LaLiga • 18 września 2026

Espanyol – Elche
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Espanyol  1:3  Elche

Jak skończył się mecz Espanyol – Elche?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Espanyol – Elche — statystyki obu drużyn przed meczem
LaLiga  •  18 września 2026  •  21:00
EspanyolPPRWP
VS
ElchePPPRP
Stadion: RCDE Stadium  ·  Sędzia: Jon Ander Gonzalez Esteban
2,67gole na mecz4,0
1,5średnio strzela1,33
1,17średnio traci2,67
66,7%BTTS83,3%
66,7%over 2,566,7%
1,17punkty na mecz0,33

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Espanyol – Elche. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Espanyol – Elche?

Na zwycięstwo zespołu Espanyol Superbet daje kurs 1,80, na remis 3,65, a na wygraną zespołu Elche 4,35. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 52% dla gospodarzy, 26% na remis i 22% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładSTSLV BET
1Espanyol1,801,851,82
Xremis3,653,703,50
2Elche4,354,404,70
Obie drużyny strzelą
tak1,74—1,67
nie2,07—2,15
Liczba goli
powyżej 2,51,80—1,80
poniżej 2,52,00—2,00
Kursy z godz. 06:35 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
52%Espanyol
26%remis
22%Elche

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,74, co odpowiada około 54% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,80, czyli mniej więcej 53%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 66,7% i 83,3% spotkań z golami po obu stronach oraz 66,7% i 66,7% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 21 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Espanyol – Elche?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Espanyol zbiera średnio 1,17 punktu na mecz, a Elche 0,33 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Espanyol — 1,5 gola na mecz wobec 1,33 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Espanyol — 1,17 bramki na mecz, podczas gdy Elche traci średnio 2,67. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 17 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 66,7% i 83,3% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Espanyol oraz 66,7% u zespołu Elche, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Espanyol i Elche w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Espanyol oraz Elche. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikEspanyolElche
RozgrywkiLaLigaLaLiga
Rozegrane mecze66
Bilans W-R-P2-1-30-2-4
Punkty na mecz1,170,33
Bramki strzelone98
Bramki stracone716
Średnio strzela1,51,33
Średnio traci1,172,67
Gole/mecz2,674,0
BTTS66,7%83,3%
Over 1,5100,0%100,0%
Over 2,566,7%66,7%
Over 3,50,0%66,7%
Czyste konta20
Mecze bez gola01
FormaPPRWPPPPRP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Espanyol w tym sezonie to 2-1-3, a zespołu Elche — 0-2-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Espanyol nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Elche nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPRWP oraz PPPRP.

Ostatnie spotkania, jakie Espanyol i Elche rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Espanyol — ostatnie mecze

22.08 Real Madryt 1:2 P
29.08 Real Sociedad 1:2 P
06.09 Sevilla 1:1 R
12.09 Osasuna 2:0 W
15.09 Vallecano 1:2 P

Elche — ostatnie mecze

23.08 Barcelona 0:5 P
28.08 Racing Santander 2:3 P
07.09 Real Sociedad 2:3 P
12.09 Ath. Bilbao 1:1 R
15.09 Real Madryt 2:3 P

Jak kończyły się mecze Espanyol z Elche?

Od 2003 roku te drużyny spotkały się 13 razy. Zespół Espanyol wygrał 5 meczów, zespół Elche wygrał 3 mecze, a liczba remisów to 5. Ostatnie spotkanie, rozegrane 01.03.2026, zakończyło się wynikiem 2:2 (Elche – Espanyol).

5Espanyol
5remisy
3Elche

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 12 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

01.03.2026 Elche – Espanyol 2:2 R
25.10.2025 Espanyol – Elche 1:0 W
27.04.2024 Elche – Espanyol 2:2 R
18.11.2023 Espanyol – Elche 2:0 W
19.02.2023 Elche – Espanyol 0:1 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Espanyol pada średnio 2,67 bramki, a w meczach Elche — 4,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 66,7%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 66,7%.

Czystych kont Espanyol ma 2, a Elche — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Espanyol i Elche?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Espanyol ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Elche 1,2. Espanyol oddaje przeciętnie 12,0 strzału w meczu, z czego 3,8 celnego, a Elche odpowiednio 11,7 i 4,8.

Espanyolśrednio na meczElche
1,3xG1,2
2,0stworzone okazje2,3
12,0strzały11,7
3,8celne strzały4,8
46,7%posiadanie piłki52,5%
2,0rzuty rożne4,7
3,0żółte kartki2,5
17,7faule14,3

Espanyol strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,5 gola na mecz przy xG 1,3. Elche strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,3 gola na mecz przy xG 1,2. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Espanyol wypada u siebie, a Elche na wyjeździe?

Ten mecz Espanyol rozgrywa u siebie, a Elche na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Espanyol ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Elche ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Espanyol wynosi średnio 2,67, a w wyjazdowych spotkaniach Elche — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Espanyol i Elche?

Najpewniej Espanyol wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Marko Dmitrović, a w polu Quilindschy Hartman, Clemens Riedel, Leandro Cabrera, Roger Hinojo, Javier Hernandez, Gabriel Moscardo, Urko Gonzalez de Zarate, Alex Calatrava, Roberto Fernandez, Rafael Bauza.

Najpewniej Elche wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-5-1: w bramce Matias Dituro, a w polu Buba Sangare, Federico Redondo, Víctor Chust, Roy Revivo, German Valera, Martim Neto, Marc Aguado, Gonzalo Villar, Tete Morente, Abiel Osorio.

Espanyol 4-4-2Elche 4-5-1

Mecz poprowadzi Jon Ander Gonzalez Esteban. Trenerem zespołu Espanyol jest José Manuel González Álvarez, a zespołu Elche Martin Anselmi. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 66,7%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,33 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Espanyol – Elche: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz Espanyol – Elche?

Mecz Espanyol – Elche rozpoczyna się o godzinie 21:00, 18 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,0% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Espanyol i Elche są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Espanyol czy Elche z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Espanyol – Elche.

Jeśli mecz Espanyol – Elche jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Espanyol – Elche?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Espanyol i Elche w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Espanyol i Elche. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Espanyol i Elche podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Espanyol albo Elche znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to poranny odczyt oferty Superbetu, STS i LV BET z dnia meczu. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP