Liga Europy • 17 września 2026

Liga Europy
17 września w liczbach

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe wszystkich grających dziś drużyn.

Jak się skończyło

Godz.GospodarzWynikGość
18:45OFI Crete2:0TSG Hoffenheim
21:00Besiktas4:1Marsylia
21:00Crystal Palace4:0Lech Poznań
21:00FC Viktoria Pilzno0:3Royale Union SG
21:00Juventus5:0NEC Nijmegen
21:00Real Sociedad1:2Bournemouth

Co pokazały wyniki?

W 6 rozegranych spotkaniach padło łącznie 22 bramek, czyli średnio 3,67 na mecz. Obie drużyny trafiały do siatki w 2 z nich, co daje 33,3%, a granicę 2,5 bramki przekroczyło 5 spotkań, czyli 83,3%. Poniżej zostawiamy statystyki sprzed meczów — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Liga Europy — statystyki drużyn przed meczami
Liga Europy — 17 września 2026

W programie 6 spotkań:
  • 18:45 — OFI Crete – TSG Hoffenheim
  • 21:00 — Besiktas – Marsylia
  • 21:00 — Crystal Palace – Lech Poznań
  • 21:00 — FC Viktoria Pilzno – Royale Union SG
  • 21:00 — Juventus – NEC Nijmegen
  • 21:00 — Real Sociedad – Bournemouth

Zebraliśmy statystyki wszystkich 15 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.

Jak wygląda cała stawka w liczbach?

Poniższa tabela zestawia wszystkie drużyny z Ligi Europy grające dziś. Kolumna „gole/mecz” oznacza łączną liczbę bramek w spotkaniach danego zespołu, a więc strzelonych i straconych razem. BTTS oraz over 2,5 to odsetek meczów, w których dane zdarzenie wystąpiło, a forma pokazuje wyniki ostatnich spotkań, od najstarszego do najnowszego.

Godz.DrużynaLigaMBilans Gole/meczBTTSOver 2,5Forma
18:45OFI CreteSuper League43-0-12,025,0%25,0%WPWW
TSG HoffenheimBundesliga31-0-24,33100,0%100,0%PPW
21:00BesiktasSuper Lig54-0-13,240,0%60,0%WPWWW
MarsyliaLigue 141-0-33,025,0%50,0%WPPP
21:00Crystal PalacePremier League41-0-34,2575,0%75,0%PPWP
Lech PoznańEkstraklasa75-1-12,5757,1%71,4%WWWWP
21:00FC Viktoria Pilzno1. liga (Czechy)82-4-23,8875,0%62,5%WRWRP
Royale Union SGJupiler Pro League65-1-03,6733,3%83,3%RWWWW
21:00JuventusSerie A42-1-12,550,0%25,0%WWRP
NEC NijmegenEredivisie62-1-33,8383,3%100,0%WWPRP
21:00Real SociedadLaLiga62-1-32,8350,0%66,7%PWRWP
BournemouthPremier League40-3-13,25100,0%75,0%PRRR

Co mówią liczby przed meczem OFI Crete – TSG Hoffenheim?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył OFI Crete (9 punktów w 4 meczach) niż TSG Hoffenheim (3 punkty w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest TSG Hoffenheim ze średnią 2,0 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje OFI Crete — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,17 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 25,0% u zespołu OFI Crete wobec 100,0% u zespołu TSG Hoffenheim, czyli 75,0 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu OFI Crete oraz 100,0% u zespołu TSG Hoffenheim. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WPWW oraz PPW.

Co mówią liczby przed meczem Besiktas – Marsylia?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Besiktas (12 punktów w 5 meczach) niż Marsylia (3 punkty w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Besiktas ze średnią 2,4 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Besiktas — 0,8 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,1 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 40,0% i 25,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Besiktas oraz 50,0% u zespołu Marsylia. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WPWWW oraz WPPP.

Co mówią liczby przed meczem Crystal Palace – Lech Poznań?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Lech Poznań (16 punktów w 7 meczach) niż Crystal Palace (3 punkty w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Lech Poznań ze średnią 1,71 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Lech Poznań — 0,86 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,41 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 75,0% i 57,1% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Crystal Palace oraz 71,4% u zespołu Lech Poznań. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPWP oraz WWWWP.

