Dzisiejsze mecze • 18 września 2026

Dzisiejsze mecze
18 września w liczbach

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe wszystkich grających dziś drużyn.

Jak się skończyło

Godz.GospodarzWynikGość
18:00Widzew Łódź2:2Wieczysta Kraków
20:30Wisła Kraków2:1Śląsk Wrocław
20:30Bayern Monachium7:0Union Berlin
20:45Monza2:1Sassuolo
20:45Monaco2:1Lens
21:00Brentford3:0Chelsea
21:00Espanyol1:3Elche

Co pokazały wyniki?

W 7 rozegranych spotkaniach padło łącznie 27 bramek, czyli średnio 3,86 na mecz. Obie drużyny trafiały do siatki w 5 z nich, co daje 71,4%, a granicę 2,5 bramki przekroczyło 7 spotkań, czyli 100,0%. Poniżej zostawiamy statystyki sprzed meczów — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Dzisiejsze mecze — statystyki drużyn przed meczami
Dzisiejsze mecze — 18 września 2026

W programie 7 spotkań:
  • 18:00 — Widzew Łódź – Wieczysta Kraków
  • 20:30 — Wisła Kraków – Śląsk Wrocław
  • 20:30 — Bayern Monachium – Union Berlin
  • 20:45 — Monza – Sassuolo
  • 20:45 — Monaco – Lens
  • 21:00 — Brentford – Chelsea
  • 21:00 — Espanyol – Elche

Zebraliśmy statystyki wszystkich 14 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.

Jak wygląda cała stawka w liczbach?

Tabela obejmuje wszystkie drużyny z dzisiejszego programu, które grają tego dnia. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki w spotkaniach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. BTTS i over 2,5 podajemy jako procent meczów z danym zdarzeniem, a forma układa ostatnie wyniki od najstarszego.

Godz.DrużynaLigaMBilans Gole/meczBTTSOver 2,5Forma
18:00Widzew ŁódźEkstraklasa81-5-22,7562,5%50,0%PRPRR
Wieczysta KrakówEkstraklasa71-1-53,4371,4%57,1%WPPRP
20:30Wisła KrakówEkstraklasa84-2-23,2575,0%62,5%PRWRW
Śląsk WrocławEkstraklasa81-3-42,8887,5%75,0%PRRPP
20:30Bayern MonachiumBundesliga32-1-03,066,7%66,7%WRW
Union BerlinBundesliga30-1-24,6766,7%100,0%RPP
20:45MonzaSerie A40-1-34,25100,0%75,0%PPRP
SassuoloSerie A42-1-13,75100,0%100,0%PWRW
20:45MonacoLigue 143-1-02,050,0%25,0%WWWR
LensLigue 141-1-23,7575,0%75,0%WPPR
21:00BrentfordPremier League41-3-02,7575,0%50,0%WRRR
ChelseaPremier League42-1-14,75100,0%100,0%WWPR
21:00EspanyolLaLiga62-1-32,6766,7%66,7%PPRWP
ElcheLaLiga60-2-44,083,3%66,7%PPPRP

Co mówią liczby przed meczem Widzew Łódź – Wieczysta Kraków?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Widzew Łódź (8 punktów w 8 meczach) niż Wieczysta Kraków (4 punkty w 7 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Widzew Łódź ze średnią 1,38 gola na mecz wobec 1,29 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Widzew Łódź — 1,38 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,09 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 62,5% i 71,4% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Widzew Łódź oraz 57,1% u zespołu Wieczysta Kraków. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRPRR oraz WPPRP.

Co mówią liczby przed meczem Wisła Kraków – Śląsk Wrocław?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:30. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Wisła Kraków (14 punktów w 8 meczach) niż Śląsk Wrocław (6 punktów w 8 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Wisła Kraków ze średnią 1,88 gola na mecz wobec 1,25 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Wisła Kraków — 1,38 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,06 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 75,0% i 87,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 62,5% u zespołu Wisła Kraków oraz 75,0% u zespołu Śląsk Wrocław. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRWRW oraz PRRPP.

Co mówią liczby przed meczem Bayern Monachium – Union Berlin?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:30. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Bayern Monachium (7 punktów w 3 meczach) niż Union Berlin (1 punkt w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Bayern Monachium ze średnią 2,33 gola na mecz wobec 1,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Bayern Monachium — 0,67 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,83 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 66,7% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Bayern Monachium oraz 100,0% u zespołu Union Berlin. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WRW oraz RPP.

Co mówią liczby przed meczem Monza – Sassuolo?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Sassuolo (7 punktów w 4 meczach) niż Monza (1 punkt w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Sassuolo ze średnią 2,0 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Sassuolo — 1,75 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 4,0 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 100,0% i 100,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Monza oraz 100,0% u zespołu Sassuolo. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPRP oraz PWRW.

Co mówią liczby przed meczem Monaco – Lens?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Monaco (10 punktów w 4 meczach) niż Lens (4 punkty w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Lens ze średnią 2,0 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Monaco — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,88 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Monaco oraz 75,0% u zespołu Lens. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWR oraz WPPR.

Co mówią liczby przed meczem Brentford – Chelsea?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Chelsea (7 punktów w 4 meczach) niż Brentford (6 punktów w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Chelsea ze średnią 2,5 gola na mecz wobec 1,75 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Brentford — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,75 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 75,0% i 100,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Brentford oraz 100,0% u zespołu Chelsea. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WRRR oraz WWPR.

Co mówią liczby przed meczem Espanyol – Elche?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Espanyol (7 punktów w 6 meczach) niż Elche (2 punkty w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Espanyol ze średnią 1,5 gola na mecz wobec 1,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Espanyol — 1,17 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,33 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 66,7% i 83,3% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Espanyol oraz 66,7% u zespołu Elche. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPRWP oraz PPPRP.

Co jeszcze widać w tych danych?

Reszta obrazu kryje się w wartościach skrajnych. Tam widać, co odróżnia zespoły od siebie, i tam najłatwiej o pomyłkę, jeśli zapomni się, jak krótkie serie stoją za tymi liczbami.

Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Monaco (50,0%) oraz Widzew Łódź (62,5%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje Monaco — 0,5 bramki na mecz.

Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma Chelsea — 100,0%, przy średniej 4,75 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Chelsea ze średnią 2,5 gola.

Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?

Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,0% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 3,42.

Punkt odniesienia zmienia sposób czytania tabeli. Skoro ligowa norma BTTS to 63,8%, zespół w tych okolicach nie wyróżnia się niczym — znaczenie mają dopiero wyraźne odchylenia. Bez tego porównania łatwo pomylić przeciętność z tendencją.

Najważniejsze zastrzeżenie. Sezony ligowe dopiero się rozpoczęły, więc mówimy o próbach rzędu kilku spotkań na zespół. Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Te liczby opisują dotychczasowy przebieg sezonu. W żadnym razie nie przewidują wyników. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Dlaczego nie podajemy typów?

Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. Znaczenie ma też układ terminarza: zespół po trudnym wyjeździe albo przed meczem pucharowym często rozkłada siły inaczej.

Zestawienie ma pomóc w samodzielnej ocenie meczu, nie zastąpić jej. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.

Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?

Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą te statystyki?

Wskaźniki dla drużyn z dzisiejszego programu liczymy sami na podstawie surowych wyników z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdej z drużyn. Wyniki pobieramy automatycznie i porównujemy między dwoma niezależnymi źródłami. Jeśli którekolwiek z nich się różnią, strona nie jest aktualizowana do czasu wyjaśnienia rozbieżności.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS pochodzi od „both teams to score” i w tabelach dzisiejszego programu oznacza mecze, w których trafią obie strony. W tabelach pokazujemy, jaki procent spotkań danej drużyny kończył się w ten sposób. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może oznaczać albo szczelną obronę, albo kłopoty ze zdobywaniem bramek — to dwie różne przyczyny tej samej liczby.

Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?

Statystyka dzisiejszego programu jest materiałem wyjściowym, nie rekomendacją. Pokazuje przeszłość w rozgrywkach krajowych i nic nie wie o dzisiejszym składzie, kontuzjach czy wadze meczu. Przy kilku rozegranych spotkaniach jeden wynik zmienia wskaźniki o kilkanaście punktów procentowych, więc same liczby nie wystarczą — trzeba je zestawić ze składami i kursami.

Jak często aktualizujecie te dane?

Dane odświeżamy każdego dnia, a tabela Ekstraklasy zmienia się po każdej rozegranej kolejce. Zestawienia meczowe przygotowujemy przed pierwszym gwizdkiem danego dnia, na podstawie wyników znanych w tamtym momencie — dlatego opisują stan sprzed spotkań, a nie po nich. Każda wartość przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi, zanim trafi na stronę, a rozbieżność między źródłami wstrzymuje aktualizację.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP