Liga Mistrzów • 10 września 2026

Como – RB Lipsk
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Como  4:1  RB Lipsk

Jak skończył się mecz Como – RB Lipsk?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Como – RB Lipsk — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Mistrzów  •  10 września 2026  •  21:00
ComoRWW
VS
RB LipskWP
3,33gole na mecz3,5
2,33średnio strzela2,0
1,0średnio traci1,5
100,0%BTTS50,0%
66,7%over 2,5100,0%
2,33punkty na mecz1,5

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Como – RB Lipsk. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Como – RB Lipsk?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Como zbiera średnio 2,33 punktu na mecz, a RB Lipsk 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 3 spotkania, drugi 2 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Como — 2,33 gola na mecz wobec 2,0 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Como — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy RB Lipsk traci średnio 1,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 11 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Como wobec 50,0% u zespołu RB Lipsk. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Como oraz 100,0% u zespołu RB Lipsk, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Como i RB Lipsk w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Como i RB Lipsk jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikComoRB Lipsk
RozgrywkiSerie ABundesliga
Rozegrane mecze32
Bilans W-R-P2-1-01-0-1
Punkty na mecz2,331,5
Bramki strzelone74
Bramki stracone33
Średnio strzela2,332,0
Średnio traci1,01,5
Gole/mecz3,333,5
BTTS100,0%50,0%
Over 1,5100,0%100,0%
Over 2,566,7%100,0%
Over 3,533,3%50,0%
Czyste konta01
Mecze bez gola00
FormaRWWWP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Como w tym sezonie to 2-1-0, a zespołu RB Lipsk — 1-0-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Como ma serię 2 zwycięstw z rzędu. RB Lipsk nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWW oraz WP.

Ostatnie spotkania, jakie Como i RB Lipsk rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Como — ostatnie mecze

22.08 Udinese 1:1 R
30.08 Napoli 2:1 W
04.09 Genoa 4:1 W

RB Lipsk — ostatnie mecze

29.08 B. Moenchengladbach 3:0 W
05.09 Werder Brema 1:3 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Como pada średnio 3,33 bramki, a w meczach RB Lipsk — 3,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 50,0%.

Czystych kont Como ma 0, a RB Lipsk — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Czy podział na mecze u siebie i na wyjeździe coś tu zmienia?

W tym przypadku podziału nie da się jeszcze sensownie policzyć. Zespół Como nie ma w tym sezonie ani jednego spotkania w potrzebnej roli, więc każda średnia domowa albo wyjazdowa byłaby liczona z pustego zbioru. Zamiast pokazywać zera, zostajemy przy wartościach ogólnych z całego sezonu.

Dla porządku: na koncie zespołu Como jest do tej pory 3 spotkania, a zespołu RB Lipsk — 2 spotkania. Rozbicie na grę u siebie i na wyjeździe dopiszemy tutaj automatycznie, gdy obie drużyny będą miały w obu rolach dość meczów, żeby te liczby cokolwiek znaczyły. Do tego czasu miarodajne są wyłącznie średnie z tabeli powyżej.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 83,3%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,42 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Como – RB Lipsk: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Como – RB Lipsk?

Mecz Como – RB Lipsk rozpoczyna się o godzinie 21:00, 10 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Como i RB Lipsk są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Como czy RB Lipsk z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Como – RB Lipsk.

Jeśli mecz Como – RB Lipsk jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Como – RB Lipsk?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Como i RB Lipsk w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Como – RB Lipsk, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Como i RB Lipsk tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 10 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Como albo RB Lipsk znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP