W programie 8 spotkań:
- 18:45 — Fenerbahce – Slavia Praga
- 18:45 — Sabah Baku – Borussia Dortmund
- 21:00 — FC Porto – PSV
- 21:00 — Liverpool – Villarreal
- 21:00 — Manchester City – AEK
- 21:00 — Napoli – Bodo/Glimt
- 21:00 — PSG – Barcelona
- 21:00 — VfB Stuttgart – Atl. Madryt
Zebraliśmy statystyki wszystkich 17 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.
Jak wygląda cała stawka w liczbach?
Tabela obejmuje wszystkie drużyny z Ligi Mistrzów, które grają tego dnia. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki w spotkaniach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. BTTS i over 2,5 podajemy jako procent meczów z danym zdarzeniem, a forma układa ostatnie wyniki od najstarszego.
| Godz. | Drużyna | Liga | M | Bilans | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18:45 | Fenerbahce | Super Lig | 8 | 5-1-2 | 3,5 | 37,5% | 75,0% | PRWWW |
| Slavia Praga | 1. liga (Czechy) | 11 | 8-3-0 | 2,91 | 45,5% | 63,6% | WWWWR | |
| 18:45 | Sabah Baku | Premyer Liqa | 7 | 6-1-0 | 2,71 | 14,3% | 57,1% | WWWRW |
| Borussia Dortmund | Bundesliga | 6 | 4-2-0 | 2,5 | 33,3% | 50,0% | WWWRR | |
| 21:00 | FC Porto | Liga Portugal | 8 | 8-0-0 | 3,0 | 50,0% | 62,5% | WWWWW |
| PSV | Eredivisie | 9 | 6-1-2 | 4,33 | 88,9% | 88,9% | WWPWP | |
| 21:00 | Liverpool | Premier League | 7 | 3-3-1 | 2,43 | 42,9% | 57,1% | WRWPW |
| Villarreal | LaLiga | 9 | 2-3-4 | 2,89 | 66,7% | 66,7% | PWWPR | |
| 21:00 | Manchester City | Premier League | 7 | 7-0-0 | 3,71 | 57,1% | 71,4% | WWWWW |
| AEK | Super League | 6 | 4-2-0 | 3,17 | 50,0% | 66,7% | RWRWW | |
| 21:00 | Napoli | Serie A | 7 | 3-1-3 | 2,43 | 42,9% | 42,9% | PWRWP |
| Bodo/Glimt | Eliteserien | 14 | 12-1-1 | 3,36 | 57,1% | 78,6% | WWPWW | |
| 21:00 | PSG | Ligue 1 | 7 | 4-2-1 | 3,29 | 85,7% | 85,7% | PWWWW |
| Barcelona | LaLiga | 9 | 9-0-0 | 5,33 | 55,6% | 88,9% | WWWWW | |
| 21:00 | VfB Stuttgart | Bundesliga | 6 | 2-0-4 | 3,0 | 50,0% | 50,0% | WPPWP |
| Atl. Madryt | LaLiga | 9 | 7-1-1 | 3,0 | 44,4% | 77,8% | WWWWW |
Co mówią liczby przed meczem Fenerbahce – Slavia Praga?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Slavia Praga (27 punktów w 11 meczach) niż Fenerbahce (16 punktów w 8 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Fenerbahce ze średnią 2,75 gola na mecz wobec 2,36 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Slavia Praga — 0,55 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,21 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 37,5% i 45,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Fenerbahce oraz 63,6% u zespołu Slavia Praga. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRWWW oraz WWWWR.
Co mówią liczby przed meczem Sabah Baku – Borussia Dortmund?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Sabah Baku (19 punktów w 7 meczach) niż Borussia Dortmund (14 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Sabah Baku ze średnią 2,57 gola na mecz wobec 1,83 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Sabah Baku — 0,14 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,6 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 14,3% i 33,3% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 57,1% u zespołu Sabah Baku oraz 50,0% u zespołu Borussia Dortmund. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWRW oraz WWWRR.
Co mówią liczby przed meczem FC Porto – PSV?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył FC Porto (24 punkty w 8 meczach) niż PSV (19 punktów w 9 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest PSV ze średnią 3,0 gola na mecz wobec 2,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje FC Porto — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,67 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu FC Porto wobec 88,9% u zespołu PSV, czyli 38,9 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 62,5% u zespołu FC Porto oraz 88,9% u zespołu PSV. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWWW oraz WWPWP.
Co mówią liczby przed meczem Liverpool – Villarreal?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Liverpool (12 punktów w 7 meczach) niż Villarreal (9 punktów w 9 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Villarreal ze średnią 1,44 gola na mecz wobec 1,29 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Liverpool — 1,14 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,66 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 42,9% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 57,1% u zespołu Liverpool oraz 66,7% u zespołu Villarreal. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WRWPW oraz PWWPR.
Co mówią liczby przed meczem Manchester City – AEK?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Manchester City (21 punktów w 7 meczach) niż AEK (14 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Manchester City ze średnią 2,71 gola na mecz wobec 2,67 u rywala, a niższą średnią straconych notuje AEK — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,44 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 57,1% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 71,4% u zespołu Manchester City oraz 66,7% u zespołu AEK. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWWW oraz RWRWW.
Co mówią liczby przed meczem Napoli – Bodo/Glimt?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Bodo/Glimt (37 punktów w 14 meczach) niż Napoli (10 punktów w 7 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Bodo/Glimt ze średnią 2,5 gola na mecz wobec 1,43 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Bodo/Glimt — 0,86 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,9 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 42,9% i 57,1% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 42,9% u zespołu Napoli oraz 78,6% u zespołu Bodo/Glimt. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWRWP oraz WWPWW.
Co mówią liczby przed meczem PSG – Barcelona?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Barcelona (27 punktów w 9 meczach) niż PSG (14 punktów w 7 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Barcelona ze średnią 4,33 gola na mecz wobec 2,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Barcelona — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 4,31 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 85,7% u zespołu PSG wobec 55,6% u zespołu Barcelona, czyli 30,1 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 85,7% u zespołu PSG oraz 88,9% u zespołu Barcelona. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWWWW oraz WWWWW.
Co mówią liczby przed meczem VfB Stuttgart – Atl. Madryt?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Atl. Madryt (22 punkty w 9 meczach) niż VfB Stuttgart (6 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Atl. Madryt ze średnią 2,11 gola na mecz wobec 1,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Atl. Madryt — 0,89 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,0 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 44,4% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu VfB Stuttgart oraz 77,8% u zespołu Atl. Madryt. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WPPWP oraz WWWWW.
Co jeszcze widać w tych danych?
Poza zestawieniem poszczególnych par warto zwrócić uwagę na wartości skrajne. To one najczęściej okazują się później albo najciekawsze, albo najbardziej mylące, dlatego podajemy je zawsze razem z liczbą meczów, na których zostały policzone.
Komplet zwycięstw. Barcelona wygrał wszystkie 9 spotkań w lidze krajowej, przy bilansie bramkowym 39:9. Komplet punktów mają też: FC Porto, Manchester City.
Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Sabah Baku (14,3%) oraz AS Roma (28,6%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje Sabah Baku — 0,14 bramki na mecz.
Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma PSV — 88,9%, przy średniej 4,33 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Barcelona ze średnią 4,33 gola.
Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?
Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,97 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 3,19.
Dopiero zestawienie z normą pokazuje, co jest wyjątkiem. Przy ligowym poziomie BTTS równym 65,6% wartości zbliżone niczego nie zapowiadają, a interesujące robi się na krańcach skali. To najczęstszy błąd w czytaniu takich tabel.
Dlaczego nie podajemy typów?
Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. W rozgrywkach pucharowych wszystkie te czynniki ważą szczególnie dużo — drużyna, która w lidze oszczędza siły przed środkiem tygodnia, potrafi zagrać zupełnie inaczej.
To materiał do własnej analizy, a nie gotowa propozycja zakładu. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.
Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?
Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.
- FC Porto – PSV: typy, kursy i statystyki (20.10.2026)
- Fenerbahce – Slavia Praga: typy i statystyki (20.10.2026)
- Liverpool – Villarreal: typy, kursy i statystyki (20.10.2026)
- Manchester City – AEK: typy, kursy i statystyki (20.10.2026)
- Napoli – Bodo/Glimt: typy, kursy i statystyki (20.10.2026)
- PSG – Barcelona: typy, kursy i statystyki (20.10.2026)
- Sabah Baku – Borussia Dortmund: typy i statystyki (20.10.2026)
- VfB Stuttgart – Atl. Madryt: typy i statystyki (20.10.2026)
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczby dla Ligi Mistrzów powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki meczów z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdego zespołu i przeliczamy je własnym kodem: średnie bramkowe, BTTS, progi over, formę oraz bilans u siebie i na wyjeździe. Każdy wynik sprawdzamy w dwóch niezależnych źródłach, a rozbieżność między nimi wstrzymuje aktualizację strony do czasu wyjaśnienia sprawy.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zakład na bramki po obu stronach. Podajemy go jako odsetek meczów zespołu, w których to nastąpiło. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą obrony, ale równie dobrze skutkiem nieskuteczności w ataku, więc warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?
Statystyka Ligi Mistrzów jest materiałem wyjściowym, nie rekomendacją. Pokazuje przeszłość w rozgrywkach krajowych i nic nie wie o dzisiejszym składzie, kontuzjach czy wadze meczu. Przy kilku rozegranych spotkaniach jeden wynik zmienia wskaźniki o kilkanaście punktów procentowych, więc same liczby nie wystarczą — trzeba je zestawić ze składami i kursami.
Jak często aktualizujecie te dane?
Statystyki drużyn z Ligi Mistrzów przeliczamy codziennie rano, a strony poszczególnych lig odświeżamy po każdej rozegranej kolejce. Zestawienia kolejek powstają przed pierwszym meczem danego dnia i opierają się na wynikach dostępnych w chwili publikacji, a po spotkaniach wracamy na stronę i dopisujemy rezultaty. Każda liczba przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi, zanim trafi na stronę.