Szkocja 0:3 Szwajcaria
Jak skończył się mecz Szkocja – Szwajcaria?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3, a padło w nim 3 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Szkocja – Szwajcaria. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Szkocja – Szwajcaria?
Na zwycięstwo zespołu Szkocja Superbet daje kurs 4,25, na remis 3,40, a na wygraną zespołu Szwajcaria 1,88. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 22% dla gospodarzy, 28% na remis i 50% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Szkocja | 4,25 | 4,55 |
| Xremis | 3,40 | 3,80 |
| 2Szwajcaria | 1,88 | 1,92 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 2,00 | 1,98 |
| nie | 1,78 | 1,77 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,17 | 2,17 |
| poniżej 2,5 | 1,68 | 1,67 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,00, co odpowiada około 47% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,17, czyli mniej więcej 44%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 11,1% i 70,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 33,3% i 60,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem Szkocja – Szwajcaria?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Szwajcaria zbiera średnio 1,8 punktu na mecz, a Szkocja 1,56 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 10 spotkań, drugi 9 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Szwajcaria — 1,9 gola na mecz wobec 0,56 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Szkocja — 0,89 bramki na mecz, podczas gdy Szwajcaria traci średnio 1,2. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 24 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 11,1% u zespołu Szkocja wobec 70,0% u zespołu Szwajcaria. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Szkocja oraz 60,0% u zespołu Szwajcaria, czyli 26,7 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Szkocja i Szwajcaria w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Szkocja i Szwajcaria opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Szkocja | Szwajcaria |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 9 | 10 |
| Bilans W-R-P | 4-2-3 | 5-3-2 |
| Punkty na mecz | 1,56 | 1,8 |
| Bramki strzelone | 5 | 19 |
| Bramki stracone | 8 | 12 |
| Średnio strzela | 0,56 | 1,9 |
| Średnio traci | 0,89 | 1,2 |
| Gole/mecz | 1,44 | 3,1 |
| BTTS | 11,1% | 70,0% |
| Over 1,5 | 33,3% | 90,0% |
| Over 2,5 | 33,3% | 60,0% |
| Over 3,5 | 0,0% | 40,0% |
| Czyste konta | 5 | 3 |
| Mecze bez gola | 5 | 0 |
| Forma | PWPPR | WWWPW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Szkocja w tym sezonie to 4-2-3, a zespołu Szwajcaria — 5-3-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Szkocja nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Szwajcaria nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWPPR oraz WWWPW.
Ostatnie spotkania, jakie Szkocja i Szwajcaria rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Szkocja — ostatnie mecze
Szwajcaria — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Szkocja pada średnio 1,44 bramki, a w meczach Szwajcaria — 3,1. Granicę 1,5 gola przekroczyło 33,3% meczów pierwszego zespołu i 90,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 33,3% i 60,0%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 40,0%.
Czystych kont Szkocja ma 5, a Szwajcaria — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 5, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Szkocja i Szwajcaria?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Szkocja ma średnio 2,2 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Szwajcaria 2,5. Szkocja oddaje przeciętnie 17,0 strzału w meczu, z czego 5,0 celnego, a Szwajcaria odpowiednio 23,0 i 11,0.
Szkocja marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,2. Szwajcaria strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 2,5. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Szkocja wypada u siebie, a Szwajcaria na wyjeździe?
Ten mecz Szkocja rozgrywa u siebie, a Szwajcaria na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Szkocja ma za sobą 5 meczów, ze średnią 0,2 gola strzelonego i 1,4 straconego oraz 40,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Szwajcaria ma 4 mecze, ze średnią 1,75 gola strzelonego i 1,75 straconego oraz 75,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Szkocja wynosi średnio 1,6, a w wyjazdowych spotkaniach Szwajcaria — 3,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 75,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Szkocja i Szwajcaria?
Najpewniej Szkocja wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-1-2: w bramce Angus Gunn, a w polu Stephen Welsh, Scott McKenna, Jack Hendry, Aaron Hickey, Billy Gilmour, Lewis Ferguson, Andy Robertson, John McGinn, Robbie Ure, Oliver McBurnie.
Najpewniej Szwajcaria wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Gregor Kobel, a w polu Zachary Athekame, Nico Elvedi, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez, Ardon Jashari, Remo Freuler, Fabian Rieder, Johan Manzambi, Dan Ndoye, Zeki Amdouni.
Mecz poprowadzi Nenad Minakovic. Trenerem zespołu Szkocja jest Sebastien Pocognoli, a zespołu Szwajcaria Murat Yakin. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 46,6%, wskaźnik BTTS 40,5%, a różnica w dorobku punktowym to 0,24 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Szkocja – Szwajcaria: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Szkocja – Szwajcaria?
Mecz Szkocja – Szwajcaria rozpoczyna się o godzinie 20:45, 29 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Szkocja i Szwajcaria są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Szkocja czy Szwajcaria z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Szkocja – Szwajcaria.
Jeśli mecz Szkocja – Szwajcaria jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Szkocja – Szwajcaria?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Szkocja i Szwajcaria, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Szkocja – Szwajcaria, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Szkocja i Szwajcaria tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 29 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Szkocja albo Szwajcaria znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z porannego odczytu oferty Superbetu i LV BET w dniu spotkania. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.