Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem FC Porto – PSV. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów oraz xG z bieżącego sezonu.
Jakie są kursy na mecz FC Porto – PSV?
Kursy Superbetu na ten mecz to 1,65 za wygraną zespołu FC Porto, 4,15 za remis i 4,50 za zwycięstwo zespołu PSV. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 57% szans dla gospodarzy, 23% na remis i 21% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1FC Porto | 1,65 | 1,65 |
| Xremis | 4,15 | 4,70 |
| 2PSV | 4,50 | 4,60 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,59 | 1,65 |
| nie | 2,32 | 2,17 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,55 | 1,55 |
| poniżej 2,5 | 2,45 | 2,47 |
Kurs Superbetu 1,59 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 59% szans. W meczach zespołu FC Porto obie strony trafiały w 50,0% spotkań, a w meczach zespołu PSV w 88,9%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,55, czyli około 61%, przy 62,5% i 88,9% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 15 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem FC Porto – PSV?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. FC Porto zbiera średnio 3,0 punktu na mecz, a PSV 2,11 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 9 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma PSV — 3,0 gola na mecz wobec 2,5 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje FC Porto — 0,5 bramki na mecz, podczas gdy PSV traci średnio 1,33. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 47 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu FC Porto wobec 88,9% u zespołu PSV. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 62,5% u zespołu FC Porto oraz 88,9% u zespołu PSV, czyli 26,4 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają FC Porto i PSV w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz FC Porto i PSV opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | FC Porto | PSV |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Liga Portugal | Eredivisie |
| Rozegrane mecze | 8 | 9 |
| Bilans W-R-P | 8-0-0 | 6-1-2 |
| Punkty na mecz | 3,0 | 2,11 |
| Bramki strzelone | 20 | 27 |
| Bramki stracone | 4 | 12 |
| Średnio strzela | 2,5 | 3,0 |
| Średnio traci | 0,5 | 1,33 |
| Gole/mecz | 3,0 | 4,33 |
| BTTS | 50,0% | 88,9% |
| Over 1,5 | 100,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 62,5% | 88,9% |
| Over 3,5 | 25,0% | 66,7% |
| Czyste konta | 4 | 1 |
| Mecze bez gola | 0 | 0 |
| Forma | WWWWW | WWPWP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu FC Porto w tym sezonie to 8-0-0, a zespołu PSV — 6-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. FC Porto ma serię 8 zwycięstw z rzędu. PSV nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWWW oraz WWPWP.
Ostatnie spotkania, jakie FC Porto i PSV rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
FC Porto — ostatnie mecze
PSV — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach FC Porto pada średnio 3,0 bramki, a w meczach PSV — 4,33. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 62,5% i 88,9%, a próg 3,5 bramki 25,0% oraz 66,7%.
Czystych kont FC Porto ma 4, a PSV — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają FC Porto i PSV?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu FC Porto ma średnio 0,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a PSV 0,9. FC Porto oddaje przeciętnie 8,0 strzału w meczu, z czego 2,5 celnego, a PSV odpowiednio 10,5 i 3,5.
FC Porto strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 0,6. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. PSV marnuje część sytuacji: zdobywa 0,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,9. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak FC Porto wypada u siebie, a PSV na wyjeździe?
Ten mecz FC Porto rozgrywa u siebie, a PSV na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie FC Porto ma za sobą 4 mecze, ze średnią 2,25 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe PSV ma 5 meczów, ze średnią 2,8 gola strzelonego i 1,6 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach FC Porto wynosi średnio 2,75, a w wyjazdowych spotkaniach PSV — 4,4. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 75,7%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,67 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz FC Porto – PSV: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz FC Porto – PSV?
Mecz FC Porto – PSV rozpoczyna się o godzinie 21:00, 20 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,97 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości FC Porto i PSV są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak FC Porto czy PSV z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu FC Porto – PSV.
Jeśli mecz FC Porto – PSV jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu FC Porto – PSV?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów FC Porto i PSV w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na FC Porto – PSV. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu FC Porto i PSV podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu FC Porto albo PSV znajdziesz już zaktualizowane wartości.