Celta Vigo 5:0 Racing Santander
Jak skończył się mecz Celta Vigo – Racing Santander?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0, a padło w nim 5 bramek. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Celta Vigo – Racing Santander. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Celta Vigo – Racing Santander?
Kursy Superbetu na ten mecz to 1,83 za wygraną zespołu Celta Vigo, 3,80 za remis i 4,00 za zwycięstwo zespołu Racing Santander. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 52% szans dla gospodarzy, 25% na remis i 24% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Celta Vigo | 1,83 | 1,85 | 1,82 |
| Xremis | 3,80 | 3,70 | 4,00 |
| 2Racing Santander | 4,00 | 4,00 | 4,10 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,61 | — | 1,60 |
| nie | 2,30 | — | 2,25 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,63 | — | 1,65 |
| poniżej 2,5 | 2,27 | — | 2,25 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,61, co odpowiada około 59% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,63, czyli mniej więcej 58%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 50,0% i 83,3% spotkań z golami po obu stronach oraz 16,7% i 83,3% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem Celta Vigo – Racing Santander?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Racing Santander zbiera średnio 1,17 punktu na mecz, a Celta Vigo 0,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Racing Santander — 1,83 gola na mecz wobec 0,5 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Celta Vigo — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Racing Santander traci średnio 2,67. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 14 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu Celta Vigo wobec 83,3% u zespołu Racing Santander. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 16,7% u zespołu Celta Vigo oraz 83,3% u zespołu Racing Santander, czyli 66,6 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Celta Vigo i Racing Santander w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Celta Vigo oraz Racing Santander. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Celta Vigo | Racing Santander |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 6 | 6 |
| Bilans W-R-P | 0-4-2 | 2-1-3 |
| Punkty na mecz | 0,67 | 1,17 |
| Bramki strzelone | 3 | 11 |
| Bramki stracone | 6 | 16 |
| Średnio strzela | 0,5 | 1,83 |
| Średnio traci | 1,0 | 2,67 |
| Gole/mecz | 1,5 | 4,5 |
| BTTS | 50,0% | 83,3% |
| Over 1,5 | 66,7% | 83,3% |
| Over 2,5 | 16,7% | 83,3% |
| Over 3,5 | 0,0% | 66,7% |
| Czyste konta | 2 | 0 |
| Mecze bez gola | 3 | 1 |
| Forma | PPRRR | PWPWP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Celta Vigo w tym sezonie to 0-4-2, a zespołu Racing Santander — 2-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Celta Vigo ma serię 3 remisów z rzędu. Racing Santander nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPRRR oraz PWPWP.
Ostatnie spotkania, jakie Celta Vigo i Racing Santander rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Celta Vigo — ostatnie mecze
Racing Santander — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Celta Vigo pada średnio 1,5 bramki, a w meczach Racing Santander — 4,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 16,7% i 83,3%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 66,7%.
Czystych kont Celta Vigo ma 2, a Racing Santander — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Celta Vigo i Racing Santander?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Celta Vigo ma średnio 0,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Racing Santander 1,6. Celta Vigo oddaje przeciętnie 9,8 strzału w meczu, z czego 2,8 celnego, a Racing Santander odpowiednio 10,2 i 3,8.
Celta Vigo marnuje część sytuacji: zdobywa 0,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,8. Racing Santander strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,8 gola na mecz przy xG 1,6. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Celta Vigo wypada u siebie, a Racing Santander na wyjeździe?
Ten mecz Celta Vigo rozgrywa u siebie, a Racing Santander na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Celta Vigo ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Racing Santander ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 3,67 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Celta Vigo wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Racing Santander — 5,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Celta Vigo i Racing Santander?
Najpewniej Celta Vigo wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Ionut Radu, a w polu Sebastian Caceres, Yoel Lago, Marcos Alonso, Javi Rueda, Miguel Roman Gonzalez, Ilaix Moriba, Sergio Carreira, Hugo Gonzalez, Ferran Jutgla, Hugo Alvarez.
Najpewniej Racing Santander wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-1-3-2: w bramce Julen Agirrezabala, a w polu Manu, Pablo Ramon Parra, Facundo Gonzalez, Aaron Martin Caricol, Matteo Prati, Sergio Canales, Maguette Gueye, Inigo Sainz-Maza, Asier Villalibre, Juan Carlos Arana.
Mecz poprowadzi Ricardo De Burgos Bengoechea. Trenerem zespołu Celta Vigo jest Claudio Giraldez, a zespołu Racing Santander Jose Lopez. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 66,7%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Celta Vigo – Racing Santander: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Celta Vigo – Racing Santander?
Mecz Celta Vigo – Racing Santander rozpoczyna się o godzinie 18:30, 19 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,87 gola na mecz, 64,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Celta Vigo i Racing Santander są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Celta Vigo czy Racing Santander z BTTS w okolicach 64,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Celta Vigo – Racing Santander.
Jeśli mecz Celta Vigo – Racing Santander jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Celta Vigo – Racing Santander?
Liczby powstają u nas. Bierzemy wyniki meczów Celta Vigo oraz Racing Santander z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych i przeliczamy je własnym narzędziem, Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Celta Vigo – Racing Santander. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Celta Vigo i Racing Santander podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 19 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Celta Vigo albo Racing Santander znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy rano w dniu meczu z publicznej oferty Superbetu, STS i LV BET. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.