LaLiga • 19 września 2026

Osasuna – Vallecano
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Osasuna  1:1  Vallecano

Jak skończył się mecz Osasuna – Vallecano?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a padło w nim 2 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Osasuna – Vallecano — statystyki obu drużyn przed meczem
LaLiga  •  19 września 2026  •  14:00
OsasunaWWPPP
VS
VallecanoRPWPW
Stadion: Estadio El Sadar  ·  Sędzia: Manuel Jesus Orellana Cid
2,83gole na mecz4,17
0,83średnio strzela1,67
2,0średnio traci2,5
33,3%BTTS100,0%
50,0%over 2,583,3%
1,17punkty na mecz1,17

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Osasuna – Vallecano. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Osasuna – Vallecano?

Na zwycięstwo zespołu Osasuna Superbet daje kurs 2,52, na remis 3,20, a na wygraną zespołu Vallecano 2,82. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 37% dla gospodarzy, 29% na remis i 33% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładSTSLV BET
1Osasuna2,522,552,55
Xremis3,203,103,35
2Vallecano2,822,802,85
Obie drużyny strzelą
tak1,78—1,72
nie2,02—2,05
Liczba goli
powyżej 2,52,00—1,95
poniżej 2,51,80—1,85
Kursy z godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
37%Osasuna
29%remis
33%Vallecano

Kurs Superbetu 1,78 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 53% szans. W meczach zespołu Osasuna obie strony trafiały w 33,3% spotkań, a w meczach zespołu Vallecano w 100,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,00, czyli około 47%, przy 50,0% i 83,3% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 20 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Osasuna – Vallecano?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Osasuna zbiera średnio 1,17 punktu na mecz, a Vallecano 1,17 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Vallecano — 1,67 gola na mecz wobec 0,83 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Osasuna — 2,0 bramki na mecz, podczas gdy Vallecano traci średnio 2,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 15 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 33,3% u zespołu Osasuna wobec 100,0% u zespołu Vallecano. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Osasuna oraz 83,3% u zespołu Vallecano, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Osasuna i Vallecano w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Osasuna i Vallecano opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikOsasunaVallecano
RozgrywkiLaLigaLaLiga
Rozegrane mecze66
Bilans W-R-P2-1-32-1-3
Punkty na mecz1,171,17
Bramki strzelone510
Bramki stracone1215
Średnio strzela0,831,67
Średnio traci2,02,5
Gole/mecz2,834,17
BTTS33,3%100,0%
Over 1,566,7%100,0%
Over 2,550,0%83,3%
Over 3,533,3%50,0%
Czyste konta20
Mecze bez gola30
FormaWWPPPRPWPW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Osasuna w tym sezonie to 2-1-3, a zespołu Vallecano — 2-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Osasuna ma serię 3 porażek z rzędu. Vallecano nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPPP oraz RPWPW.

Ostatnie spotkania, jakie Osasuna i Vallecano rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Osasuna — ostatnie mecze

27.08 Celta Vigo 2:1 W
31.08 Getafe 1:0 W
06.09 Alaves 2:5 P
12.09 Espanyol 0:2 P
16.09 Atl. Madryt 0:4 P

Vallecano — ostatnie mecze

20.08 Alaves 1:1 R
31.08 Barcelona 2:5 P
05.09 Racing Santander 3:2 W
12.09 Real Madryt 1:4 P
15.09 Espanyol 2:1 W

Jak kończyły się mecze Osasuna z Vallecano?

Od 1993 roku te drużyny spotkały się 33 razy. Zespół Osasuna wygrał 13 meczów, zespół Vallecano wygrał 11 meczów, a liczba remisów to 9. Ostatnie spotkanie, rozegrane 24.01.2026, zakończyło się wynikiem 1:3 (Rayo Vallecano – Osasuna).

13Osasuna
9remisy
11Vallecano

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 15 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

24.01.2026 Rayo Vallecano – Osasuna 1:3 W
14.09.2025 Osasuna – Rayo Vallecano 2:0 W
19.01.2025 Osasuna – Rayo Vallecano 1:1 R
16.09.2024 Rayo Vallecano – Osasuna 3:1 P
20.04.2024 Rayo Vallecano – Osasuna 2:1 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Osasuna pada średnio 2,83 bramki, a w meczach Vallecano — 4,17. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 83,3%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 50,0%.

Czystych kont Osasuna ma 2, a Vallecano — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Osasuna i Vallecano?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Osasuna ma średnio 1,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Vallecano 1,3. Osasuna oddaje przeciętnie 9,3 strzału w meczu, z czego 4,0 celnego, a Vallecano odpowiednio 12,5 i 5,0.

Osasunaśrednio na meczVallecano
1,4xG1,3
2,2stworzone okazje2,0
9,3strzały12,5
4,0celne strzały5,0
47,0%posiadanie piłki46,3%
2,8rzuty rożne5,5
2,3żółte kartki2,5
12,8faule13,5

Osasuna marnuje część sytuacji: zdobywa 0,8 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,4. Vallecano strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,7 gola na mecz przy xG 1,3. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Osasuna wypada u siebie, a Vallecano na wyjeździe?

Ten mecz Osasuna rozgrywa u siebie, a Vallecano na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Osasuna ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,33 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Vallecano ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 3,67 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Osasuna wynosi średnio 1,0, a w wyjazdowych spotkaniach Vallecano — 5,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Osasuna i Vallecano?

Najpewniej Osasuna wyjdzie na boisko w ustawieniu 5-4-1: w bramce Aitor Fernandez, a w polu Inigo Arguibide, Rockson Yeboah, Flavien Boyomo, Unai Santos, Abel Bretones, Jonathan Dubasin, Lucas Torro, Asier Osambela, Raul Moro, Raul.

Najpewniej Vallecano wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Emil Audero, a w polu Andrei Ratiu, Florian Lejeune, Mujaid Sadick, Adria Pedrosa, Pathe Ciss, Pedro Díaz, Unai Lopez, Heorhii Tsitaishvili, Sergio Camello Perez, Alvaro Garcia.

Osasuna 5-4-1Vallecano 4-3-3

Mecz poprowadzi Manuel Jesus Orellana Cid. Trenerem zespołu Osasuna jest Luis Miguel Ramis, a zespołu Vallecano Benat San Jose. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 66,7%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,5 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Osasuna – Vallecano: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Osasuna – Vallecano?

Mecz Osasuna – Vallecano rozpoczyna się o godzinie 14:00, 19 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,87 gola na mecz, 64,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Osasuna i Vallecano są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Osasuna czy Vallecano z BTTS w okolicach 64,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Osasuna – Vallecano.

Jeśli mecz Osasuna – Vallecano jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Osasuna – Vallecano?

Podstawą są surowe wyniki spotkań Osasuna i Vallecano z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Osasuna – Vallecano, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Osasuna i Vallecano tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 19 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Osasuna albo Vallecano znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z porannego odczytu oferty Superbetu, STS i LV BET w dniu spotkania. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP