LaLiga • 20 września 2026

Villarreal – Levante
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Villarreal  3:1  Levante

Jak skończył się mecz Villarreal – Levante?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Villarreal – Levante — statystyki obu drużyn przed meczem
LaLiga  •  20 września 2026  •  18:30
VillarrealRPPPW
VS
LevantePRWRP
Stadion: Estadio de la Cerámica  ·  Sędzia: Mateo Busquets Ferrer
3,5gole na mecz3,2
1,67średnio strzela1,4
1,83średnio traci1,8
83,3%BTTS40,0%
83,3%over 2,560,0%
0,83punkty na mecz1,0

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Villarreal – Levante. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Villarreal – Levante?

Superbet wycenia wygraną zespołu Villarreal na 1,52, remis na 4,65, a zwycięstwo zespołu Levante na 5,30. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 62% szans gospodarzom, 20% na remis i 18% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładSTSLV BET
1Villarreal1,521,531,50
Xremis4,654,504,80
2Levante5,305,405,80
Obie drużyny strzelą
tak1,60—1,60
nie2,32—2,30
Liczba goli
powyżej 2,51,48—1,47
poniżej 2,52,65—2,65
Kursy z godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
62%Villarreal
20%remis
18%Levante

Kurs Superbetu 1,60 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 59% szans. W meczach zespołu Villarreal obie strony trafiały w 83,3% spotkań, a w meczach zespołu Levante w 40,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,48, czyli około 64%, przy 83,3% i 60,0% takich meczów u obu drużyn.

Co mówią liczby przed meczem Villarreal – Levante?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Levante zbiera średnio 1,0 punktu na mecz, a Villarreal 0,83 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Villarreal — 1,67 gola na mecz wobec 1,4 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Levante — 1,8 bramki na mecz, podczas gdy Villarreal traci średnio 1,83. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 17 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 83,3% u zespołu Villarreal wobec 40,0% u zespołu Levante. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Villarreal oraz 60,0% u zespołu Levante, czyli 23,3 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Villarreal i Levante w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Villarreal i Levante opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikVillarrealLevante
RozgrywkiLaLigaLaLiga
Rozegrane mecze65
Bilans W-R-P1-2-31-2-2
Punkty na mecz0,831,0
Bramki strzelone107
Bramki stracone119
Średnio strzela1,671,4
Średnio traci1,831,8
Gole/mecz3,53,2
BTTS83,3%40,0%
Over 1,583,3%60,0%
Over 2,583,3%60,0%
Over 3,566,7%40,0%
Czyste konta02
Mecze bez gola13
FormaRPPPWPRWRP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Villarreal w tym sezonie to 1-2-3, a zespołu Levante — 1-2-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Villarreal nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Levante nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RPPPW oraz PRWRP.

Ostatnie spotkania, jakie Villarreal i Levante rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Villarreal — ostatnie mecze

23.08 Atl. Madryt 2:2 R
28.08 Alaves 0:1 P
05.09 A Coruna 2:3 P
14.09 Betis 1:2 P
17.09 Malaga 3:1 W

Levante — ostatnie mecze

16.08 Espanyol 0:3 P
24.08 Osasuna 0:0 R
29.08 Betis 5:2 W
06.09 Malaga 0:0 R
13.09 Barcelona 2:4 P

Jak kończyły się mecze Villarreal z Levante?

Od 1996 roku te drużyny spotkały się 43 razy. Zespół Villarreal wygrał 28 meczów, zespół Levante wygrał 10 meczów, a liczba remisów to 5. Ostatnie spotkanie, rozegrane 05.08.2026, zakończyło się wynikiem 1:0 (Villarreal – Levante).

28Villarreal
5remisy
10Levante

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 14 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

05.08.2026 Villarreal – Levante 1:0 W
02.05.2026 Villarreal – Levante 5:1 W
18.02.2026 Levante – Villarreal 0:1 W
03.08.2022 Villarreal – Levante 3:1 W
02.04.2022 Levante – Villarreal 2:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Villarreal pada średnio 3,5 bramki, a w meczach Levante — 3,2. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 60,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 83,3% i 60,0%, a próg 3,5 bramki 66,7% oraz 40,0%.

Czystych kont Villarreal ma 0, a Levante — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Villarreal i Levante?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Villarreal ma średnio 2,0 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Levante 1,5. Villarreal oddaje przeciętnie 15,2 strzału w meczu, z czego 6,5 celnego, a Levante odpowiednio 11,6 i 4,2.

Villarrealśrednio na meczLevante
2,0xG1,5
3,3stworzone okazje2,8
15,2strzały11,6
6,5celne strzały4,2
61,8%posiadanie piłki40,4%
7,3rzuty rożne3,4
1,8żółte kartki0,8
11,0faule10,0

Villarreal marnuje część sytuacji: zdobywa 1,7 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,0. Levante strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,4 gola na mecz przy xG 1,5. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Villarreal wypada u siebie, a Levante na wyjeździe?

Ten mecz Villarreal rozgrywa u siebie, a Levante na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Villarreal ma za sobą 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 2,5 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Levante ma 3 mecze, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Villarreal wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach Levante — 1,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Villarreal i Levante?

Najpewniej Villarreal wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Péter Gulácsi, a w polu Alex Freeman, Pau Navarro, Renato Veiga, Carlos Romero, Nicolas Pepe, Nathan-Dylan Saliba, Pape Gueye, Alberto Moleiro, Gerard Moreno, Georges Mikautadze.

Najpewniej Levante wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Mathew Ryan, a w polu Nacho Perez Gomez, Adrian De La Fuente, Aissa Mandi, Manu Sanchez, Jon Ander Olasagasti, Oriol Rey, Enzo Bardeli, Brugue, Ivan Romero de Avila Araque, Thiago Fernandez.

Villarreal 4-4-2Levante 4-3-3

Mecz poprowadzi Mateo Busquets Ferrer. Trenerem zespołu Villarreal jest Inigo Perez, a zespołu Levante Julian Calero. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 71,7%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,35 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Villarreal – Levante: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Villarreal – Levante?

Mecz Villarreal – Levante rozpoczyna się o godzinie 18:30, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,89 gola na mecz, 64,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Villarreal i Levante są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Villarreal czy Levante z BTTS w okolicach 64,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Villarreal – Levante.

Jeśli mecz Villarreal – Levante jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Villarreal – Levante?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Villarreal i Levante w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Villarreal i Levante. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Villarreal i Levante podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Villarreal albo Levante znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z porannego odczytu oferty Superbetu, STS i LV BET w dniu spotkania. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP