Liga Narodów • 29 września 2026

Słowenia – Macedonia Północna
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Słowenia  2:0  Macedonia Północna

Jak skończył się mecz Słowenia – Macedonia Północna?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Słowenia – Macedonia Północna — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  29 września 2026  •  20:45
SłoweniaPRRWR
VS
Macedonia PółnocnaWWWP
Stadion: Stadion Stožice
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 29 września 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
1,5gole na mecz1,75
0,67średnio strzela1,0
0,83średnio traci0,75
33,3%BTTS0,0%
16,7%over 2,525,0%
1,5punkty na mecz2,25

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Słowenia – Macedonia Północna. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Słowenia – Macedonia Północna?

Kursy Superbetu na ten mecz to 1,65 za wygraną zespołu Słowenia, 3,60 za remis i 5,60 za zwycięstwo zespołu Macedonia Północna. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 57% szans dla gospodarzy, 26% na remis i 17% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładLV BET
1Słowenia1,651,65
Xremis3,603,70
2Macedonia Północna5,605,95
Obie drużyny strzelą
tak2,322,35
nie1,571,57
Liczba goli
powyżej 2,52,402,40
poniżej 2,51,571,57
Kursy z godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
57%Słowenia
26%remis
17%Macedonia Północna

Kurs Superbetu 2,32 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 40% szans. W meczach zespołu Słowenia obie strony trafiały w 33,3% spotkań, a w meczach zespołu Macedonia Północna w 0,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,40, czyli około 40%, przy 16,7% i 25,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 23 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Słowenia – Macedonia Północna?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Macedonia Północna zbiera średnio 2,25 punktu na mecz, a Słowenia 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Macedonia Północna — 1,0 gola na mecz wobec 0,67 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Macedonia Północna — 0,75 bramki na mecz, podczas gdy Słowenia traci średnio 0,83. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 8 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 33,3% u zespołu Słowenia wobec 0,0% u zespołu Macedonia Północna. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 16,7% u zespołu Słowenia oraz 25,0% u zespołu Macedonia Północna, czyli 8,3 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Słowenia i Macedonia Północna w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Słowenia i Macedonia Północna opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikSłoweniaMacedonia Północna
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze64
Bilans W-R-P2-3-13-0-1
Punkty na mecz1,52,25
Bramki strzelone44
Bramki stracone53
Średnio strzela0,671,0
Średnio traci0,830,75
Gole/mecz1,51,75
BTTS33,3%0,0%
Over 1,533,3%50,0%
Over 2,516,7%25,0%
Over 3,516,7%0,0%
Czyste konta43
Mecze bez gola21
FormaPRRWRWWWP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Słowenia w tym sezonie to 2-3-1, a zespołu Macedonia Północna — 3-0-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Słowenia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Macedonia Północna nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRRWR oraz WWWP.

Ostatnie spotkania, jakie Słowenia i Macedonia Północna rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Słowenia — ostatnie mecze

14.11 Norwegia 1:4 P
17.11 Austria 1:1 R
20.03 Słowacja 0:0 R
23.03 Słowacja 1:0 W
26.09 Szkocja 0:0 R

Macedonia Północna — ostatnie mecze

13.10 Armenia 2:0 W
14.11 Łotwa 1:0 W
17.11 Wyspy Owcze 1:0 W
26.09 Szwajcaria 0:3 P

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Słowenia – Macedonia Północna?

Od 2012 roku te drużyny spotkały się 5 razy. Zespół Słowenia wygrał 1 mecz, zespół Macedonia Północna wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 2. Ostatnie spotkanie, rozegrane 01.06.2021, zakończyło się wynikiem 1:1 (Macedonia Północna – Słowenia).

1Słowenia
2remisy
2Macedonia Północna

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 9 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

01.06.2021 Macedonia Północna – Słowenia 1:1 R
10.10.2019 Macedonia Północna – Słowenia 2:1 P
24.03.2019 Słowenia – Macedonia Północna 1:1 R
23.03.2016 Słowenia – Macedonia Północna 0:0 R
14.11.2012 Macedonia Północna – Słowenia 2:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Słowenia pada średnio 1,5 bramki, a w meczach Macedonia Północna — 1,75. Granicę 1,5 gola przekroczyło 33,3% meczów pierwszego zespołu i 50,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 16,7% i 25,0%, a próg 3,5 bramki 16,7% oraz 0,0%.

Czystych kont Słowenia ma 4, a Macedonia Północna — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Słowenia i Macedonia Północna?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Słowenia ma średnio 0,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Macedonia Północna 0,1. Słowenia oddaje przeciętnie 4,0 strzału w meczu, z czego 1,0 celnego, a Macedonia Północna odpowiednio 2,0 i 0,0.

Słoweniaśrednio na meczMacedonia Północna
0,5xG0,1
1,0stworzone okazje0,0
4,0strzały2,0
1,0celne strzały0,0
35,0%posiadanie piłki41,0%
5,0rzuty rożne0,0
3,0żółte kartki4,0
15,0faule10,0

Słowenia marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,5. Macedonia Północna strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 0,0 gola na mecz przy xG 0,1. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Słowenia wypada u siebie, a Macedonia Północna na wyjeździe?

Ten mecz Słowenia rozgrywa u siebie, a Macedonia Północna na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Słowenia ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Macedonia Północna ma 1 mecz, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Słowenia wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Macedonia Północna — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Słowenia i Macedonia Północna?

Najpewniej Słowenia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-1-1: w bramce Jan Oblak, a w polu David Brekalo, David Zec, Jaka Bijol, Erik Janža, Zan Karnicnik, Timi Elsnik, Adam Gnezda Cerin, Aljosa Matko, Danijel Sturm, Andraz Sporar.

Najpewniej Macedonia Północna wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Stołe Dimitriewski, a w polu Bojan Ilievski, Gjoko Zajkov, Visar Musliu, Sebastian Herera, Tihomir Kostadinow, Matej Gashtarov, Enis Bardhi, Elif Elmas, Bojan Miovski, Elmin Rastoder.

Słowenia 4-4-1-1Macedonia Północna 4-4-2

Trenerem zespołu Słowenia jest Bostjan Cesar, a zespołu Macedonia Północna Goce Sedloski. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
poniżej 2,5 bramki

Dane wskazują na spotkanie zamknięte. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 gola to dla tej pary zaledwie 20,9%, przy średniej 1,62 bramki na mecz. Obie drużyny grają dotąd nisko punktowane spotkania i w tę stronę prowadzą te liczby.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Słowenia – Macedonia Północna: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Słowenia – Macedonia Północna?

Mecz Słowenia – Macedonia Północna rozpoczyna się o godzinie 20:45, 29 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Słowenia i Macedonia Północna są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Słowenia czy Macedonia Północna z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Słowenia – Macedonia Północna.

Jeśli mecz Słowenia – Macedonia Północna jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Słowenia – Macedonia Północna?

Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Słowenia i Macedonia Północna, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Słowenia – Macedonia Północna, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Słowenia i Macedonia Północna podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 29 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Słowenia albo Macedonia Północna znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z porannego odczytu oferty Superbetu i LV BET w dniu spotkania. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP