Brentford 3:0 Chelsea
Jak skończył się mecz Brentford – Chelsea?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a padło w nim 3 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Brentford – Chelsea. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Brentford – Chelsea?
Na zwycięstwo zespołu Brentford Superbet daje kurs 2,67, na remis 3,65, a na wygraną zespołu Chelsea 2,42. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 35% dla gospodarzy, 26% na remis i 39% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Brentford | 2,67 | 2,80 | 2,85 |
| Xremis | 3,65 | 3,80 | 3,95 |
| 2Chelsea | 2,42 | 2,40 | 2,50 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,43 | — | 1,42 |
| nie | 2,80 | — | 2,75 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,48 | — | 1,50 |
| poniżej 2,5 | 2,65 | — | 2,65 |
Kurs Superbetu 1,43 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 66% szans. W meczach zespołu Brentford obie strony trafiały w 75,0% spotkań, a w meczach zespołu Chelsea w 100,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,48, czyli około 64%, przy 50,0% i 100,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 22 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Brentford – Chelsea?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Chelsea zbiera średnio 1,75 punktu na mecz, a Brentford 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Chelsea — 2,5 gola na mecz wobec 1,75 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Brentford — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Chelsea traci średnio 2,25. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 17 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 75,0% i 100,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Brentford oraz 100,0% u zespołu Chelsea, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Brentford i Chelsea w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Brentford i Chelsea w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Brentford | Chelsea |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Premier League | Premier League |
| Rozegrane mecze | 4 | 4 |
| Bilans W-R-P | 1-3-0 | 2-1-1 |
| Punkty na mecz | 1,5 | 1,75 |
| Bramki strzelone | 7 | 10 |
| Bramki stracone | 4 | 9 |
| Średnio strzela | 1,75 | 2,5 |
| Średnio traci | 1,0 | 2,25 |
| Gole/mecz | 2,75 | 4,75 |
| BTTS | 75,0% | 100,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 50,0% | 100,0% |
| Over 3,5 | 25,0% | 75,0% |
| Czyste konta | 1 | 0 |
| Mecze bez gola | 0 | 0 |
| Forma | WRRR | WWPR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Brentford w tym sezonie to 1-3-0, a zespołu Chelsea — 2-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Brentford ma serię 3 remisów z rzędu. Chelsea nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRRR oraz WWPR.
Ostatnie spotkania, jakie Brentford i Chelsea rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Brentford — ostatnie mecze
Chelsea — ostatnie mecze
Jak kończyły się mecze Brentford z Chelsea?
Od 2013 roku te drużyny spotkały się 14 razy. Zespół Brentford wygrał 3 mecze, zespół Chelsea wygrał 6 meczów, a liczba remisów to 5. Ostatnie spotkanie, rozegrane 17.01.2026, zakończyło się wynikiem 2:0 (Chelsea – Brentford).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 13 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Brentford pada średnio 2,75 bramki, a w meczach Chelsea — 4,75. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 25,0% oraz 75,0%.
Czystych kont Brentford ma 1, a Chelsea — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Brentford i Chelsea?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Brentford ma średnio 1,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Chelsea 1,6. Brentford oddaje przeciętnie 17,0 strzału w meczu, z czego 4,3 celnego, a Chelsea odpowiednio 15,0 i 6,0.
Brentford strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,8 gola na mecz przy xG 1,8. Chelsea strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,5 gola na mecz przy xG 1,6. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Brentford wypada u siebie, a Chelsea na wyjeździe?
Ten mecz Brentford rozgrywa u siebie, a Chelsea na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Brentford ma za sobą 2 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Chelsea ma 2 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Brentford wynosi średnio 2,5, a w wyjazdowych spotkaniach Chelsea — 4,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Brentford i Chelsea?
Najpewniej Brentford wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Caoimhin Kelleher, a w polu Aaron Hickey, Jannik Schuster, Kristoffer Ajer, Keane Lewis-Potter, Mamadou Sangare, Vitaly Janelt, Jaidon Anthony, Yehor Yarmoliuk, Kevin Schade, Igor Thiago.
Najpewniej Chelsea wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Emiliano Martinez, a w polu Maxence Lacroix, Wesley Fofana, Levi Colwill, Pedro Neto, Reece James, Romeo Lavia, Pep Chavarria, Cole Palmer, Morgan Rogers, Joao Pedro.
Mecz poprowadzi Andrew Madley. Trenerem zespołu Brentford jest Keith Andrews, a zespołu Chelsea Xabi Alonso. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 75,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,75 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Brentford – Chelsea: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Brentford – Chelsea?
Mecz Brentford – Chelsea rozpoczyna się o godzinie 21:00, 18 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,0% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Brentford i Chelsea są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Brentford czy Chelsea z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Brentford – Chelsea.
Jeśli mecz Brentford – Chelsea jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Brentford – Chelsea?
Podstawą są surowe wyniki spotkań Brentford i Chelsea z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Brentford – Chelsea, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Brentford i Chelsea tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Brentford albo Chelsea znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z porannego odczytu oferty Superbetu, STS i LV BET w dniu spotkania. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.