Besiktas 4:1 Marsylia
Jak skończył się mecz Besiktas – Marsylia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Besiktas – Marsylia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Besiktas – Marsylia?
Na zwycięstwo zespołu Besiktas Superbet daje kurs 1,85, na remis 3,85, a na wygraną zespołu Marsylia 3,80. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 51% dla gospodarzy, 24% na remis i 25% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Besiktas | 1,85 | 1,80 | 1,80 |
| Xremis | 3,85 | 4,10 | 4,10 |
| 2Marsylia | 3,80 | 4,00 | 3,95 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,53 | — | 1,55 |
| nie | 2,42 | — | 2,35 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,55 | — | 1,57 |
| poniżej 2,5 | 2,42 | — | 2,37 |
Kurs Superbetu 1,53 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 61% szans. W meczach zespołu Besiktas obie strony trafiały w 40,0% spotkań, a w meczach zespołu Marsylia w 25,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,55, czyli około 61%, przy 60,0% i 50,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 28 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Besiktas – Marsylia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Besiktas zbiera średnio 2,4 punktu na mecz, a Marsylia 0,75 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Besiktas — 2,4 gola na mecz wobec 1,5 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Besiktas — 0,8 bramki na mecz, podczas gdy Marsylia traci średnio 1,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 18 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 40,0% i 25,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Besiktas oraz 50,0% u zespołu Marsylia, czyli 10,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Besiktas i Marsylia w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Besiktas i Marsylia w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Besiktas | Marsylia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Super Lig | Ligue 1 |
| Rozegrane mecze | 5 | 4 |
| Bilans W-R-P | 4-0-1 | 1-0-3 |
| Punkty na mecz | 2,4 | 0,75 |
| Bramki strzelone | 12 | 6 |
| Bramki stracone | 4 | 6 |
| Średnio strzela | 2,4 | 1,5 |
| Średnio traci | 0,8 | 1,5 |
| Gole/mecz | 3,2 | 3,0 |
| BTTS | 40,0% | 25,0% |
| Over 1,5 | 60,0% | 75,0% |
| Over 2,5 | 60,0% | 50,0% |
| Over 3,5 | 20,0% | 50,0% |
| Czyste konta | 2 | 1 |
| Mecze bez gola | 1 | 2 |
| Forma | WPWWW | WPPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Besiktas w tym sezonie to 4-0-1, a zespołu Marsylia — 1-0-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Besiktas ma serię 3 zwycięstw z rzędu. Marsylia ma serię 3 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPWWW oraz WPPP.
Ostatnie spotkania, jakie Besiktas i Marsylia rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Besiktas — ostatnie mecze
Marsylia — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Besiktas pada średnio 3,2 bramki, a w meczach Marsylia — 3,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 60,0% meczów pierwszego zespołu i 75,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 60,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 50,0%.
Czystych kont Besiktas ma 2, a Marsylia — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Besiktas i Marsylia?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Besiktas ma średnio 2,1 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Marsylia -. Besiktas oddaje przeciętnie 20,2 strzału w meczu, z czego 5,2 celnego, a Marsylia odpowiednio - i -.
Besiktas marnuje część sytuacji: zdobywa 1,3 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,1. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Besiktas wypada u siebie, a Marsylia na wyjeździe?
Ten mecz Besiktas rozgrywa u siebie, a Marsylia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Besiktas ma za sobą 3 mecze, ze średnią 3,33 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Marsylia ma 2 mecze, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Besiktas wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach Marsylia — 1,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Besiktas i Marsylia?
Najpewniej Besiktas wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-1-4-1: w bramce Alexander Nubel, a w polu Michael Murillo, Emmanuel Agbadou, Emirhan Topcu, Kassoum Ouattara, Salih Ozcan, Vaclav Cerny, Junior Olaitan, Orkun Kokcu, Leandro Trossard, Dusan Vlahović.
Najpewniej Marsylia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Jeffrey De Lange, a w polu Tim Weah, CJ Egan-Riley, Nayef Aguerd, Emerson, Himad Abdelli, Pierre Hojbjerg, Amine Harit, Angel Gomes, Igor Paixao, Amine Gouiri.
Mecz poprowadzi Davide Imperiale. Trenerem zespołu Besiktas jest Vincenzo Italiano, a zespołu Marsylia Bruno Genesio. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane przechylają się w stronę meczu, w którym trafi tylko jedna ekipa. Uśredniony wskaźnik BTTS wynosi dla tej pary 32,5%, co oznacza, że w zdecydowanej większości dotychczasowych spotkań obu zespołów jedna ze stron zostawała bez gola.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Besiktas – Marsylia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Besiktas – Marsylia?
Mecz Besiktas – Marsylia rozpoczyna się o godzinie 21:00, 17 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,0% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Besiktas i Marsylia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Besiktas czy Marsylia z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Besiktas – Marsylia.
Jeśli mecz Besiktas – Marsylia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Besiktas – Marsylia?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Besiktas i Marsylia w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Besiktas – Marsylia, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Besiktas i Marsylia podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Besiktas albo Marsylia znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy rano w dniu meczu z publicznej oferty Superbetu, STS i LV BET. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.