Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Liverpool – Villarreal. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Liverpool – Villarreal?
Superbet wycenia wygraną zespołu Liverpool na 1,50, remis na 4,50, a zwycięstwo zespołu Villarreal na 5,50. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 62% szans gospodarzom, 21% na remis i 17% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Liverpool | 1,50 | 1,50 |
| Xremis | 4,50 | 4,90 |
| 2Villarreal | 5,50 | 6,00 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,64 | 1,65 |
| nie | 2,22 | 2,20 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,51 | 1,50 |
| poniżej 2,5 | 2,55 | 2,60 |
Kurs Superbetu 1,64 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 58% szans. W meczach zespołu Liverpool obie strony trafiały w 42,9% spotkań, a w meczach zespołu Villarreal w 66,7%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,51, czyli około 63%, przy 57,1% i 66,7% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Liverpool – Villarreal?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Liverpool zbiera średnio 1,71 punktu na mecz, a Villarreal 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 9 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Villarreal — 1,44 gola na mecz wobec 1,29 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Liverpool — 1,14 bramki na mecz, podczas gdy Villarreal traci średnio 1,44. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 22 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 42,9% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 57,1% u zespołu Liverpool oraz 66,7% u zespołu Villarreal, czyli 9,6 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Liverpool i Villarreal w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Liverpool i Villarreal w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Liverpool | Villarreal |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Premier League | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 7 | 9 |
| Bilans W-R-P | 3-3-1 | 2-3-4 |
| Punkty na mecz | 1,71 | 1,0 |
| Bramki strzelone | 9 | 13 |
| Bramki stracone | 8 | 13 |
| Średnio strzela | 1,29 | 1,44 |
| Średnio traci | 1,14 | 1,44 |
| Gole/mecz | 2,43 | 2,89 |
| BTTS | 42,9% | 66,7% |
| Over 1,5 | 71,4% | 66,7% |
| Over 2,5 | 57,1% | 66,7% |
| Over 3,5 | 28,6% | 55,6% |
| Czyste konta | 3 | 1 |
| Mecze bez gola | 2 | 3 |
| Forma | WRWPW | PWWPR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Liverpool w tym sezonie to 3-3-1, a zespołu Villarreal — 2-3-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Liverpool nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Villarreal nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRWPW oraz PWWPR.
Ostatnie spotkania, jakie Liverpool i Villarreal rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Liverpool — ostatnie mecze
Villarreal — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Liverpool – Villarreal?
Od 2008 roku te drużyny spotkały się 5 razy. Zespół Liverpool wygrał 3 mecze, zespół Villarreal wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 03.05.2022, zakończyło się wynikiem 2:3 (Villarreal – Liverpool).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 8 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Liverpool pada średnio 2,43 bramki, a w meczach Villarreal — 2,89. Granicę 1,5 gola przekroczyło 71,4% meczów pierwszego zespołu i 66,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 57,1% i 66,7%, a próg 3,5 bramki 28,6% oraz 55,6%.
Czystych kont Liverpool ma 3, a Villarreal — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Liverpool i Villarreal?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Liverpool ma średnio 2,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Villarreal 1,4. Liverpool oddaje przeciętnie 20,0 strzału w meczu, z czego 7,0 celnego, a Villarreal odpowiednio 14,5 i 5,0.
Liverpool strzela więcej, niż wynika z okazji: 4,0 gola na mecz przy xG 2,4. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Villarreal strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,5 gola na mecz przy xG 1,4. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Liverpool wypada u siebie, a Villarreal na wyjeździe?
Ten mecz Liverpool rozgrywa u siebie, a Villarreal na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Liverpool ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Villarreal ma 5 meczów, ze średnią 1,4 gola strzelonego i 1,4 straconego oraz 60,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Liverpool wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Villarreal — 2,8. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 60,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 61,9%, wskaźnik BTTS 54,8%, a różnica w dorobku punktowym to 0,71 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Liverpool – Villarreal: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Liverpool – Villarreal?
Mecz Liverpool – Villarreal rozpoczyna się o godzinie 21:00, 20 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,97 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Liverpool i Villarreal są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Liverpool czy Villarreal z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Liverpool – Villarreal.
Jeśli mecz Liverpool – Villarreal jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Liverpool – Villarreal?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Liverpool oraz Villarreal i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Liverpool i Villarreal. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Liverpool i Villarreal podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Liverpool albo Villarreal znajdziesz już zaktualizowane wartości.