| Godz. | Gospodarz | Wynik | Gość |
|---|---|---|---|
| 18:45 | Fenerbahce | 1:1 | AS Roma |
| 18:45 | PSV | 1:1 | Szachtar Donieck |
| 21:00 | Bayern Monachium | 5:0 | Bodo/Glimt |
| 21:00 | Como | 4:1 | RB Lipsk |
| 21:00 | Manchester Utd | 4:0 | Sabah Baku |
| 21:00 | Slavia Praga | 2:3 | Lens |
Co pokazały wyniki?
W 6 rozegranych spotkaniach padło łącznie 23 bramek, czyli średnio 3,83 na mecz. Obie drużyny trafiały do siatki w 4 z nich, co daje 66,7%, a granicę 2,5 bramki przekroczyło 4 spotkań, czyli 66,7%. Poniżej zostawiamy statystyki sprzed meczów — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
W programie 6 spotkań:
- 18:45 — Fenerbahce – AS Roma
- 18:45 — PSV – Szachtar Donieck
- 21:00 — Bayern Monachium – Bodo/Glimt
- 21:00 — Como – RB Lipsk
- 21:00 — Manchester Utd – Sabah Baku
- 21:00 — Slavia Praga – Lens
Zebraliśmy statystyki wszystkich 12 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.
Jak wygląda cała stawka w liczbach?
Tabela obejmuje komplet drużyn z tego dnia. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki w spotkaniach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. BTTS i over 2,5 podajemy jako procent meczów z danym zdarzeniem, a forma układa ostatnie wyniki od najstarszego.
| Godz. | Drużyna | Liga | M | Bilans | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18:45 | Fenerbahce | Super Lig | 4 | 2-0-2 | 3,5 | 75,0% | 75,0% | PWWP |
| AS Roma | Serie A | 3 | 3-0-0 | 3,67 | 33,3% | 100,0% | WWW | |
| 18:45 | PSV | Eredivisie | 5 | 4-1-0 | 4,8 | 100,0% | 100,0% | RWWWW |
| Szachtar Donieck | Premier Liha | 5 | 4-0-1 | 2,8 | 40,0% | 40,0% | WWWPW | |
| 21:00 | Bayern Monachium | Bundesliga | 2 | 1-1-0 | 3,0 | 50,0% | 50,0% | WR |
| Bodo/Glimt | Eliteserien | 13 | 11-1-1 | 3,38 | 46,2% | 76,9% | WWWWW | |
| 21:00 | Como | Serie A | 3 | 2-1-0 | 3,33 | 100,0% | 66,7% | RWW |
| RB Lipsk | Bundesliga | 2 | 1-0-1 | 3,5 | 50,0% | 100,0% | WP | |
| 21:00 | Manchester Utd | Premier League | 3 | 1-1-1 | 4,33 | 66,7% | 66,7% | PWR |
| Sabah Baku | Premyer Liqa | 3 | 3-0-0 | 2,67 | 0,0% | 33,3% | WWW | |
| 21:00 | Slavia Praga | 1. liga (Czechy) | 7 | 5-2-0 | 3,71 | 57,1% | 85,7% | WRRWW |
| Lens | Ligue 1 | 3 | 1-0-2 | 3,67 | 66,7% | 66,7% | WPP |
Co mówią liczby przed meczem Fenerbahce – AS Roma?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył AS Roma (9 punktów w 3 meczach) niż Fenerbahce (6 punktów w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest AS Roma ze średnią 3,33 gola na mecz wobec 2,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje AS Roma — 0,33 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,58 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 75,0% u zespołu Fenerbahce wobec 33,3% u zespołu AS Roma, czyli 41,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Fenerbahce oraz 100,0% u zespołu AS Roma. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWWP oraz WWW.
Co mówią liczby przed meczem PSV – Szachtar Donieck?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył PSV (13 punktów w 5 meczach) niż Szachtar Donieck (12 punktów w 5 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest PSV ze średnią 3,6 gola na mecz wobec 2,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Szachtar Donieck — 0,8 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,8 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu PSV wobec 40,0% u zespołu Szachtar Donieck, czyli 60,0 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 100,0% u zespołu PSV oraz 40,0% u zespołu Szachtar Donieck. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWWWW oraz WWWPW.
Co mówią liczby przed meczem Bayern Monachium – Bodo/Glimt?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Bodo/Glimt (34 punkty w 13 meczach) niż Bayern Monachium (4 punkty w 2 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Bodo/Glimt ze średnią 2,69 gola na mecz wobec 2,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Bayern Monachium — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,19 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 46,2% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Bayern Monachium oraz 76,9% u zespołu Bodo/Glimt. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WR oraz WWWWW.
Co mówią liczby przed meczem Como – RB Lipsk?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Como (7 punktów w 3 meczach) niż RB Lipsk (3 punkty w 2 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Como ze średnią 2,33 gola na mecz wobec 2,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Como — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,42 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Como wobec 50,0% u zespołu RB Lipsk, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Como oraz 100,0% u zespołu RB Lipsk. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWW oraz WP.
Co mówią liczby przed meczem Manchester Utd – Sabah Baku?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Sabah Baku (9 punktów w 3 meczach) niż Manchester Utd (4 punkty w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Sabah Baku ze średnią 2,67 gola na mecz wobec 2,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Sabah Baku — 0,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,5 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 66,7% u zespołu Manchester Utd wobec 0,0% u zespołu Sabah Baku, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Manchester Utd oraz 33,3% u zespołu Sabah Baku. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWR oraz WWW.
Co mówią liczby przed meczem Slavia Praga – Lens?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Slavia Praga (17 punktów w 7 meczach) niż Lens (3 punkty w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Slavia Praga ze średnią 3,0 gola na mecz wobec 2,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Slavia Praga — 0,71 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,69 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 57,1% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 85,7% u zespołu Slavia Praga oraz 66,7% u zespołu Lens. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WRRWW oraz WPP.
Co jeszcze widać w tych danych?
Reszta obrazu kryje się w wartościach skrajnych. Tam widać, co odróżnia zespoły od siebie, i tam najłatwiej o pomyłkę, jeśli zapomni się, jak krótkie serie stoją za tymi liczbami.
Komplet zwycięstw. AS Roma wygrał wszystkie 3 spotkania w lidze krajowej, przy bilansie bramkowym 10:1. Komplet punktów mają też: Sabah Baku.
Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Sabah Baku (0,0%) oraz AS Roma (33,3%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje Sabah Baku — 0,0 bramki na mecz.
Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma AS Roma — 100,0%, przy średniej 3,67 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest PSV ze średnią 3,6 gola.
Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?
Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 3,53.
Punkt odniesienia zmienia sposób czytania tabeli. Skoro ligowa norma BTTS to 63,8%, zespół w tych okolicach nie wyróżnia się niczym — znaczenie mają dopiero wyraźne odchylenia. Bez tego porównania łatwo pomylić przeciętność z tendencją.
Dlaczego nie podajemy typów?
Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. W rozgrywkach pucharowych wszystkie te czynniki ważą szczególnie dużo — drużyna, która w lidze oszczędza siły przed środkiem tygodnia, potrafi zagrać zupełnie inaczej.
To materiał do własnej analizy, a nie gotowa propozycja zakładu. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.
Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?
Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczby powstają u nas, a nie w cudzych zestawieniach. Bierzemy surowe wyniki meczów z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdego zespołu i przeliczamy je własnym kodem. Każdy wynik sprawdzamy w dwóch niezależnych źródłach, a rozbieżność między nimi wstrzymuje aktualizację strony.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zakład na bramki po obu stronach. Podajemy go jako odsetek meczów zespołu, w których to nastąpiło. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą obrony, ale równie dobrze skutkiem nieskuteczności w ataku, więc warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?
Te dane są punktem wyjścia, a nie gotową odpowiedzią. Opisują wyłącznie to, co już się wydarzyło w rozgrywkach krajowych, i nie uwzględniają składu na konkretny mecz, kontuzji ani wagi spotkania. Przy próbach rzędu kilku meczów pojedynczy wynik potrafi przesunąć każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych, dlatego traktuj je jako jeden z elementów analizy, obok informacji o składach i aktualnych kursach.
Jak często aktualizujecie te dane?
Statystyki drużyn przeliczamy codziennie, a stronę z danymi Ekstraklasy aktualizujemy po każdej kolejce. Zestawienia kolejek powstają przed pierwszym meczem danego dnia i opierają się na wynikach dostępnych w chwili publikacji. Każda liczba przechodzi automatyczną kontrolę zgodności z danymi źródłowymi, zanim trafi na stronę.