Liga Mistrzów • 14 października 2026

Liga Mistrzów
14 października w liczbach

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe wszystkich grających dziś drużyn.

Jak się skończyło

Godz.GospodarzWynikGość
18:45Feyenoord3:2Como
18:45LASK3:6Liverpool
21:00AS Roma3:4Real Madryt
21:00Aston Villa6:0Fenerbahce
21:00Betis3:2FC Porto
21:00Bodo/Glimt1:0Borussia Dortmund
21:00Manchester City2:4PSG
21:00Szachtar Donieck3:1AEK

Co pokazały wyniki?

W 8 rozegranych spotkaniach padło łącznie 43 bramek, czyli średnio 5,38 na mecz. Obie drużyny trafiały do siatki w 6 z nich, co daje 75,0%, a granicę 2,5 bramki przekroczyło 7 spotkań, czyli 87,5%. Poniżej zostawiamy statystyki sprzed meczów — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Liga Mistrzów — statystyki drużyn przed meczami
Liga Mistrzów — 14 października 2026

W programie 8 spotkań:
  • 18:45 — Feyenoord – Como
  • 18:45 — LASK – Liverpool
  • 21:00 — AS Roma – Real Madryt
  • 21:00 — Aston Villa – Fenerbahce
  • 21:00 — Betis – FC Porto
  • 21:00 — Bodo/Glimt – Borussia Dortmund
  • 21:00 — Manchester City – PSG
  • 21:00 — Szachtar Donieck – AEK

Zebraliśmy statystyki wszystkich 17 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.

Jak wygląda cała stawka w liczbach?

Tabela obejmuje wszystkie drużyny z Ligi Mistrzów, które grają tego dnia. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki w spotkaniach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. BTTS i over 2,5 podajemy jako procent meczów z danym zdarzeniem, a forma układa ostatnie wyniki od najstarszego.

Godz.DrużynaLigaMBilans Gole/meczBTTSOver 2,5Forma
18:45FeyenoordEredivisie86-2-04,2550,0%75,0%RWWWW
ComoSerie A63-2-12,566,7%50,0%WWWPR
18:45LASKBundesliga (Austria)85-1-23,550,0%75,0%WWPRP
LiverpoolPremier League62-3-12,3333,3%50,0%RWRWP
21:00AS RomaSerie A64-2-02,8333,3%66,7%WWWRR
Real MadrytLaLiga86-0-23,3862,5%75,0%PWWPW
21:00Aston VillaPremier League61-2-32,8350,0%66,7%PRPWR
FenerbahceSuper Lig74-1-23,5742,9%71,4%WPRWW
21:00BetisLaLiga86-1-12,8850,0%37,5%WWWRW
FC PortoLiga Portugal88-0-03,050,0%62,5%WWWWW
21:00Bodo/GlimtEliteserien1412-1-13,5764,3%85,7%WWWPW
Borussia DortmundBundesliga54-1-03,040,0%60,0%WWWWR
21:00Manchester CityPremier League66-0-03,550,0%66,7%WWWWW
PSGLigue 163-2-13,1783,3%83,3%RPWWW
21:00Szachtar DonieckPremier Liha87-0-12,7525,0%50,0%PWWWW
AEKSuper League64-2-03,1750,0%66,7%RWRWW

Co mówią liczby przed meczem Feyenoord – Como?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Feyenoord (20 punktów w 8 meczach) niż Como (11 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Feyenoord ze średnią 3,38 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Feyenoord — 0,88 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,38 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Feyenoord oraz 50,0% u zespołu Como. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWWWW oraz WWWPR.

Co mówią liczby przed meczem LASK – Liverpool?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył LASK (16 punktów w 8 meczach) niż Liverpool (9 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest LASK ze średnią 2,38 gola na mecz wobec 1,17 u rywala, a niższą średnią straconych notuje LASK — 1,12 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,92 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 33,3% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu LASK oraz 50,0% u zespołu Liverpool. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWPRP oraz RWRWP.

Co mówią liczby przed meczem AS Roma – Real Madryt?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Real Madryt (18 punktów w 8 meczach) niż AS Roma (14 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Real Madryt ze średnią 2,38 gola na mecz wobec 2,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje AS Roma — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,1 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 33,3% i 62,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu AS Roma oraz 75,0% u zespołu Real Madryt. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWRR oraz PWWPW.

Co mówią liczby przed meczem Aston Villa – Fenerbahce?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Fenerbahce (13 punktów w 7 meczach) niż Aston Villa (5 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Fenerbahce ze średnią 2,71 gola na mecz wobec 1,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Fenerbahce — 0,86 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,2 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 42,9% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Aston Villa oraz 71,4% u zespołu Fenerbahce. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRPWR oraz WPRWW.

Co mówią liczby przed meczem Betis – FC Porto?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył FC Porto (24 punkty w 8 meczach) niż Betis (19 punktów w 8 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest FC Porto ze średnią 2,5 gola na mecz wobec 1,75 u rywala, a niższą średnią straconych notuje FC Porto — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,94 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 37,5% u zespołu Betis oraz 62,5% u zespołu FC Porto. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWRW oraz WWWWW.

Co mówią liczby przed meczem Bodo/Glimt – Borussia Dortmund?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Bodo/Glimt (37 punktów w 14 meczach) niż Borussia Dortmund (13 punktów w 5 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Bodo/Glimt ze średnią 2,64 gola na mecz wobec 2,2 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Borussia Dortmund — 0,8 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,29 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 64,3% i 40,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 85,7% u zespołu Bodo/Glimt oraz 60,0% u zespołu Borussia Dortmund. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWPW oraz WWWWR.

Co mówią liczby przed meczem Manchester City – PSG?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Manchester City (18 punktów w 6 meczach) niż PSG (11 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Manchester City ze średnią 2,67 gola na mecz wobec 1,83 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Manchester City — 0,83 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,33 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu Manchester City wobec 83,3% u zespołu PSG, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Manchester City oraz 83,3% u zespołu PSG. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWWW oraz RPWWW.

Co mówią liczby przed meczem Szachtar Donieck – AEK?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Szachtar Donieck (21 punktów w 8 meczach) niż AEK (14 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest AEK ze średnią 2,67 gola na mecz wobec 2,25 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Szachtar Donieck — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,96 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 25,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Szachtar Donieck oraz 66,7% u zespołu AEK. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWWWW oraz RWRWW.

Co jeszcze widać w tych danych?

Warto spojrzeć osobno na wartości odstające od reszty stawki. Bywają najbardziej wymowne, ale bywają też zwykłym przypadkiem — dlatego nigdy nie podajemy ich bez liczby meczów, która za nimi stoi.

Komplet zwycięstw. FC Porto wygrał wszystkie 8 spotkań w lidze krajowej, przy bilansie bramkowym 20:4. Komplet punktów mają też: Manchester City.

Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Szachtar Donieck (25,0%) oraz AS Roma (33,3%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje AS Roma — 0,5 bramki na mecz.

Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma Bodo/Glimt — 85,7%, przy średniej 3,57 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Feyenoord ze średnią 3,38 gola.

Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?

Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,99 gola na mecz, 65,1% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 3,15.

Dopiero zestawienie z normą pokazuje, co jest wyjątkiem. Przy ligowym poziomie BTTS równym 65,1% wartości zbliżone niczego nie zapowiadają, a interesujące robi się na krańcach skali. To najczęstszy błąd w czytaniu takich tabel.

Najważniejsze zastrzeżenie. Sezony ligowe dopiero się rozpoczęły, więc mówimy o próbach rzędu kilku spotkań na zespół. Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Te liczby opisują formę w rozgrywkach krajowych, a nie w pucharach. W żadnym razie nie przewidują wyników. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Dlaczego nie podajemy typów?

Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. W rozgrywkach pucharowych wszystkie te czynniki ważą szczególnie dużo — drużyna, która w lidze oszczędza siły przed środkiem tygodnia, potrafi zagrać zupełnie inaczej.

Potraktuj te dane jako pierwszy krok, po którym trzeba jeszcze sprawdzić składy i kursy. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.

Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?

Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą te statystyki?

Wskaźniki dla drużyn z Ligi Mistrzów liczymy sami na podstawie surowych wyników z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdej z drużyn. Wyniki pobieramy automatycznie i porównujemy między dwoma niezależnymi źródłami. Jeśli którekolwiek z nich się różnią, strona nie jest aktualizowana do czasu wyjaśnienia rozbieżności.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS pochodzi od „both teams to score” i w tabelach Ligi Mistrzów oznacza mecze, w których trafią obie strony. W tabelach pokazujemy, jaki procent spotkań danej drużyny kończył się w ten sposób. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może oznaczać albo szczelną obronę, albo kłopoty ze zdobywaniem bramek — to dwie różne przyczyny tej samej liczby.

Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?

Dane o drużynach z Ligi Mistrzów są punktem wyjścia, a nie gotową odpowiedzią. Opisują wyłącznie to, co już się wydarzyło w rozgrywkach krajowych, i nie uwzględniają składu na konkretny mecz, kontuzji ani wagi spotkania. Przy próbach rzędu kilku meczów pojedynczy wynik potrafi przesunąć każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych, dlatego traktuj je jako jeden z elementów analizy, obok informacji o składach i aktualnych kursach.

Jak często aktualizujecie te dane?

Statystyki drużyn z Ligi Mistrzów przeliczamy codziennie rano, a strony poszczególnych lig odświeżamy po każdej rozegranej kolejce. Zestawienia kolejek powstają przed pierwszym meczem danego dnia i opierają się na wynikach dostępnych w chwili publikacji, a po spotkaniach wracamy na stronę i dopisujemy rezultaty. Każda liczba przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi, zanim trafi na stronę.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP