Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Fenerbahce – Slavia Praga. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Fenerbahce – Slavia Praga?
Superbet wycenia wygraną zespołu Fenerbahce na 1,66, remis na 4,00, a zwycięstwo zespołu Slavia Praga na 4,55. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 56% szans gospodarzom, 23% na remis i 20% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Fenerbahce | 1,66 | 1,70 |
| Xremis | 4,00 | 4,20 |
| 2Slavia Praga | 4,55 | 4,70 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,65 | 1,65 |
| nie | 2,20 | 2,20 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,62 | 1,62 |
| poniżej 2,5 | 2,27 | 2,30 |
Kurs Superbetu 1,65 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 57% szans. W meczach zespołu Fenerbahce obie strony trafiały w 37,5% spotkań, a w meczach zespołu Slavia Praga w 45,5%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,62, czyli około 58%, przy 75,0% i 63,6% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 16 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Fenerbahce – Slavia Praga?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Slavia Praga zbiera średnio 2,45 punktu na mecz, a Fenerbahce 2,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 11 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Fenerbahce — 2,75 gola na mecz wobec 2,36 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Slavia Praga — 0,55 bramki na mecz, podczas gdy Fenerbahce traci średnio 0,75. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 48 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 37,5% i 45,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Fenerbahce oraz 63,6% u zespołu Slavia Praga, czyli 11,4 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Fenerbahce i Slavia Praga w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Fenerbahce i Slavia Praga jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Fenerbahce | Slavia Praga |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Super Lig | 1. liga (Czechy) |
| Rozegrane mecze | 8 | 11 |
| Bilans W-R-P | 5-1-2 | 8-3-0 |
| Punkty na mecz | 2,0 | 2,45 |
| Bramki strzelone | 22 | 26 |
| Bramki stracone | 6 | 6 |
| Średnio strzela | 2,75 | 2,36 |
| Średnio traci | 0,75 | 0,55 |
| Gole/mecz | 3,5 | 2,91 |
| BTTS | 37,5% | 45,5% |
| Over 1,5 | 87,5% | 81,8% |
| Over 2,5 | 75,0% | 63,6% |
| Over 3,5 | 25,0% | 36,4% |
| Czyste konta | 5 | 6 |
| Mecze bez gola | 1 | 1 |
| Forma | PRWWW | WWWWR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Fenerbahce w tym sezonie to 5-1-2, a zespołu Slavia Praga — 8-3-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Fenerbahce ma serię 3 zwycięstw z rzędu. Slavia Praga nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRWWW oraz WWWWR.
Ostatnie spotkania, jakie Fenerbahce i Slavia Praga rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Fenerbahce — ostatnie mecze
Slavia Praga — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Fenerbahce – Slavia Praga?
Od 2018 roku te drużyny spotkały się 3 razy. Zespół Fenerbahce wygrał 1 mecz, zespół Slavia Praga wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 28.11.2024, zakończyło się wynikiem 1:2 (Slavia Praga – Fenerbahce).
W 3 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 13 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Fenerbahce pada średnio 3,5 bramki, a w meczach Slavia Praga — 2,91. Granicę 1,5 gola przekroczyło 87,5% meczów pierwszego zespołu i 81,8% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 63,6%, a próg 3,5 bramki 25,0% oraz 36,4%.
Czystych kont Fenerbahce ma 5, a Slavia Praga — 6. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Fenerbahce i Slavia Praga?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Fenerbahce ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Slavia Praga 1,9. Fenerbahce oddaje przeciętnie 13,9 strzału w meczu, z czego 5,6 celnego, a Slavia Praga odpowiednio 17,5 i 6,5.
Fenerbahce marnuje część sytuacji: zdobywa 1,1 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,6. Slavia Praga marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,9. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Fenerbahce wypada u siebie, a Slavia Praga na wyjeździe?
Ten mecz Fenerbahce rozgrywa u siebie, a Slavia Praga na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Fenerbahce ma za sobą 4 mecze, ze średnią 4,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Slavia Praga ma 5 meczów, ze średnią 2,2 gola strzelonego i 0,2 straconego oraz 40,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Fenerbahce wynosi średnio 5,0, a w wyjazdowych spotkaniach Slavia Praga — 2,4. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 20,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 69,3%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,21 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Fenerbahce – Slavia Praga: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Fenerbahce – Slavia Praga?
Mecz Fenerbahce – Slavia Praga rozpoczyna się o godzinie 18:45, 20 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,97 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Fenerbahce i Slavia Praga są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Fenerbahce czy Slavia Praga z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Fenerbahce – Slavia Praga.
Jeśli mecz Fenerbahce – Slavia Praga jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Fenerbahce – Slavia Praga?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Fenerbahce oraz Slavia Praga i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Fenerbahce – Slavia Praga. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Fenerbahce i Slavia Praga tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Fenerbahce albo Slavia Praga znajdziesz już zaktualizowane wartości.