Premier League • 19 września 2026

Tottenham – Aston Villa
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Tottenham  2:3  Aston Villa

Jak skończył się mecz Tottenham – Aston Villa?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Tottenham – Aston Villa — statystyki obu drużyn przed meczem
Premier League  •  19 września 2026  •  13:30
TottenhamPPRR
VS
Aston VillaPPRP
Stadion: Tottenham Hotspur Stadium  ·  Sędzia: Samuel Barrott
1,25gole na mecz2,0
0,0średnio strzela0,25
1,25średnio traci1,75
0,0%BTTS25,0%
25,0%over 2,550,0%
0,5punkty na mecz0,25

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Tottenham – Aston Villa. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Tottenham – Aston Villa?

Superbet wycenia wygraną zespołu Tottenham na 1,97, remis na 3,60, a zwycięstwo zespołu Aston Villa na 3,60. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 48% szans gospodarzom, 26% na remis i 26% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładSTSLV BET
1Tottenham1,971,981,98
Xremis3,603,453,70
2Aston Villa3,603,603,75
Obie drużyny strzelą
tak1,64—1,62
nie2,25—2,22
Liczba goli
powyżej 2,51,71—1,72
poniżej 2,52,12—2,10
Kursy z godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
48%Tottenham
26%remis
26%Aston Villa

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,64, co odpowiada około 58% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,71, czyli mniej więcej 55%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 0,0% i 25,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 25,0% i 50,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 46 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Tottenham – Aston Villa?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Tottenham zbiera średnio 0,5 punktu na mecz, a Aston Villa 0,25 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Aston Villa — 0,25 gola na mecz wobec 0,0 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Tottenham — 1,25 bramki na mecz, podczas gdy Aston Villa traci średnio 1,75. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 1 bramkę, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 0,0% i 25,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Tottenham oraz 50,0% u zespołu Aston Villa, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Tottenham i Aston Villa w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Tottenham i Aston Villa w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikTottenhamAston Villa
RozgrywkiPremier LeaguePremier League
Rozegrane mecze44
Bilans W-R-P0-2-20-1-3
Punkty na mecz0,50,25
Bramki strzelone01
Bramki stracone57
Średnio strzela0,00,25
Średnio traci1,251,75
Gole/mecz1,252,0
BTTS0,0%25,0%
Over 1,550,0%50,0%
Over 2,525,0%50,0%
Over 3,50,0%25,0%
Czyste konta21
Mecze bez gola43
FormaPPRRPPRP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Tottenham w tym sezonie to 0-2-2, a zespołu Aston Villa — 0-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Tottenham ma serię 2 remisów z rzędu. Aston Villa nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPRR oraz PPRP.

Ostatnie spotkania, jakie Tottenham i Aston Villa rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Tottenham — ostatnie mecze

22.08 Brentford 0:3 P
29.08 Newcastle 0:2 P
05.09 Nottingham 0:0 R
12.09 Everton 0:0 R

Aston Villa — ostatnie mecze

23.08 Brighton 0:4 P
31.08 Arsenal 0:1 P
05.09 Hull 0:0 R
12.09 Nottingham 1:2 P

Jak kończyły się mecze Tottenham z Aston Villa?

Od 1993 roku te drużyny spotkały się 64 razy. Zespół Tottenham wygrał 29 meczów, zespół Aston Villa wygrał 22 mecze, a liczba remisów to 13. Ostatnie spotkanie, rozegrane 03.05.2026, zakończyło się wynikiem 1:2 (Aston Villa – Tottenham).

29Tottenham
13remisy
22Aston Villa

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 14 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 4 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

03.05.2026 Aston Villa – Tottenham 1:2 W
10.01.2026 Tottenham – Aston Villa 1:2 P
19.10.2025 Tottenham – Aston Villa 1:2 P
16.05.2025 Aston Villa – Tottenham 2:0 P
09.02.2025 Aston Villa – Tottenham 2:1 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Tottenham pada średnio 1,25 bramki, a w meczach Aston Villa — 2,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 50,0% meczów pierwszego zespołu i 50,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 25,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 25,0%.

Czystych kont Tottenham ma 2, a Aston Villa — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 4, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Tottenham i Aston Villa?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Tottenham ma średnio 0,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Aston Villa 0,8. Tottenham oddaje przeciętnie 12,8 strzału w meczu, z czego 3,0 celnego, a Aston Villa odpowiednio 8,3 i 1,5.

Tottenhamśrednio na meczAston Villa
0,9xG0,8
1,8stworzone okazje1,0
12,8strzały8,3
3,0celne strzały1,5
59,8%posiadanie piłki48,5%
6,8rzuty rożne3,5
1,0żółte kartki2,0
14,3faule11,0

Tottenham marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,9. Aston Villa marnuje część sytuacji: zdobywa 0,3 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,8. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Tottenham wypada u siebie, a Aston Villa na wyjeździe?

Ten mecz Tottenham rozgrywa u siebie, a Aston Villa na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Tottenham ma za sobą 2 mecze, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Aston Villa ma 2 mecze, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Tottenham wynosi średnio 1,0, a w wyjazdowych spotkaniach Aston Villa — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Tottenham i Aston Villa?

Najpewniej Tottenham wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Antonin Kinsky, a w polu Pedro Porro, Jan-Paul van Hecke, Micky van de Ven, Destiny Udogie, Rodrigo Bentancur, Sandro Tonali, Savinho, Mateus Fernandes, Omar Marmoush, Dominic Solanke.

Najpewniej Aston Villa wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Zion Suzuki, a w polu Matty Cash, Victor Lindelof, Tyrone Mings, Matteo Ruggeri, Boubacar Kamara, Ross Barkley, John McGinn, Emiliano Buendia, George Hemmings, Nicolas Jackson.

Tottenham 4-2-3-1Aston Villa 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Samuel Barrott. Trenerem zespołu Tottenham jest Roberto De Zerbi, a zespołu Aston Villa Unai Emery. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak bramek po obu stronach

Dane przechylają się w stronę meczu, w którym trafi tylko jedna ekipa. Uśredniony wskaźnik BTTS wynosi dla tej pary 12,5%, co oznacza, że w zdecydowanej większości dotychczasowych spotkań obu zespołów jedna ze stron zostawała bez gola.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Tottenham – Aston Villa: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Tottenham – Aston Villa?

Mecz Tottenham – Aston Villa rozpoczyna się o godzinie 13:30, 19 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,87 gola na mecz, 64,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Tottenham i Aston Villa są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Tottenham czy Aston Villa z BTTS w okolicach 64,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Tottenham – Aston Villa.

Jeśli mecz Tottenham – Aston Villa jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Tottenham – Aston Villa?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Tottenham i Aston Villa w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Tottenham – Aston Villa. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Tottenham i Aston Villa podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 19 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Tottenham albo Aston Villa znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy odczytujemy rano w dniu meczu z publicznej oferty Superbetu, STS i LV BET. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP