Slavia Praga 2:3 Lens
Jak skończył się mecz Slavia Praga – Lens?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Slavia Praga – Lens. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.
Co mówią liczby przed meczem Slavia Praga – Lens?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Slavia Praga zbiera średnio 2,43 punktu na mecz, a Lens 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 3 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Slavia Praga — 3,0 gola na mecz wobec 2,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Slavia Praga — 0,71 bramki na mecz, podczas gdy Lens traci średnio 1,67. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 27 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 57,1% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 85,7% u zespołu Slavia Praga oraz 66,7% u zespołu Lens, czyli 19,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Slavia Praga i Lens w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Slavia Praga i Lens w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Slavia Praga | Lens |
|---|---|---|
| Rozgrywki | 1. liga (Czechy) | Ligue 1 |
| Rozegrane mecze | 7 | 3 |
| Bilans W-R-P | 5-2-0 | 1-0-2 |
| Punkty na mecz | 2,43 | 1,0 |
| Bramki strzelone | 21 | 6 |
| Bramki stracone | 5 | 5 |
| Średnio strzela | 3,0 | 2,0 |
| Średnio traci | 0,71 | 1,67 |
| Gole/mecz | 3,71 | 3,67 |
| BTTS | 57,1% | 66,7% |
| Over 1,5 | 100,0% | 66,7% |
| Over 2,5 | 85,7% | 66,7% |
| Over 3,5 | 57,1% | 33,3% |
| Czyste konta | 3 | 0 |
| Mecze bez gola | 0 | 1 |
| Forma | WRRWW | WPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Slavia Praga w tym sezonie to 5-2-0, a zespołu Lens — 1-0-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Slavia Praga ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Lens ma serię 2 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRRWW oraz WPP.
Ostatnie spotkania, jakie Slavia Praga i Lens rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Slavia Praga — ostatnie mecze
Lens — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Slavia Praga pada średnio 3,71 bramki, a w meczach Lens — 3,67. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 66,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 85,7% i 66,7%, a próg 3,5 bramki 57,1% oraz 33,3%.
Czystych kont Slavia Praga ma 3, a Lens — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Slavia Praga wypada u siebie, a Lens na wyjeździe?
Ten mecz Slavia Praga rozgrywa u siebie, a Lens na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Slavia Praga ma za sobą 4 mecze, ze średnią 3,25 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Lens ma 1 mecz, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Slavia Praga wynosi średnio 4,25, a w wyjazdowych spotkaniach Lens — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 75,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 76,2%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,69 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Slavia Praga – Lens: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Slavia Praga – Lens?
Mecz Slavia Praga – Lens rozpoczyna się o godzinie 21:00, 10 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Slavia Praga i Lens są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Slavia Praga czy Lens z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Slavia Praga – Lens.
Jeśli mecz Slavia Praga – Lens jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Slavia Praga – Lens?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Slavia Praga i Lens w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Slavia Praga – Lens. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Slavia Praga i Lens podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 10 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Slavia Praga albo Lens znajdziesz już zaktualizowane wartości.