Real Sociedad 1:2 Bournemouth
Jak skończył się mecz Real Sociedad – Bournemouth?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Real Sociedad – Bournemouth. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Real Sociedad – Bournemouth?
Na zwycięstwo zespołu Real Sociedad Superbet daje kurs 2,85, na remis 3,50, a na wygraną zespołu Bournemouth 2,37. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 33% dla gospodarzy, 27% na remis i 40% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Real Sociedad | 2,85 | 2,90 | 3,10 |
| Xremis | 3,50 | 3,60 | 3,80 |
| 2Bournemouth | 2,37 | 2,35 | 2,42 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,59 | — | 1,55 |
| nie | 2,30 | — | 2,35 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,71 | — | 1,67 |
| poniżej 2,5 | 2,12 | — | 2,20 |
Kurs Superbetu 1,59 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 59% szans. W meczach zespołu Real Sociedad obie strony trafiały w 50,0% spotkań, a w meczach zespołu Bournemouth w 100,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,71, czyli około 55%, przy 66,7% i 75,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 16 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Real Sociedad – Bournemouth?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Real Sociedad zbiera średnio 1,17 punktu na mecz, a Bournemouth 0,75 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Bournemouth — 1,5 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Bournemouth — 1,75 bramki na mecz, podczas gdy Real Sociedad traci średnio 1,83. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 12 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu Real Sociedad wobec 100,0% u zespołu Bournemouth. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Real Sociedad oraz 75,0% u zespołu Bournemouth, czyli 8,3 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Real Sociedad i Bournemouth w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Real Sociedad i Bournemouth w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Real Sociedad | Bournemouth |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | Premier League |
| Rozegrane mecze | 6 | 4 |
| Bilans W-R-P | 2-1-3 | 0-3-1 |
| Punkty na mecz | 1,17 | 0,75 |
| Bramki strzelone | 6 | 6 |
| Bramki stracone | 11 | 7 |
| Średnio strzela | 1,0 | 1,5 |
| Średnio traci | 1,83 | 1,75 |
| Gole/mecz | 2,83 | 3,25 |
| BTTS | 50,0% | 100,0% |
| Over 1,5 | 66,7% | 100,0% |
| Over 2,5 | 66,7% | 75,0% |
| Over 3,5 | 33,3% | 50,0% |
| Czyste konta | 1 | 0 |
| Mecze bez gola | 3 | 0 |
| Forma | PWRWP | PRRR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Real Sociedad w tym sezonie to 2-1-3, a zespołu Bournemouth — 0-3-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Real Sociedad nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Bournemouth ma serię 3 remisów z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWRWP oraz PRRR.
Ostatnie spotkania, jakie Real Sociedad i Bournemouth rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Real Sociedad — ostatnie mecze
Bournemouth — ostatnie mecze
Jak kończyły się mecze Real Sociedad z Bournemouth?
Od 2018 roku te drużyny spotkały się 2 razy. Zespół Real Sociedad wygrał 1 mecz, zespół Bournemouth nie wygrał żadnego, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 09.08.2025, zakończyło się wynikiem 0:0 (Bournemouth – Real Sociedad).
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Real Sociedad pada średnio 2,83 bramki, a w meczach Bournemouth — 3,25. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 75,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 50,0%.
Czystych kont Real Sociedad ma 1, a Bournemouth — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Real Sociedad wypada u siebie, a Bournemouth na wyjeździe?
Ten mecz Real Sociedad rozgrywa u siebie, a Bournemouth na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Real Sociedad ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Bournemouth ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Real Sociedad wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Bournemouth — 3,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Real Sociedad i Bournemouth?
Najpewniej Real Sociedad wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Unai Marrero, a w polu Hector Fort, Jon Pacheco, Mamadou Sarr, Sergio Gomez Martin, Job Ochieng, Yangel Herrera, Carlos Soler, Goncalo Guedes, Luka Sučić, Mikel Oyarzabal.
Najpewniej Bournemouth wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Michele Di Gregorio, a w polu Adam Smith, James Hill, Antonio Silva, Adrien Truffert, Lewis Cook, Alex Scott, Rayan, Justin Kluivert, Marcus Tavernier, Evanilson.
Mecz poprowadzi Paweł Raczkowski. Trenerem zespołu Real Sociedad jest Pellegrino Matarazzo, a zespołu Bournemouth Marco Rose. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 70,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,04 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Real Sociedad – Bournemouth: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Real Sociedad – Bournemouth?
Mecz Real Sociedad – Bournemouth rozpoczyna się o godzinie 21:00, 17 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,0% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Real Sociedad i Bournemouth są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Real Sociedad czy Bournemouth z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Real Sociedad – Bournemouth.
Jeśli mecz Real Sociedad – Bournemouth jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Real Sociedad – Bournemouth?
Podstawą są surowe wyniki spotkań Real Sociedad i Bournemouth z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Real Sociedad i Bournemouth. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Real Sociedad i Bournemouth podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Real Sociedad albo Bournemouth znajdziesz już zaktualizowane wartości.