Serie A • 18 września 2026

Monza – Sassuolo
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Monza  2:1  Sassuolo

Jak skończył się mecz Monza – Sassuolo?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Monza – Sassuolo — statystyki obu drużyn przed meczem
Serie A  •  18 września 2026  •  20:45
MonzaPPRP
VS
SassuoloPWRW
Stadion: U-Power Stadium  ·  Sędzia: Daniele Perenzoni
4,25gole na mecz3,75
1,5średnio strzela2,0
2,75średnio traci1,75
100,0%BTTS100,0%
75,0%over 2,5100,0%
0,25punkty na mecz1,75

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Monza – Sassuolo. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Monza – Sassuolo?

Superbet wycenia wygraną zespołu Monza na 2,80, remis na 3,40, a zwycięstwo zespołu Sassuolo na 2,45. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 34% szans gospodarzom, 28% na remis i 39% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładSTSLV BET
1Monza2,802,802,90
Xremis3,403,303,50
2Sassuolo2,452,452,45
Obie drużyny strzelą
tak1,59—1,55
nie2,35—2,35
Liczba goli
powyżej 2,51,71—1,70
poniżej 2,52,12—2,15
Kursy z godz. 06:35 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
34%Monza
28%remis
39%Sassuolo

Kurs Superbetu 1,59 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 60% szans. W meczach zespołu Monza obie strony trafiały w 100,0% spotkań, a w meczach zespołu Sassuolo w 100,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,71, czyli około 55%, przy 75,0% i 100,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 40 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Monza – Sassuolo?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Sassuolo zbiera średnio 1,75 punktu na mecz, a Monza 0,25 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Sassuolo — 2,0 gola na mecz wobec 1,5 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Sassuolo — 1,75 bramki na mecz, podczas gdy Monza traci średnio 2,75. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 14 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 100,0% i 100,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Monza oraz 100,0% u zespołu Sassuolo, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Monza i Sassuolo w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Monza i Sassuolo jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikMonzaSassuolo
RozgrywkiSerie ASerie A
Rozegrane mecze44
Bilans W-R-P0-1-32-1-1
Punkty na mecz0,251,75
Bramki strzelone68
Bramki stracone117
Średnio strzela1,52,0
Średnio traci2,751,75
Gole/mecz4,253,75
BTTS100,0%100,0%
Over 1,5100,0%100,0%
Over 2,575,0%100,0%
Over 3,575,0%50,0%
Czyste konta00
Mecze bez gola00
FormaPPRPPWRW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Monza w tym sezonie to 0-1-3, a zespołu Sassuolo — 2-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Monza nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Sassuolo nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPRP oraz PWRW.

Ostatnie spotkania, jakie Monza i Sassuolo rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Monza — ostatnie mecze

22.08 Inter 1:4 P
29.08 Udinese 2:3 P
06.09 Parma 1:1 R
13.09 Lecce 2:3 P

Sassuolo — ostatnie mecze

23.08 Atalanta 1:2 P
29.08 Torino 2:1 W
06.09 Bologna 2:2 R
13.09 Juventus 3:2 W

Jak kończyły się mecze Monza z Sassuolo?

Od 2006 roku te drużyny spotkały się 12 razy. Zespół Monza wygrał 4 mecze, zespół Sassuolo wygrał 4 mecze, a liczba remisów to 4. Ostatnie spotkanie, rozegrane 03.08.2024, zakończyło się wynikiem 2:2 (Monza – Sassuolo).

4Monza
4remisy
4Sassuolo

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 11 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

03.08.2024 Monza – Sassuolo 2:2 R
28.01.2024 Monza – Sassuolo 1:0 W
02.10.2023 Sassuolo – Monza 0:1 W
19.05.2023 Sassuolo – Monza 1:2 W
22.01.2023 Monza – Sassuolo 1:1 R

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Monza pada średnio 4,25 bramki, a w meczach Sassuolo — 3,75. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 75,0% oraz 50,0%.

Czystych kont Monza ma 0, a Sassuolo — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Monza i Sassuolo?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Monza ma średnio 1,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Sassuolo 1,8. Monza oddaje przeciętnie 14,3 strzału w meczu, z czego 6,0 celnego, a Sassuolo odpowiednio 16,5 i 6,8.

Monzaśrednio na meczSassuolo
1,8xG1,8
4,3stworzone okazje2,5
14,3strzały16,5
6,0celne strzały6,8
49,0%posiadanie piłki42,5%
3,8rzuty rożne4,5
1,3żółte kartki1,5
13,3faule9,5

Monza marnuje część sytuacji: zdobywa 1,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,8. Sassuolo strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,8. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Monza wypada u siebie, a Sassuolo na wyjeździe?

Ten mecz Monza rozgrywa u siebie, a Sassuolo na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Monza ma za sobą 1 mecz, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 3,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Sassuolo ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Monza wynosi średnio 5,0, a w wyjazdowych spotkaniach Sassuolo — 3,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Monza i Sassuolo?

Najpewniej Monza wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Demba Thiam, a w polu Eddy Kouadio, Lorenzo Lucchesi, Andrea Carboni, Samuele Birindelli, Ebenezer Akinsanmiro, Michael Folorunsho, Adam Bakoune, Andrea Colpani, Gustavo Varela, Jay Robinson.

Najpewniej Sassuolo wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Arijanet Muric, a w polu Simone Cinquegrano, Duje Ćaleta-Car, Fedde Leysen, Josh Doig, Kristian Thorstvedt, Nemanja Matić, Vasilije Adzic, Domenico Berardi, Sebastiano Esposito, Armand Lauriente.

Monza 3-4-3Sassuolo 4-3-3

Mecz poprowadzi Daniele Perenzoni. Trenerem zespołu Monza jest Ivan Juric, a zespołu Sassuolo Alberto Aquilani. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 87,5%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 4,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Monza – Sassuolo: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Monza – Sassuolo?

Mecz Monza – Sassuolo rozpoczyna się o godzinie 20:45, 18 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,0% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Monza i Sassuolo są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Monza czy Sassuolo z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Monza – Sassuolo.

Jeśli mecz Monza – Sassuolo jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Monza – Sassuolo?

Liczby powstają u nas. Bierzemy wyniki meczów Monza oraz Sassuolo z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych i przeliczamy je własnym narzędziem, Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Monza – Sassuolo. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Monza i Sassuolo podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Monza albo Sassuolo znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z porannego odczytu oferty Superbetu, STS i LV BET w dniu spotkania. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP