — Słowacja – Kazachstan
- 20:45 — Słowenia – Macedonia Północna
- 20:45 — Szkocja – Szwajcaria
Zebraliśmy statystyki wszystkich 20 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.
Jak wygląda cała stawka w liczbach?
Tabela obejmuje wszystkie drużyny z Liga Narodów, które grają tego dnia. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki w spotkaniach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. BTTS i over 2,5 podajemy jako procent meczów z danym zdarzeniem, a forma układa ostatnie wyniki od najstarszego.
| Godz. | Drużyna | Liga | M | Bilans | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18:00 | Finlandia | mecze reprezentacji | 4 | 1-0-3 | 3,5 | 25,0% | 50,0% | PPPW |
| Białoruś | mecze reprezentacji | 4 | 0-2-2 | 2,0 | 50,0% | 0,0% | RPRP | |
| 18:00 | Mołdawia | mecze reprezentacji | 3 | 1-0-2 | 1,33 | 0,0% | 0,0% | PWP |
| Wyspy Owcze | mecze reprezentacji | 4 | 1-2-1 | 1,5 | 50,0% | 0,0% | RWPR | |
| 20:45 | Bułgaria | mecze reprezentacji | 6 | 1-1-4 | 2,83 | 66,7% | 66,7% | WRPPP |
| Estonia | mecze reprezentacji | 4 | 0-2-2 | 1,5 | 25,0% | 25,0% | PRPR | |
| 20:45 | Czechy | mecze reprezentacji | 7 | 1-3-3 | 2,29 | 71,4% | 57,1% | WPRPP |
| Anglia | mecze reprezentacji | 12 | 9-1-2 | 4,08 | 66,7% | 83,3% | WWPWP | |
| 20:45 | Hiszpania | mecze reprezentacji | 15 | 12-2-1 | 3,67 | 53,3% | 73,3% | WWWWW |
| Chorwacja | mecze reprezentacji | 10 | 4-2-4 | 3,0 | 60,0% | 60,0% | PWWPW | |
| 20:45 | Luksemburg | mecze reprezentacji | 6 | 3-2-1 | 2,5 | 50,0% | 50,0% | PRWWW |
| Islandia | mecze reprezentacji | 6 | 1-1-4 | 3,67 | 83,3% | 66,7% | WPPPR | |
| 20:45 | San Marino | mecze reprezentacji | 3 | 1-1-1 | 4,33 | 66,7% | 66,7% | RWP |
| Albania | mecze reprezentacji | 4 | 2-1-1 | 1,5 | 25,0% | 25,0% | WRPW | |
| 20:45 | Słowacja | mecze reprezentacji | 6 | 3-1-2 | 1,83 | 33,3% | 33,3% | PWRPW |
| Kazachstan | mecze reprezentacji | 4 | 0-1-3 | 2,5 | 25,0% | 25,0% | PPPR | |
| 20:45 | Słowenia | mecze reprezentacji | 6 | 2-3-1 | 1,5 | 33,3% | 16,7% | PRRWR |
| Macedonia Północna | mecze reprezentacji | 4 | 3-0-1 | 1,75 | 0,0% | 25,0% | WWWP | |
| 20:45 | Szkocja | mecze reprezentacji | 9 | 4-2-3 | 1,44 | 11,1% | 33,3% | PWPPR |
| Szwajcaria | mecze reprezentacji | 10 | 5-3-2 | 3,1 | 70,0% | 60,0% | WWWPW |
Co mówią liczby przed meczem Finlandia – Białoruś?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Finlandia (3 punkty w 4 meczach) niż Białoruś (2 punkty w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Finlandia ze średnią 2,0 gola na mecz wobec 0,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Finlandia — 1,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,75 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 25,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Finlandia oraz 0,0% u zespołu Białoruś. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPPW oraz RPRP.
Co mówią liczby przed meczem Mołdawia – Wyspy Owcze?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Wyspy Owcze (5 punktów w 4 meczach) niż Mołdawia (3 punkty w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Wyspy Owcze ze średnią 0,75 gola na mecz wobec 0,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Wyspy Owcze — 0,75 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 1,42 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 0,0% u zespołu Mołdawia wobec 50,0% u zespołu Wyspy Owcze, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 0,0% u zespołu Mołdawia oraz 0,0% u zespołu Wyspy Owcze. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWP oraz RWPR.
Co mówią liczby przed meczem Bułgaria – Estonia?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Bułgaria (4 punkty w 6 meczach) niż Estonia (2 punkty w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Bułgaria ze średnią 0,83 gola na mecz wobec 0,25 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Estonia — 1,25 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,17 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 66,7% u zespołu Bułgaria wobec 25,0% u zespołu Estonia, czyli 41,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Bułgaria oraz 25,0% u zespołu Estonia. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WRPPP oraz PRPR.
Co mówią liczby przed meczem Czechy – Anglia?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Anglia (28 punktów w 12 meczach) niż Czechy (6 punktów w 7 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Anglia ze średnią 2,75 gola na mecz wobec 0,86 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Anglia — 1,33 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,19 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 71,4% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 57,1% u zespołu Czechy oraz 83,3% u zespołu Anglia. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WPRPP oraz WWPWP.
Co mówią liczby przed meczem Hiszpania – Chorwacja?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Hiszpania (38 punktów w 15 meczach) niż Chorwacja (14 punktów w 10 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Hiszpania ze średnią 2,47 gola na mecz wobec 1,4 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Hiszpania — 1,2 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,33 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 53,3% i 60,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 73,3% u zespołu Hiszpania oraz 60,0% u zespołu Chorwacja. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWWW oraz PWWPW.
Co mówią liczby przed meczem Luksemburg – Islandia?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Luksemburg (11 punktów w 6 meczach) niż Islandia (4 punkty w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Luksemburg ze średnią 1,67 gola na mecz wobec 1,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Luksemburg — 0,83 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,08 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu Luksemburg wobec 83,3% u zespołu Islandia, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Luksemburg oraz 66,7% u zespołu Islandia. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRWWW oraz WPPPR.
Co mówią liczby przed meczem San Marino – Albania?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Albania (7 punktów w 4 meczach) niż San Marino (4 punkty w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest San Marino ze średnią 1,33 gola na mecz wobec 1,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Albania — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,92 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 66,7% u zespołu San Marino wobec 25,0% u zespołu Albania, czyli 41,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu San Marino oraz 25,0% u zespołu Albania. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWP oraz WRPW.
Co mówią liczby przed meczem Słowacja – Kazachstan?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Słowacja (10 punktów w 6 meczach) niż Kazachstan (1 punkt w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Słowacja ze średnią 1,17 gola na mecz wobec 0,25 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Słowacja — 0,67 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,17 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 33,3% i 25,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Słowacja oraz 25,0% u zespołu Kazachstan. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWRPW oraz PPPR.
Co mówią liczby przed meczem Słowenia – Macedonia Północna?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Oba zespoły zdobyły w lidze krajowej tyle samo punktów — po 9 punktów. Skuteczniejszy w ataku jest Macedonia Północna ze średnią 1,0 gola na mecz wobec 0,67 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Macedonia Północna — 0,75 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 1,62 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 33,3% u zespołu Słowenia wobec 0,0% u zespołu Macedonia Północna, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 16,7% u zespołu Słowenia oraz 25,0% u zespołu Macedonia Północna. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRRWR oraz WWWP.
Co mówią liczby przed meczem Szkocja – Szwajcaria?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Szwajcaria (18 punktów w 10 meczach) niż Szkocja (14 punktów w 9 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Szwajcaria ze średnią 1,9 gola na mecz wobec 0,56 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Szkocja — 0,89 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,27 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 11,1% u zespołu Szkocja wobec 70,0% u zespołu Szwajcaria, czyli 58,9 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Szkocja oraz 60,0% u zespołu Szwajcaria. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWPPR oraz WWWPW.
Co jeszcze widać w tych danych?
Warto spojrzeć osobno na wartości odstające od reszty stawki. Bywają najbardziej wymowne, ale bywają też zwykłym przypadkiem — dlatego nigdy nie podajemy ich bez liczby meczów, która za nimi stoi.
Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Macedonia Północna (0,0%) oraz Mołdawia (0,0%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje Albania — 0,5 bramki na mecz.
Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma Anglia — 83,3%, przy średniej 4,08 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Anglia ze średnią 2,75 gola.
Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?
Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 2,49.
Dopiero zestawienie z normą pokazuje, co jest wyjątkiem. Przy ligowym poziomie BTTS równym 65,4% wartości zbliżone niczego nie zapowiadają, a interesujące robi się na krańcach skali. To najczęstszy błąd w czytaniu takich tabel.
Dlaczego nie podajemy typów?
Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. Znaczenie ma też układ terminarza: zespół po trudnym wyjeździe albo przed meczem pucharowym często rozkłada siły inaczej.
To materiał do własnej analizy, a nie gotowa propozycja zakładu. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.
Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?
Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.
- Bułgaria – Estonia: typy, kursy i statystyki (29.09.2026)
- Czechy – Anglia: typy, kursy i statystyki (29.09.2026)
- Finlandia – Białoruś: typy, kursy i statystyki (29.09.2026)
- Hiszpania – Chorwacja: typy, kursy i statystyki (29.09.2026)
- Luksemburg – Islandia: typy, kursy i statystyki (29.09.2026)
- Mołdawia – Wyspy Owcze: typy, kursy i statystyki (29.09.2026)
- San Marino – Albania: typy, kursy i statystyki (29.09.2026)
- Słowacja – Kazachstan: typy, kursy i statystyki (29.09.2026)
- Słowenia – Macedonia Północna: typy i statystyki (29.09.2026)
- Szkocja – Szwajcaria: typy, kursy i statystyki (29.09.2026)
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą te statystyki?
Podstawą są surowe wyniki spotkań z bieżącego sezonu drużyn z Liga Narodów, pobierane automatycznie i przeliczane przez nas własnym kodem. Każdy wynik musi zgadzać się w dwóch niezależnych źródłach; jeśli się nie zgadza, strona czeka z aktualizacją, aż sprawa zostanie wyjaśniona. Wolimy pokazać dane starsze o dobę niż niepewne.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zakład na bramki po obu stronach. Podajemy go jako odsetek meczów zespołu, w których to nastąpiło. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą obrony, ale równie dobrze skutkiem nieskuteczności w ataku, więc warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?
Statystyka Liga Narodów jest materiałem wyjściowym, nie rekomendacją. Pokazuje przeszłość w rozgrywkach krajowych i nic nie wie o dzisiejszym składzie, kontuzjach czy wadze meczu. Przy kilku rozegranych spotkaniach jeden wynik zmienia wskaźniki o kilkanaście punktów procentowych, więc same liczby nie wystarczą — trzeba je zestawić ze składami i kursami.
Jak często aktualizujecie te dane?
Przeliczenie dla Liga Narodów odbywa się codziennie rano, a tabele lig odświeżamy po każdej rozegranej kolejce. Artykuły o kolejkach powstają przed pierwszym gwizdkiem danego dnia, więc opierają się na tym, co było wiadomo w chwili publikacji, a wyniki dopisujemy do nich następnego ranka. Zanim jakakolwiek liczba trafi na stronę, musi zgadzać się z danymi źródłowymi z obu źródeł.