Co mówią liczby przed meczem FC Viktoria Pilzno – Royale Union SG?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Royale Union SG (16 punktów w 6 meczach) niż FC Viktoria Pilzno (10 punktów w 8 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Royale Union SG ze średnią 3,17 gola na mecz wobec 2,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Royale Union SG — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,77 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 75,0% u zespołu FC Viktoria Pilzno wobec 33,3% u zespołu Royale Union SG, czyli 41,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 62,5% u zespołu FC Viktoria Pilzno oraz 83,3% u zespołu Royale Union SG. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WRWRP oraz RWWWW.

Co mówią liczby przed meczem Juventus – NEC Nijmegen?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Oba zespoły zdobyły w lidze krajowej tyle samo punktów — po 7 punktów. Skuteczniejszy w ataku jest NEC Nijmegen ze średnią 1,83 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Juventus — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,17 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu Juventus wobec 83,3% u zespołu NEC Nijmegen, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Juventus oraz 100,0% u zespołu NEC Nijmegen. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWRP oraz WWPRP.

Co mówią liczby przed meczem Real Sociedad – Bournemouth?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Real Sociedad (7 punktów w 6 meczach) niż Bournemouth (3 punkty w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Bournemouth ze średnią 1,5 gola na mecz wobec 1,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Bournemouth — 1,75 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,04 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu Real Sociedad wobec 100,0% u zespołu Bournemouth, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Real Sociedad oraz 75,0% u zespołu Bournemouth. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWRWP oraz PRRR.

Co jeszcze widać w tych danych?

Poza zestawieniem poszczególnych par warto zwrócić uwagę na wartości skrajne. To one najczęściej okazują się później albo najciekawsze, albo najbardziej mylące, dlatego podajemy je zawsze razem z liczbą meczów, na których zostały policzone.

Komplet zwycięstw. Celtic wygrał wszystkie 6 spotkań w lidze krajowej, przy bilansie bramkowym 14:3.

Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają OFI Crete (25,0%) oraz Marsylia (25,0%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje OFI Crete — 0,5 bramki na mecz.

Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma TSG Hoffenheim — 100,0%, przy średniej 4,33 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Royale Union SG ze średnią 3,17 gola.

Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?

Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,0% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 3,21.

Dopiero zestawienie z normą pokazuje, co jest wyjątkiem. Przy ligowym poziomie BTTS równym 63,8% wartości zbliżone niczego nie zapowiadają, a interesujące robi się na krańcach skali. To najczęstszy błąd w czytaniu takich tabel.

Najważniejsze zastrzeżenie. Sezony ligowe dopiero się rozpoczęły, więc mówimy o próbach rzędu kilku spotkań na zespół. Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Te liczby opisują formę w rozgrywkach krajowych, a nie w pucharach. W żadnym razie nie przewidują wyników. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Dlaczego nie podajemy typów?

Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. W rozgrywkach pucharowych wszystkie te czynniki ważą szczególnie dużo — drużyna, która w lidze oszczędza siły przed środkiem tygodnia, potrafi zagrać zupełnie inaczej.

To materiał do własnej analizy, a nie gotowa propozycja zakładu. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.

Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?

Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą te statystyki?

Podstawą są surowe wyniki spotkań z bieżącego sezonu drużyn z Ligi Europy, pobierane automatycznie i przeliczane przez nas własnym kodem. Każdy wynik musi zgadzać się w dwóch niezależnych źródłach; jeśli się nie zgadza, strona czeka z aktualizacją, aż sprawa zostanie wyjaśniona. Wolimy pokazać dane starsze o dobę niż niepewne.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zakład na bramki po obu stronach. Podajemy go jako odsetek meczów zespołu, w których to nastąpiło. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą obrony, ale równie dobrze skutkiem nieskuteczności w ataku, więc warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?

Traktuj te wartości jako pierwszy krok analizy. Opisują wyłącznie to, co już się wydarzyło, i pomijają wszystko, co decyduje o konkretnym meczu: skład, kontuzje, znaczenie spotkania. Przy tak krótkich seriach jeden wynik potrafi wywrócić każdy wskaźnik, dlatego są dodatkiem do analizy, a nie jej zakończeniem.

Jak często aktualizujecie te dane?

Przeliczenie dla Ligi Europy odbywa się codziennie rano, a zestawienie Ekstraklasy odświeżamy po każdej rozegranej kolejce. Artykuły o kolejkach powstają przed pierwszym gwizdkiem danego dnia, więc opierają się na tym, co było wiadomo w chwili publikacji. Zanim liczba trafi na stronę, musi zgadzać się z danymi źródłowymi.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP