Ath. Bilbao 0:0 Alaves
Jak skończył się mecz Ath. Bilbao – Alaves?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, a padło w nim 0 bramek. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Ath. Bilbao – Alaves. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Ath. Bilbao – Alaves?
Superbet wycenia wygraną zespołu Ath. Bilbao na 1,65, remis na 3,90, a zwycięstwo zespołu Alaves na 5,00. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 57% szans gospodarzom, 24% na remis i 19% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Ath. Bilbao | 1,65 | 1,65 | 1,62 |
| Xremis | 3,90 | 3,70 | 4,15 |
| 2Alaves | 5,00 | 5,10 | 5,50 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,88 | — | 1,85 |
| nie | 1,90 | — | 1,90 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,87 | — | 1,82 |
| poniżej 2,5 | 1,92 | — | 1,98 |
Kurs Superbetu 1,88 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 50% szans. W meczach zespołu Ath. Bilbao obie strony trafiały w 40,0% spotkań, a w meczach zespołu Alaves w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,87, czyli około 51%, przy 40,0% i 50,0% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Ath. Bilbao – Alaves?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Alaves zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Ath. Bilbao 1,4 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Alaves — 1,83 gola na mecz wobec 1,4 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Alaves — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Ath. Bilbao traci średnio 1,2. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 18 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 40,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 40,0% u zespołu Ath. Bilbao oraz 50,0% u zespołu Alaves, czyli 10,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Ath. Bilbao i Alaves w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Ath. Bilbao oraz Alaves. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Ath. Bilbao | Alaves |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 5 | 6 |
| Bilans W-R-P | 2-1-2 | 3-1-2 |
| Punkty na mecz | 1,4 | 1,67 |
| Bramki strzelone | 7 | 11 |
| Bramki stracone | 6 | 6 |
| Średnio strzela | 1,4 | 1,83 |
| Średnio traci | 1,2 | 1,0 |
| Gole/mecz | 2,6 | 2,83 |
| BTTS | 40,0% | 50,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 66,7% |
| Over 2,5 | 40,0% | 50,0% |
| Over 3,5 | 20,0% | 16,7% |
| Czyste konta | 2 | 2 |
| Mecze bez gola | 1 | 1 |
| Forma | PPWWR | RWWPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Ath. Bilbao w tym sezonie to 2-1-2, a zespołu Alaves — 3-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Ath. Bilbao nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Alaves ma serię 2 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPWWR oraz RWWPP.
Ostatnie spotkania, jakie Ath. Bilbao i Alaves rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Ath. Bilbao — ostatnie mecze
Alaves — ostatnie mecze
Jak kończyły się mecze Ath. Bilbao z Alaves?
Od 1999 roku te drużyny spotkały się 34 razy. Zespół Ath. Bilbao wygrał 18 meczów, zespół Alaves wygrał 8 meczów, a liczba remisów to 8. Ostatnie spotkanie, rozegrane 02.05.2026, zakończyło się wynikiem 2:4 (Deportivo Alaves – Athletic Bilbao).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 11 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Ath. Bilbao pada średnio 2,6 bramki, a w meczach Alaves — 2,83. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 66,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 40,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 16,7%.
Czystych kont Ath. Bilbao ma 2, a Alaves — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Ath. Bilbao i Alaves?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Ath. Bilbao ma średnio 1,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Alaves 1,5. Ath. Bilbao oddaje przeciętnie 14,0 strzału w meczu, z czego 4,4 celnego, a Alaves odpowiednio 14,2 i 5,2.
Ath. Bilbao strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,4 gola na mecz przy xG 1,5. Alaves strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,8 gola na mecz przy xG 1,5. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Ath. Bilbao wypada u siebie, a Alaves na wyjeździe?
Ten mecz Ath. Bilbao rozgrywa u siebie, a Alaves na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Ath. Bilbao ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Alaves ma 2 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Ath. Bilbao wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Alaves — 2,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Ath. Bilbao i Alaves?
Najpewniej Ath. Bilbao wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Unai Simon, a w polu Johaneko Louis-Jean, Aitor Paredes, Aymeric Laporte, Yuri Berchiche, Inigo De Galarreta, Mikel Jauregizar, Robert Navarro, Oihan Sancet Tirapu, Alex Berenguer, Maroan Sannadi.
Najpewniej Alaves wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-2: w bramce Antonio Sivera, a w polu Facundo Tenaglia, Ville Koski, Nicolas Valentini, Angel Hidalgo, Pablo Ibáñez, Antonio Blanco, Denis Suarez, Abde Rebbach, Lucas Boye, Toni Martinez.
Mecz poprowadzi Victor Garcia Verdura. Trenerem zespołu Ath. Bilbao jest Edin Terzic, a zespołu Alaves Quique Sanchez. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 45,0%, wskaźnik BTTS 45,0%, a różnica w dorobku punktowym to 0,27 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Ath. Bilbao – Alaves: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Ath. Bilbao – Alaves?
Mecz Ath. Bilbao – Alaves rozpoczyna się o godzinie 16:15, 19 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,87 gola na mecz, 64,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Ath. Bilbao i Alaves są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Ath. Bilbao czy Alaves z BTTS w okolicach 64,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Ath. Bilbao – Alaves.
Jeśli mecz Ath. Bilbao – Alaves jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Ath. Bilbao – Alaves?
Podstawą są surowe wyniki spotkań Ath. Bilbao i Alaves z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Ath. Bilbao – Alaves. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Ath. Bilbao i Alaves podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 19 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Ath. Bilbao albo Alaves znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z porannego odczytu oferty Superbetu, STS i LV BET w dniu spotkania. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.