Premier League • 20 września 2026

Premier League
20 września w liczbach

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe wszystkich grających dziś drużyn.

Jak się skończyło

Godz.GospodarzWynikGość
15:00Bournemouth0:1Liverpool
15:00Leeds0:0Crystal Palace
15:00Manchester City5:3Sunderland
17:30Fulham1:1Manchester Utd

Co pokazały wyniki?

W 4 rozegranych spotkaniach padło łącznie 11 bramek, czyli średnio 2,75 na mecz. Obie drużyny trafiały do siatki w 2 z nich, co daje 50,0%, a granicę 2,5 bramki przekroczyło 1 spotkań, czyli 25,0%. Poniżej zostawiamy statystyki sprzed meczów — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Premier League — statystyki drużyn przed meczami
Premier League — 20 września 2026

W programie 4 spotkania:
  • 15:00 — Bournemouth – Liverpool
  • 15:00 — Leeds – Crystal Palace
  • 15:00 — Manchester City – Sunderland
  • 17:30 — Fulham – Manchester Utd

Zebraliśmy statystyki wszystkich 8 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.

Jak wygląda cała stawka w liczbach?

Poniższa tabela zestawia wszystkie drużyny z Premier League grające dziś. Kolumna „gole/mecz” oznacza łączną liczbę bramek w spotkaniach danego zespołu, a więc strzelonych i straconych razem. BTTS oraz over 2,5 to odsetek meczów, w których dane zdarzenie wystąpiło, a forma pokazuje wyniki ostatnich spotkań, od najstarszego do najnowszego.

Godz.DrużynaLigaMBilans Gole/meczBTTSOver 2,5Forma
15:00BournemouthPremier League40-3-13,25100,0%75,0%PRRR
LiverpoolPremier League41-3-02,550,0%50,0%RRWR
15:00LeedsPremier League42-2-02,575,0%25,0%WRRW
Crystal PalacePremier League41-0-34,2575,0%75,0%PPWP
15:00Manchester CityPremier League44-0-02,550,0%50,0%WWWW
SunderlandPremier League41-1-22,050,0%25,0%PWRP
17:30FulhamPremier League40-1-32,7550,0%50,0%PPPR
Manchester UtdPremier League41-1-23,550,0%50,0%PWRP

Co mówią liczby przed meczem Bournemouth – Liverpool?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Liverpool (6 punktów w 4 meczach) niż Bournemouth (3 punkty w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Bournemouth ze średnią 1,5 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Liverpool — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,88 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Bournemouth wobec 50,0% u zespołu Liverpool, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Bournemouth oraz 50,0% u zespołu Liverpool. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRRR oraz RRWR.

Co mówią liczby przed meczem Leeds – Crystal Palace?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Leeds (8 punktów w 4 meczach) niż Crystal Palace (3 punkty w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Leeds ze średnią 1,75 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Leeds — 0,75 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,38 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 75,0% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Leeds oraz 75,0% u zespołu Crystal Palace. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WRRW oraz PPWP.

Co mówią liczby przed meczem Manchester City – Sunderland?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Manchester City (12 punktów w 4 meczach) niż Sunderland (4 punkty w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Manchester City ze średnią 2,0 gola na mecz wobec 0,75 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Manchester City — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,25 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Manchester City oraz 25,0% u zespołu Sunderland. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWW oraz PWRP.

Co mówią liczby przed meczem Fulham – Manchester Utd?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:30. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Manchester Utd (4 punkty w 4 meczach) niż Fulham (1 punkt w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Manchester Utd ze średnią 1,75 gola na mecz wobec 1,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Fulham — 1,75 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,12 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Fulham oraz 50,0% u zespołu Manchester Utd. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPPR oraz PWRP.

Co jeszcze widać w tych danych?

Największą wartość informacyjną mają zwykle krańce zestawienia. Właśnie tam kryją się zarówno realne tendencje, jak i przypadkowe wyskoki, więc przy każdej wartości podajemy, z ilu spotkań została wyliczona.

Komplet zwycięstw. Manchester City wygrał wszystkie 4 spotkania w lidze krajowej, przy bilansie bramkowym 8:2.

Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Manchester City (50,0%) oraz Liverpool (50,0%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje Manchester City — 0,5 bramki na mecz.

Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma Bournemouth — 75,0%, przy średniej 3,25 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Manchester City ze średnią 2,0 gola.

Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?

Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,89 gola na mecz, 64,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 2,91.

To dobra miara tego, czy wartości z zestawienia są wysokie, czy niskie. Zespół z BTTS na poziomie 64,9% jest po prostu przeciętny — dopiero wyraźne odchylenia w jedną albo w drugą stronę niosą jakąkolwiek informację. Bez takiego punktu odniesienia łatwo uznać zwykłą normę za wyjątkową tendencję.

Najważniejsze zastrzeżenie. Sezony ligowe dopiero się rozpoczęły, więc mówimy o próbach rzędu kilku spotkań na zespół. Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Te liczby opisują dotychczasowy przebieg sezonu. W żadnym razie nie przewidują wyników. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Dlaczego nie podajemy typów?

Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. Znaczenie ma też układ terminarza: zespół po trudnym wyjeździe albo przed meczem pucharowym często rozkłada siły inaczej.

Potraktuj te dane jako pierwszy krok, po którym trzeba jeszcze sprawdzić składy i kursy. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.

Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?

Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą te statystyki?

Podstawą są surowe wyniki spotkań z bieżącego sezonu drużyn z Premier League, pobierane automatycznie i przeliczane przez nas własnym kodem. Każdy wynik musi zgadzać się w dwóch niezależnych źródłach; jeśli się nie zgadza, strona czeka z aktualizacją, aż sprawa zostanie wyjaśniona. Wolimy pokazać dane starsze o dobę niż niepewne.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS pochodzi od „both teams to score” i w tabelach Premier League oznacza mecze, w których trafią obie strony. W tabelach pokazujemy, jaki procent spotkań danej drużyny kończył się w ten sposób. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może oznaczać albo szczelną obronę, albo kłopoty ze zdobywaniem bramek — to dwie różne przyczyny tej samej liczby.

Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?

Statystyka Premier League jest materiałem wyjściowym, nie rekomendacją. Pokazuje przeszłość w rozgrywkach krajowych i nic nie wie o dzisiejszym składzie, kontuzjach czy wadze meczu. Przy kilku rozegranych spotkaniach jeden wynik zmienia wskaźniki o kilkanaście punktów procentowych, więc same liczby nie wystarczą — trzeba je zestawić ze składami i kursami.

Jak często aktualizujecie te dane?

Przeliczenie dla Premier League odbywa się codziennie rano, a zestawienie Ekstraklasy odświeżamy po każdej rozegranej kolejce. Artykuły o kolejkach powstają przed pierwszym gwizdkiem danego dnia, więc opierają się na tym, co było wiadomo w chwili publikacji. Zanim liczba trafi na stronę, musi zgadzać się z danymi źródłowymi.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP