Premier League • 19 września 2026

Premier League
19 września w liczbach

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe wszystkich grających dziś drużyn.

Jak się skończyło

Godz.GospodarzWynikGość
13:30Tottenham2:3Aston Villa
16:00Brighton3:0Arsenal
16:00Everton1:0Ipswich
16:00Newcastle2:1Hull
18:30Nottingham0:1Coventry

Co pokazały wyniki?

W 5 rozegranych spotkaniach padło łącznie 13 bramek, czyli średnio 2,6 na mecz. Obie drużyny trafiały do siatki w 2 z nich, co daje 40,0%, a granicę 2,5 bramki przekroczyło 3 spotkań, czyli 60,0%. Poniżej zostawiamy statystyki sprzed meczów — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Premier League — statystyki drużyn przed meczami
Premier League — 19 września 2026

W programie 5 spotkań:
  • 13:30 — Tottenham – Aston Villa
  • 16:00 — Brighton – Arsenal
  • 16:00 — Everton – Ipswich
  • 16:00 — Newcastle – Hull
  • 18:30 — Nottingham – Coventry

Zebraliśmy statystyki wszystkich 10 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.

Jak wygląda cała stawka w liczbach?

W zestawieniu poniżej znajdziesz wszystkie grające dziś drużyny z Premier League. Wartość „gole/mecz” liczymy jako sumę bramek padłych w spotkaniach danego zespołu — własnych i straconych. Kolumny BTTS i over 2,5 pokazują, w jakim odsetku meczów doszło do tych zdarzeń, a forma to wyniki kolejnych spotkań w porządku chronologicznym.

Godz.DrużynaLigaMBilans Gole/meczBTTSOver 2,5Forma
13:30TottenhamPremier League40-2-21,250,0%25,0%PPRR
Aston VillaPremier League40-1-32,025,0%50,0%PPRP
16:00BrightonPremier League42-1-14,550,0%75,0%WPRW
ArsenalPremier League44-0-02,2525,0%50,0%WWWW
16:00EvertonPremier League41-3-02,050,0%25,0%WRRR
IpswichPremier League42-0-24,2575,0%75,0%WPPW
16:00NewcastlePremier League41-2-13,7575,0%75,0%RWRP
HullPremier League42-2-01,7525,0%25,0%WWRR
18:30NottinghamPremier League41-2-12,050,0%50,0%PRRW
CoventryPremier League40-0-42,50,0%50,0%PPPP

Co mówią liczby przed meczem Tottenham – Aston Villa?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 13:30. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Tottenham (2 punkty w 4 meczach) niż Aston Villa (1 punkt w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Aston Villa ze średnią 0,25 gola na mecz wobec 0,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Tottenham — 1,25 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 1,62 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 0,0% i 25,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Tottenham oraz 50,0% u zespołu Aston Villa. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPRR oraz PPRP.

Co mówią liczby przed meczem Brighton – Arsenal?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 16:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Arsenal (12 punktów w 4 meczach) niż Brighton (7 punktów w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Brighton ze średnią 3,25 gola na mecz wobec 2,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Arsenal — 0,25 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,38 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 25,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Brighton oraz 50,0% u zespołu Arsenal. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WPRW oraz WWWW.

Co mówią liczby przed meczem Everton – Ipswich?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 16:00. Oba zespoły zdobyły w lidze krajowej tyle samo punktów — po 6 punktów. Skuteczniejszy w ataku jest Ipswich ze średnią 1,75 gola na mecz wobec 1,25 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Everton — 0,75 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,12 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Everton oraz 75,0% u zespołu Ipswich. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WRRR oraz WPPW.

Co mówią liczby przed meczem Newcastle – Hull?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 16:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Hull (8 punktów w 4 meczach) niż Newcastle (5 punktów w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Newcastle ze średnią 1,75 gola na mecz wobec 1,25 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Hull — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,75 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 75,0% u zespołu Newcastle wobec 25,0% u zespołu Hull, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Newcastle oraz 25,0% u zespołu Hull. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWRP oraz WWRR.

Co mówią liczby przed meczem Nottingham – Coventry?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:30. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Nottingham (5 punktów w 4 meczach) niż Coventry (0 punktów w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Nottingham ze średnią 1,0 gola na mecz wobec 0,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Nottingham — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,25 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu Nottingham wobec 0,0% u zespołu Coventry, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Nottingham oraz 50,0% u zespołu Coventry. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRRW oraz PPPP.

Co jeszcze widać w tych danych?

Poza zestawieniem poszczególnych par warto zwrócić uwagę na wartości skrajne. To one najczęściej okazują się później albo najciekawsze, albo najbardziej mylące, dlatego podajemy je zawsze razem z liczbą meczów, na których zostały policzone.

Tottenham bez gola. Zespół rozegrał w lidze krajowej (Premier League) 4 spotkania i nie zdobył w nich ani jednej bramki, tracąc przy tym 5 bramek. W jego meczach BTTS wystąpił w 0,0% przypadków — to najniższa możliwa wartość, ale wynika ona z nieskuteczności w ataku, a nie ze szczelnej obrony.

Komplet zwycięstw. Arsenal wygrał wszystkie 4 spotkania w lidze krajowej, przy bilansie bramkowym 8:1.

Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Arsenal (25,0%) oraz Hull (25,0%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje Arsenal — 0,25 bramki na mecz.

Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma Brighton — 75,0%, przy średniej 4,5 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Brighton ze średnią 3,25 gola.

Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?

Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,87 gola na mecz, 64,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 2,62.

To dobra miara tego, czy wartości z zestawienia są wysokie, czy niskie. Zespół z BTTS na poziomie 64,8% jest po prostu przeciętny — dopiero wyraźne odchylenia w jedną albo w drugą stronę niosą jakąkolwiek informację. Bez takiego punktu odniesienia łatwo uznać zwykłą normę za wyjątkową tendencję.

Najważniejsze zastrzeżenie. Sezony ligowe dopiero się rozpoczęły, więc mówimy o próbach rzędu kilku spotkań na zespół. Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Te liczby opisują dotychczasowy przebieg sezonu. W żadnym razie nie przewidują wyników. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Dlaczego nie podajemy typów?

Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. Znaczenie ma też układ terminarza: zespół po trudnym wyjeździe albo przed meczem pucharowym często rozkłada siły inaczej.

To materiał do własnej analizy, a nie gotowa propozycja zakładu. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.

Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?

Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą te statystyki?

Wskaźniki dla drużyn z Premier League liczymy sami na podstawie surowych wyników z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdej z drużyn. Wyniki pobieramy automatycznie i porównujemy między dwoma niezależnymi źródłami. Jeśli którekolwiek z nich się różnią, strona nie jest aktualizowana do czasu wyjaśnienia rozbieżności.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zakład na to, że w meczach Premier League obie drużyny zdobędą przynajmniej po jednej bramce. W naszych tabelach podajemy odsetek meczów danego zespołu, w których taka sytuacja wystąpiła. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent oznacza zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa wskazuje albo na dobrą obronę, albo na problemy ze skutecznością w ataku.

Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?

Dane o drużynach z Premier League są punktem wyjścia, a nie gotową odpowiedzią. Opisują wyłącznie to, co już się wydarzyło w rozgrywkach krajowych, i nie uwzględniają składu na konkretny mecz, kontuzji ani wagi spotkania. Przy próbach rzędu kilku meczów pojedynczy wynik potrafi przesunąć każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych, dlatego traktuj je jako jeden z elementów analizy, obok informacji o składach i aktualnych kursach.

Jak często aktualizujecie te dane?

Przeliczenie dla Premier League odbywa się codziennie rano, a zestawienie Ekstraklasy odświeżamy po każdej rozegranej kolejce. Artykuły o kolejkach powstają przed pierwszym gwizdkiem danego dnia, więc opierają się na tym, co było wiadomo w chwili publikacji. Zanim liczba trafi na stronę, musi zgadzać się z danymi źródłowymi.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP